Wiadomości Branżowe

Bezpieczny staż w Poczcie Polskiej dla młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych

Wychowankowie domów dziecka i rodzin zastępczych od 5 sierpnia pod opieką pracowników ? wolontariuszy mają szansę sprawdzić w praktyce, jak wygląda praca w placówce pocztowej.

Poczta Polska wspólnie z Fundacją Robinson Crusoe rozpoczęła program dwutygodniowych staży w wybranych placówkach Poczty Polskiej. Program "Bezpieczny Staż" ma na celu zawodową aktywizację młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych. Istotne jest to, aby wprowadzić ich na rynek pracy w najbardziej efektywny, ale także przyjazny sposób. Dlatego każdemu Robinsonowi towarzyszy pracownik ? wolontariusz, który pełni rolę mentora społecznego. Program ruszył 5 sierpnia ? do placówek Poczty Polskiej w Warszawie i Łodzi trafiło pierwszych 10 stażystów. Wszyscy są wychowankami domów dziecka lub rodzin zastępczych.

Poczta Polska organizuje program ?Bezpieczny Staż? wspólnie z Fundacją Robinson Crusoe, która już od 10 lat zajmuje się usamodzielnieniem i wszechstronnym wspieraniem młodzieży wykluczonej społecznie. Fundacja uczy swoich podopiecznych ? Robinsonów ? jak przerwać zaklęty krąg bezradności, jak przełamywać bariery, jak samodzielnie walczyć o swoje miejsce w świecie i w społeczeństwie.

 ? Program Bezpieczny Staż to przykład jak mądre Firmy i zaangażowani Pracownicy (mentorzy) pokazują młodym ludziom z domów dziecka i rodzin zastępczych, że można zaufać dorosłym. To szlachetna praktyka budowania kapitału społecznego razem ? przez Pocztę Polską, Fundację Robinson Crusoe i Robinsonów (stażystów) ? mówi Aureliusz Leżeński, Prezes Fundacji Robinson Crusoe.

Praca w placówce pocztowej, z innymi pracownikami nie tylko wprowadza młodych ludzi w środowisko pracy i zwiększa ich szanse na rynku, ale także rozwija ich umiejętności społeczne i buduje poczucie własnej wartości.

? Cieszę się, że młodzi ludzie mają okazję poznać pracę na Poczcie od kuchni. Umawiamy się z naszymi stażystami, że codziennie podsumujemy miniony dzień. Dostrzegamy ich sukcesy i wskazujemy zadania, nad którymi muszą jeszcze popracować. Udział w takim programie jest bardzo motywujący - nie tylko dla stażystów, ale także dla nas, pracowników ? mówi Ewa Starzyńska, Naczelnik UP Warszawa 44, do którego trafił jeden z dwudziestu Robinsonów.

To nie pierwsza taka inicjatywa Poczty Polskiej służąca aktywizacji zawodowej młodzieży. Podobny cel przyświecał akcji edukacyjnej ?Usamodzielnij się?, w ramach której przeszkolono 2000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Poczta Polska. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy