Wiadomości Branżowe

Coraz silniejsza pozycja konkurencyjna Warty

Wysoka rentowność i przychody ze składek sięgające łącznie 4 mld zł, gwarantują spółkom Warty mocną pozycję na rynku. Świetne wyniki osiągnięte w warunkach ostrej konkurencji rynkowej, potwierdzają znakomitą kondycję Grupy Warta w Polsce. Przychody – ważniejsze dane: 2,7 mld zł – przychody ze składek brutto TUiR Warta 1,3 mld zł

Wysoka rentowność i przychody ze składek sięgające łącznie 4 mld zł, gwarantują spółkom Warty mocną pozycję na rynku. Świetne wyniki osiągnięte w warunkach ostrej konkurencji rynkowej, potwierdzają znakomitą kondycję Grupy Warta w Polsce.

Przychody ? ważniejsze dane:

  • 2,7 mld zł ? przychody ze składek brutto TUiR Warta
  • 1,3 mld zł ? przychody ze składek brutto TUnŻ Warta

 Rentowność ? ważniejsze dane:

  • 79 mln zł ? wynik techniczny TUiR Warta
  • 212 mln zł ? wynik finansowy TUiR Warta
  • 22 mln zł ? wynik techniczny TUnŻ Warta
  • 16 mln zł ? wynik finansowy TUnŻ Warta

(wszystkie dane według PSR)

- Wyniki osiągnięte po III kwartałach, dobra rentowność i zasoby kapitałowe  pozwalają nam budować mocną pozycję konkurencyjną. Na prostą rywalizację ceną odpowiadamy inwestycjami i wprowadzaniem rozwiązań, które pozwalają na zaoferowanie atrakcyjnych stawek dla wyselekcjonowanych grup klientów. Konsekwentnie realizujemy naszą strategię zakładającą rentowny wzrost biznesu. Nie mamy zamiaru sprzedawać ubezpieczeń, na których tracimy ? mówi Jarosław Parkot, prezes TUiR Warta i TUnŻ Warta.

Nic więc dziwnego, że spółka majątkowa notuje bardzo dobre wyniki finansowe. Wynik techniczny w wysokości 79 mln zł, jest o 13,5% lepszy niż osiągnięty rok wcześniej. Wynik finansowy netto na poziomie 212,5 mln zł, jest również lepszy, jeśli porównywać tylko efekty regularnej działalności Warty, bez tzw. transakcji jednorazowych (w 2012 r. spółka sprzedała swoje udziały w PTE i TFI).

Dobre wyniki techniczne i zyski idą w parze z dalszym umacnianiem pozycji spółki. 2,7 mld zł składek przypisanych brutto, to wynik lepszy niż osiągnięty w ubiegłym roku. Największy wpływ na taki wynik miały ubezpieczenia korporacyjne, w których dynamika wyniosła 110%.

- Przychody ze składek w ubezpieczeniach majątkowych na poziomie wyższym niż ubiegłoroczny to obecnie bardzo dobry wynik. Spodziewam się, że rynek ubezpieczeń majątkowych zanotuje spadek przypisu składki. Ostra rywalizacja cenowa powoduje w skali rynku spadek przychodów z ubezpieczeń indywidualnych. Tylko duże wieloletnie kontrakty ubezpieczeniowe przedsiębiorstw pozwalają obecnie na poprawę wyników. W tym obszarze dobrze wykorzystujemy naszą wiodącą pozycję. W segmencie polis korporacyjnych kluczowa jest stabilność i przewidywalność, którą gwarantuje Warta. Nie przypadkowo Standard&Poor?s przyznał nam rating A z perspektywą stabilną ? komentuje Jarosław Parkot.

Przypomina, że w ostatnim czasie Warta zdobyła tytuł ?Najlepszy Partner w Biznesie?. Kapituła konkursu nagrodziła Wartę w kategorii ?ubezpieczenia? za wysoką jakość oferty dla klientów korporacyjnych i dynamiczny rozwój współpracy z firmami leasingowymi oraz CFM. Z kolei ubezpieczenia komunikacyjne Warty po raz kolejny osiągnęły najlepsze wyniki w plebiscycie Laur Klienta 2013, badaniu przeprowadzonym na próbie 1000 osób.  Tym samym Warcie przyznano najwyższe wyróżnienie programu Laur Klienta - Top Marka 2013.

- Świetne wyniki, znacznie lepsze od planowanych, osiągnęła też nasza spółka życiowa. Szczególnie cieszy ciągły wzrost przychodów z ubezpieczeń ze składką regularną oraz ubezpieczeń grupowych. Obydwa segmenty rozwijają się bardzo dobrze wykazując odpowiednio 104,3% i 108,1% dynamikę wzrostu ? mówi Jarosław Parkot.

Łączne przychody ze składek spółki życiowej sięgnęły po III kwartałach 2013 r. 1,3 mld zł. Tradycyjnie dobra była też rentowność. Wynik techniczny wyniósł 22 mln zł, a zysk netto 16 mln zł.

- Szeroko pojęta współpraca typu bancassurance jest jednym z filarów rozwoju Warty, zarówno w segmencie życiowym jak i majątkowym. Wciąż pozyskujemy nowych partnerów w sektorze bankowym. Coraz więcej jest też podmiotów, które chcą łączyć nasze ubezpieczenia ze swoimi produktami i usługami. Te sukcesy są możliwe, dzięki temu, że jesteśmy innowacyjni i nie boimy się wdrażania zupełnie nowych rozwiązań. Obecnie mamy już 23 partnerów, którzy mają w ofercie 35 naszych produktów. Kolejne kontrakty są dowodem na to, że jesteśmy atrakcyjnym partnerem, który gwarantuje szeroki zakres ubezpieczeń i przyjazne procedury obsługi w razie szkody ? podkreśla Jarosław Parkot.

Źródło Grupa WARTA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy