Biznes

Carefleet S.A. na 7. miejscu w Polsce w rankingu magazynu Forbes

Warszawa, 02.02.2017 INFORMACJA PRASOWA Carefleet S.A. na 7. miejscu w Polsce w rankingu magazynu Forbes Już po raz czwarty Carefleet S.A. znalazł się w zestawieniu

Warszawa, 02.02.2017
INFORMACJA PRASOWA

Carefleet S.A. na 7. miejscu w Polsce w rankingu magazynu Forbes

Już po raz czwarty Carefleet S.A. znalazł się w zestawieniu „Diamenty miesięcznika Forbes”, prestiżowym rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm w kraju. Specjalizująca się w wynajmie długoterminowym spółka uplasowała się na 7. miejscu ogólnopolskiej i 2. miejscu dolnośląskiej listy podmiotów o przychodach od 50 do 250 mln zł.

W tegorocznym zestawieniu znalazły 2373 firmy, podzielone na trzy kategorie według osiągniętych przychodów ze sprzedaży, w tym ponad 600 podmiotów o przychodach od 50 do 250 mln zł. Wysokie, siódme miejsce Carefleet S.A. na liście ogólnopolskiej to efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju firmy.

– Zmieniające się otoczenie makroekonomiczne wymaga od nas nie tylko doskonałej znajomości rynku, ale przede wszystkim wychodzenia naprzeciw potrzebom Klientów. Carefleet bardzo szybko umacnia swoją pozycję na rynku, pomimo tego, że nie jesteśmy firmą międzynarodową i działamy jedynie na terenie Polski. Strategia, którą realizujemy znajduje uznanie zarówno wśród naszych Klientów, jak i biznesowych Partnerów. To dzięki ich zaufaniu możemy się dalej rozwijać – mówi Frédéric Lustig, Prezes Zarządu Carefleet S.A.

Tegoroczne zestawienie Forbes’a uwzględnia dane z 2015 roku zebrane przez firmę Bisonde Polska. W analizowanym okresie firma Carefleet S.A. osiągnęła niemal 187 mln zł. przychodów ze sprzedaży oraz zysk netto na poziomie ponad 17,5 mln zł. Wzrost wartości spółki w latach 2013 – 2015 wyniósł 118,10 proc.
Carefleet S.A. jest jedną z wiodących polskich firm specjalizujących się w wynajmie długoterminowym samochodów. Spółka powstała w 2004 roku poprzez wydzielenie istniejącego w Europejskim Funduszu Leasingowym Departamentu Car Fleet Management. Carefleet S.A., posiada flotę ponad 12 500 samochodów oraz znajduje się w pierwszej piątce rankingu największych firm zrzeszonych w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

A to już wiesz?  Przyszłość należy do firm potrafiących przetwarzać i wykorzystywać dane. Ponad 70 proc. przedsiębiorstw zamierza iść w tym kierunku

***

O Carefleet S.A.

Carefleet S.A. jest jedną z wiodących polskich firm specjalizujących się w długoterminowym wynajmie floty pojazdów (Car Fleet Management). Spółka powstała w 2004 roku poprzez wydzielenie istniejącego w Europejskim Funduszu Leasingowym (od roku 2001) Departamentu Car Fleet Management. Obecnie w Polsce zarządza flotą ponad 12 500 pojazdów. Posiada oddziały w pięciu miastach (Wrocław, Warszawa, Poznań, Katowice, Gdańsk). Carefleet S.A. należy do Grupy Crédit Agricole, obecnej w 59 krajach świata.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy