Wiadomości Branżowe

8 nowych trendów w miejscu pracy ? raport firmy Ericsson

Teaser
  • Liczą się efekty pracy, a nie sposób i miejsce jej wykonania.
  • Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) i misja firmy stają się coraz istotniejsze w przyciąganiu najbardziej utalentowanych pracowników.

W najnowszym raporcie ?Next-generation working life? firma Ericsson zbadała najistoteniejsze trendy w miejscach pracy, wynikające ze zmian technologicznych. Rewolucja związana z cyfryzacją i mobilnością wpływa nie tylko na życie prywatne, ale również na biznes i społeczeństwo ? zmieniając sposób w jaki pracujemy i jak zorganizowane są firmy.

? Każda historyczna era miała swoje typowe aktywności, które były najistotniejsze. Podczas okresu zbieracko-łowieckiego było to np. zbieranie owoców, rozpalanie i utrzymanie ognia, tworzenie ubrań. Obecnie, nowe technologie i zachowania zmieniają sposób w jaki praca jest organizowana. Wierzymy, że technologie teleinformatyczne będą kluczowym elementem wspierającym tę transformację, a dla nas jako firmy, jest to niezwykle ważne, by widzieć nowe możliwości wynikające z tych zmian i by być ich częścią. ? powiedział Mikael Eriksson Björling, ekspert ds. zachowań konsumenckich w Ericsson ConsumerLab

Oto 8 trendów zidentyfikowanych w trakcie badań:

  1. Dodatkowa wartość pracy ? Zamiast skupiać się wyłącznie na wynagrodzeniu, świadczeniach i nazwie stanowiska na wizytówce ? pracownicy przywiązują coraz większą wagę do wkładu społecznego, jaki ma ich praca.
  2. Od zadań do misji ? Nacisk na wartość tworzoną dla firmy. Zarówno pracodawcy jak i pracownicy skupiają się na rzeczywistym wytwarzaniu i efektach końcowych pracy, a nie na tym gdzie, kiedy i jakimi metodami praca jest wykonywana.
  3. Grawitacja kulturowa ? Ludzie mają tendencję do poszukiwania firm z poczuciem wspólnoty i kultury wewnętrznej, z którą mogą się identyfikować.
  4. Dwustronna elastyczność ? Elastyczne godziny pracy w kombinacji z ciągłym pozostawaniem w zasięgu kontaktu. Ludzie oczekują obecnie elastyczności w wykonywaniu zasad na swoich warunkach.
  5. Robio-kracja ? Pracownicy biorą coraz większą odpowiedzialność indywidualną za rozwiązywanie problemów i osiąganie celów.
  6. Siła przypadkowych odkryć ? Organizacje kreują przestrzeń tak by dochodziło do ?przypadkowych? spotkań między ludźmi z różnych środowisk i o różnych umiejętnościach, w celu zwiększenia szans na innowacyjne pomysły.
  7. Miejsce wymiany ? Dochodzi do zmiany w środowisku pracy ? odejście od ?przechowywania? i kontrolowania pracowników, na rzecz tworzenia przestrzeni do sensownej i opłacalnej wymiany pomysłów, zadań, etc. Środowisko pracy powinno być projektowane z nadrzędnym celem, jakim jest optymalizacja jakości wymiany międzyludzkiej.
  8. Konsumeryzacja ? Ludzie chcą by ich środowisko pracy było dostosowane do indywidualnych potrzeb, preferencji i doświadczeń ze sfery prywatnej. Chcesz używać swojego ulubionego kubka i dwa ekrany w pracy. Nie ma sprawy!

Osiem nowych trendów w miejscach pracy powstało w większości na bazie badań pierwotnych. Networked Society Lab firmy Ericsson przeprowadził badanie metodą delficką, prowadząc rozmowy z międzynarodowymi ekspertami i liderami opinii z różnych obszarów kompetencji związanych z pracą. Ericsson spotkał się z liczną grupą ekspertów od zarządzania i HR oraz z czołowymi architektami i ludźmi biznesu.

Cały raport

Film

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy