Wiadomości Branżowe

Bankuję, jak żyję. Po swojemu ? nowa kampania ING

W nowej kampanii reklamowej ING Bank Śląski promuje Konto Direct, wykorzystując zalety bankowości mobilnej, zaprezentowanej przez pryzmat ludzi, a nie technologii.  W ten sposób bank nawiązuje do wprowadzonego w ubiegłym roku hasła marki - ?Liczą się ludzie?.

W nowych reklamach, które będą emitowane od 8 marca br., ING Bank Śląski chce motywować Polaków do działania i wykorzystywania swojego potencjału do realizowania planów prywatnych i zawodowych.

Ideą kampanii jest pokazanie, że nie ma jednej drogi czy jednego słusznego pomysłu na życie. Każdy z nas preferuje różne tempo życia, ma różne życiowe motta, w odmienny sposób osiąga swoje cele. Świadczą o tym odpowiedzi na pytanie, które zadaliśmy w naszych nowych spotach - ?Jaki jest Twój pomysł na życie??. Widzimy, że przekłada się to również na sposób, w jaki podchodzimy do bankowości - każdy szuka w niej bowiem czegoś innego. Naszą odpowiedzią na te poszukiwania jest aplikacja mobilna ING BankMobile, dająca swobodę bankowania według własnego scenariusza. Po swojemu. Stąd filmowa puenta Marka Kondrata ?Każdy pomysł na życie jest dobry, a najlepszy jest Twój. Aplikacja mobilna wspiera tych, którzy chcą żyć po swojemu? - mówi Barbara Pasterczyk, dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej w ING Banku Śląskim.

W ostatnich miesiącach ING Bank Śląski wzbogacił aplikację mobilną ING BankMobile o kolejne praktyczne rozwiązania. Pośród nowych funkcji znalazły się możliwość płacenia w sklepach i wypłacania gotówki z bankomatu oraz narzędzia pozwalające archiwizować paragony w chmurze i rozliczać wydatki wspólnie ze znajomymi.

Mobilność Polaków przestaje być zapowiadaną przez specjalistów przyszłością, a staje się faktem i jednocześnie stylem życia i pewną postawą. Jak mówią badania, blisko 45% Polaków posiada smartfony, a ponad 40% ich użytkowników chętnie korzysta z bankowości mobilnej i dokonuje płatności telefonem. Bo to wygodne mieć bank w telefonie ? dodaje Barbara Pasterczyk

Kampanię rozpoczyna emisja spotów telewizyjnych dla klientów indywidualnych, którą wesprą działania w internecie oraz komunikacja w oddziałach banku. Na potrzeby tej ostatniej, myśl przewodnia została sparafrazowana do sentencji ?Bankuję, jak żyję. Po swojemu?. Bank przygotował również komunikację Konta Direct dla firm, podkreślając w niej, że ?aplikacja mobilna wspiera tych, którzy chcą prowadzić biznes po swojemu?.

Nowe spoty są dostępne na profilu banku w serwisie YouTube:

Tytuł kampanii: Bankuję, jak żyję. Po swojemu.?

Start kampanii: 8 marca 2015 r.

Narzędzia:

  • TV: 30? i 60? spoty w stacjach ogólnopolskich i niszowych
  • Internet: VOD, display, social media
  • OOH: billboardy
  • Materiały w placówkach banku

Kreacja: Brain

Media: Lowe Media

Kreacje internetowe: GONG

BTL: Brain


dostarczył infoWire.pl
Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy