Wiadomości Branżowe

Bank Pocztowy z przebojowy kontem

Pocztowe Konto Standard jest jednym z najlepszych rachunków na rynku ? wynika z lipcowego rankingu eksperckiego.

Pocztowe Konto Standard jest najlepszą na rynku ofertą dla Klienta tradycjonalisty ? według zestawienia portalu bankier.pl. Autorzy brali pod uwagę koszty obsługi, w tym koszty obsługi w placówce, jak również dostępność placówek i bankomatów. Pocztowe Konto Standard zajęło pierwsze miejsce z 38 punktami. Co istotne, autorzy założyli, że modelowy Klient nie korzysta z karty płatniczej. W przypadku korzystania na sumę 300 zł miesięcznie, Pocztowe Konto Standard oraz karta płatnicza są prowadzone bez opłat.

Oferta Banku Pocztowego jest również jedną z najlepszych dla aktywnych Klientów ? nazwanych w rankingu ?wielokanałowcami?. Pocztowe Konto Standard zajęło drugi miejsce, tylko nieznacznie ustępując pierwszemu rachunkowi. Modelowy Klient uwzględniony w badaniu w sposób aktywny i wielokanałowy korzystał z produktów oferowanych przez banki.

Klienci Pocztowego Konta StandardNestor mogą bezpłatnie korzystać z tych rachunków. Wystarczy wykonywać w miesiącu operacje bezgotówkowe na kwotę 300 zł (Pocztowe Konto Standard) lub 200 zł (Pocztowe Konto Nestor), żeby być zwolnionym z opłaty. Bank oferuje m.in. bezpłatne przelewy w Placówkach własnych i Poczty Polskiej.

Autorzy rankingu zestawili 51 kont oferowanych przez 27 banków działających na polskim rynku. Założono cztery typy Klientów ? internetowego, wielokanałowca, tradycjonalisty oraz VIP. W zależności od grupy, Klienci Ci mieli różne potrzeby, jak również sposoby korzystania z konta.

Tradycjonalista tylko wypłacał gotówkę z bankomatu. Klient internetowy poszukiwał taniego konta z bonusami. Wielokanałowiec z kolei stawiał na szeroką sieć bankomatów, bankowość mobilną oraz dostęp do placówek.  


dostarczył infoWire.pl
Źródło Bank Pocztowy SA. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy