Wiadomości Branżowe

Amica Wronki S.A. Orłem Eksportu Województwa Wielkopolskiego

Amica Wronki S.A, największy polski producent sprzętu AGD, otrzymała prestiżowy tytuł Orła Eksportu Województwa Wielkopolskiego w konkursie organizowanym przez Rzeczpospolitą. Amica odebrała nagrody w trzech najważniejszych kategoriach – Najlepszy Eksporter, Najdynamiczniejszy Eksporter oraz Osobowość Eksportu. Wręczenie nagród odbyło się podczas konferencji „TOP10 najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu”.Amica Wronki S.A. jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się eksporterów nie tylko w Wielkopolsce, ale też w skali kraju. Obecnie około 70 procent produkcji Amiki przeznaczanej jest na eksport, a plany na najbliższe lata przewidują dalszy wzrost sprzedaży na zagraniczne rynki. W 2014 roku Amica Wronki S.A. odnotowała dynamiczny wzrost przychodów, przekraczając granicę 2 mld zł. W marcu 2015 kapitalizacja spółki sięgnęła 1 mld zł. Sukces spółki zasadza się w dużej mierze na rosnącej sile Amiki na rynkach zagranicznych.Nagrody, jakie odebrała Amica potwierdzają jak skutecznie budujemy jeden z podstawowych filarów naszej długoterminowej strategii rozwoju, czyli ekspansję w całej Europie – mówi Monika Kochalska, Dyrektor Eksportu

Amica Wronki S.A, największy polski producent sprzętu AGD, otrzymała prestiżowy tytuł Orła Eksportu Województwa Wielkopolskiego w konkursie organizowanym przez Rzeczpospolitą. Amica odebrała nagrody w trzech najważniejszych kategoriach ? Najlepszy Eksporter, Najdynamiczniejszy Eksporter oraz Osobowość Eksportu. Wręczenie nagród odbyło się podczas konferencji ?TOP10 najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu?.

Amica Wronki S.A. jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się eksporterów nie tylko w Wielkopolsce, ale też w skali kraju. Obecnie około 70 procent produkcji Amiki przeznaczanej jest na eksport, a plany na najbliższe lata przewidują dalszy wzrost sprzedaży na zagraniczne rynki. W 2014 roku Amica Wronki S.A. odnotowała dynamiczny wzrost przychodów, przekraczając granicę 2 mld zł. W marcu 2015 kapitalizacja spółki sięgnęła 1 mld zł. Sukces spółki zasadza się w dużej mierze na rosnącej sile Amiki na rynkach zagranicznych.

Nagrody, jakie odebrała Amica potwierdzają jak skutecznie budujemy jeden z podstawowych filarów naszej długoterminowej strategii rozwoju, czyli ekspansję w całej Europie ? mówi Monika Kochalska, Dyrektor Eksportu Amica Wronki S.A., która została uhonorowana tytułem Osobowości Eksportu. Amica jest nie tylko marką numer jeden na polskim rynku AGD, ale też cieszy się coraz większym uznaniem za granicą. Nasze rozwiązania są dostępne w 40 krajach świata, a najsilniejszą pozycję mamy w Niemczech, Skandynawii i Rosji ? dodaje.

Produkowane w Polsce AGD polskim eksportowym hitem

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w styczniu 2015 roku wartość polskiego eksportu wyniosła 13 mld 403,6 mln euro. Oznacza to 742,8 mln euro nadwyżki w handlu zagranicznym. Co więcej, prognozy dla polskiego eksportu są optymistyczne - analitycy Banku Zachodniego WBK przewidują, że eksport w Polsce może wzrosnąć w tym roku nawet o 6-7 procent i będzie głównym motorem napędowym PKB. Specjaliści BZ WBK uważają, że eksporterzy wypracują w tym roku nawet trzy czwarte szacowanego przez Ministerstwo Finansów wzrostu polskiego PKB. Prognozy te podkreślają prestiż otrzymanych przez Amikę nagród.

A to już wiesz?  PCO S.A. uhonorowane kolejnym Diamentem BCC

Produkowany w kraju sprzęt AGD został uznany przez Ministerstwo Skarbu Państwa za jeden z dziewięciu polskich hitów eksportowych. Największymi rynkami eksportowymi Polski są Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Francja, Holandia, Włochy, Rosja, Węgry, Hiszpania, Szwecja. Wg resortu skarbu, obok sprzętu AGD, głównymi polskimi dobrami eksportowymi są: produkty stolarki okiennej i drzwiowej, kosmetyki, jabłka, mleko, wieprzowina, telewizory, meble i jachty.

Amica Wronki S.A. jest właścicielem fabryki zlokalizowanej we Wronkach, która od września 2014 roku jest rozbudowywana ? powstaje nowa hala produkcyjna, dzięki której już w 2016 roku całkowita zdolność produkcyjna zostanie zwiększona do 1 500 000 sztuk kuchni i piekarników rocznie. W roku 2020 planowane jest przekroczenie 2 000 000 sztuk wyrobów.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Amica Wronki S. A.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy