Aktualności

Dzień Dziecka, Dzień Matki i komunie coraz częściej na raty

Dzień Dziecka, Dzień Matki i komunie coraz częściej na raty Bielsko-Biała, 1 czerwca 2017 r. – Dzień Dziecka, Dzień Mamy i pierwsze komunie to okazje,

Dzień Dziecka, Dzień Matki i komunie coraz częściej na raty

Bielsko-Biała, 1 czerwca 2017 r. – Dzień Dziecka, Dzień Mamy i pierwsze komunie to okazje, przy których Polacy coraz chętniej korzystają z oferty firm pożyczkowych. Według wicelidera polskiego rynku pożyczkowego, Profi Credit Polska, w maju sprzedaż pożyczek liczona liczbą umów wzrosła o ponad 16% r./r. Liczona ich wartością netto skoczyła o ponad 30%.

Na majowe prezenty statystyczny pożyczkobiorca potrzebował o 13% więcej gotówki niż rok wcześniej. Średnia wartość pożyczki netto w tym miesiącu wzrosła do ok. 5200 zł.

– Polacy, przy organizacji uroczystości i robieniu prezentów, coraz śmielej sięgają po pożyczki ratalne.– wskazuje Jarosław Czulak, dyrektor Działu Marketingu w Profi Credit – Sprzyja temu poprawa sytuacji finansowej gospodarstw domowych, a także rosnące zaufanie do sektora pożyczkowego. Ubiegłoroczne zmiany legislacyjne przekonały klientów, że zawierając umowę pożyczki mogą czuć się bezpiecznie. Nie bez znaczenia jest także coraz wyższa świadomość korzyści, jakie oferują pożyczki ratalne. Można sprawić bardziej wartościowy prezent bez drastycznego, jednorazowego obciążania portfela.

Średni okres kredytowania pożyczek udzielonych w maju wyniósł 2,5 roku. Popyt na pożyczki ratalne zaciągane w maju był o ponad 10% wyższy niż rok wcześniej. Wzrost płynności finansowej, za którym stoją wypłacane przez rząd dodatkowe świadczenia, spadek bezrobocia i wzrost wynagrodzeń sprawił, że klienci zyskali większą płynność i wyższą zdolność kredytową.

Profi Credit Polska
Spółka działa na polskim rynku pożyczkowym od 2004 roku. Pod względem udziału jest drugą największą firmą pożyczkową w Polsce. Specjalizuje się w udzielaniu ratalnych pożyczek długoterminowych zarówno dla klienta detalicznego, jak i przedsiębiorców. Wyróżnia się wysokimi kwotami pożyczek (średnio jest to 10 tys. PLN) udzielanymi na okres powyżej 36 miesięcy. Jako jedna z nielicznych realizując oczekiwania 88% pożyczkobiorców, prowadzi sprzedaż poprzez sieć tradycyjnych oddziałów stacjonarnych oraz profesjonalnych doradców finansowych. Rozwija także telefoniczne centrum obsługi oraz kanał online. Spółka należy do międzynarodowej grupy finansowej Profireal Group SE, działającej od 1994 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2015 r. Grupa udzieliła pożyczek o łącznej wartości 391 mln EUR, w tym Profi Credit Polska 137 mln EUR.
Profireal Group SE
Profireal Group SE tworzą spółki wyspecjalizowane w udzielaniu pożyczek konsumenckich oraz biznesowych, stanowiących alternatywę dla kredytów bankowych. Grupa działa w Polsce, Czechach, Słowacji, Bułgarii i Rosji. Jej plany obejmują rozwój silnej pozycji w regionie CEE i ekspansję na rynku azjatyckim i południowoamerykańskim.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy