Konto online

ENERGA coraz wyżej w rankingach

Awans o trzy pozycje z miejsca 21. na 18. w zestawieniu największych polskich firma odnotowała Grupa ENERGA w najnowszym rankingu Rzeczpospolitej “Lista 500”.

Grupa ENERGA z ponad 8,3 miliarda zł przychodów ze sprzedaży oraz z wynikiem EBITDA przekraczającym 1 mld zł uplasowała się na 18. pozycji w opracowanym przez Rzeczpospolitą rankingu największych polskich przedsiębiorstw. “Lista 500” powstała na podstawie oficjalnych sprawozdań finansowych firm za 2009 rok.

Wysoką pozycję spółki potwierdza także tegoroczna lista największych firm tygodnika “Polityka”. Na tej liście ENERGA uplasowała się na 13. miejscu, awansując tym samym z ubiegłorocznej 15.pozycji.

Na dobre wyniki Grupy ENERGA wpływał ma konsekwentna realizacja strategii rozwoju, która zakłada inwestycje w poprawę jakości obsługi klienta i bezpieczeństwa energetycznego, ale również optymalizację działalności Grupy.

Grupa ENERGA w ciągu ostatniego roku rozpoczęła kilkanaście nowych projektów inwestycyjnych. Ich wartość szacowana jest na ponad 23 mld zł, z czego 15 mld zł pochłoną inwestycje w budowę źródeł wytwarzania, zarówno konwencjonalnych o niskoemisyjnych parametrach, jak i odnawialnych o łącznej mocy ok. 2200 MW. Realizacja tych inwestycji pozwoli Grupie trzykrotnie zwiększyć własną produkcję energii. Najbardziej zaawansowane są projekty związane z budową nowego bloku w elektrowni w Ostrołęce, elektrowni gazowych oraz małych elektrowni wodnych.

Z kolei największe w historii inwestycje w sieci elektroenergetyczne ENERGA przeprowadzi m.in. dzięki pozyskaniu finansowania swoich inwestycji na poziomie 2 mld zł z międzynarodowych instytucji finansowych, EBI, EBOiR i NBI.

http://media.energa.pl/pr/161320/energa-coraz-wyzej-w-rankingach

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy