Wiadomości Branżowe

Bankier.pl, Puls Biznesu, TVN Biznes i Świat najważniejszymi źródłami informacji dla inwestorów w Polsce

Portal Bankier.pl w ramach XII edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych uznany został  najważniejszym internetowym źródłem informacji dla inwestorów giełdowych, wyprzedzając takie serwisy jak Money.pl, Parkiet.com czy PB.pl. Wśród mediów tradycyjnych wysokie pozycje zdobył TVN Biznes i Świat (telewizja) i Puls Biznesu

Portal Bankier.pl w ramach XII edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych uznany został  najważniejszym internetowym źródłem informacji dla inwestorów giełdowych, wyprzedzając takie serwisy jak Money.pl, Parkiet.com czy PB.pl. Wśród mediów tradycyjnych wysokie pozycje zdobył TVN Biznes i Świat (telewizja) i Puls Biznesu (prasa).   

Od 2008 r. portal Bankier.pl nieprzerwanie uznawany jest za najważniejsze internetowe źródło informacji, z którego korzystają inwestorzy giełdowi w Polsce.  Serwisy internetowe to od lat główne i najczęściej wykorzystywane przez inwestorów źródło informacji. Portal Bankier.pl będąc liderem internetowego zestawienia był także najczęściej wskazywanym podmiotem pośród wszystkich rodzajów mediów, w tym tradycyjnych. Za najważniejsze źródło informacji portal Bankier.pl uznało 55,7% badanych, na dalszych miejscach plasują się TVN Biznes i  Świat (53,9%)
i Puls Biznesu (42,5%).

? Pierwsza pozycja w kolejnym badaniu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, potwierdza nie tylko ekspercki charakter portalu Bankier.pl, ale również to, że szereg nowatorskich zmian wprowadzonych w ostatnich miesiącach spełnił oczekiwania największego grona naszych użytkowników, czyli inwestorów giełdowych ? mówi Maciej Klepacki, dyrektor zarządzający Grupa Bankier.pl ? Przed nami publikacja kolejnych zmian dotyczących giełdowej części serwisu, które zaoferują użytkownikom zainteresowanym rynkami kapitałowymi nowe funkcjonalności i usprawnienia ? dodaje Klepacki.

Bankier.pl, który od 6 lat jest wskazywany jako najważniejsze internetowe źródło informacji dla inwestorów giełdowych przeszedł w ostatnich miesiącach gruntowną przebudowę. Zmieniono całą nawigację portalu, którą podzielono na trzy główne sekcje: Rynki, Biznes, Twoje Finanse. Na stronie głównej wyróżniono sekcje tematyczne, narzędzia i forum Bankier.pl ? skupiające największą społeczność inwestorów w Polsce. Portal odświeżył też logotyp i identyfikację wizualną.

Autor badania ? Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych ? jest największą w kraju organizacją zrzeszającą inwestorów. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów jest najbardziej rozpoznawalną tego typu analizą w Polsce. W tym roku zostało przeprowadzone po raz dwunasty. Celem badania jest stworzenie profilu inwestorów indywidualnych w Polsce, poznanie ich potrzeb i preferencji przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. W bieżącej edycji badania zebranych zostało ponad 7 tys. ankiet. Badanie poświęcone było przede wszystkim kwestiom inwestowania, ale również dotyczyło źródeł informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego.

 

dostarczył infoWire.pl
Źródło Bankier.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy