Wiadomości Branżowe

Ericsson dostarczył już ponad 3 mln produktów MINI-LINK

Ericsson dostarczył już 3 mln produktów MINI-LINK Średnia przepustowość produktów MINI-LINK w ostatnim dziesięcioleciu zwiększyła się 20-krotnie Ericsson w dalszym ciągu rozwija technologię mikrofalową Po 36 latach od pierwszej instalacji liczba produktów MINI-LINK dostarczonych przez Ericsson osiągnęła właśnie 3 mln. Pierwszy produkt MINI-LINK
Teaser
  • Ericsson dostarczył już 3 mln produktów MINI-LINK
  • Średnia przepustowość produktów MINI-LINK w ostatnim dziesięcioleciu zwiększyła się 20-krotnie
  • Ericsson w dalszym ciągu rozwija technologię mikrofalową

Po 36 latach od pierwszej instalacji liczba produktów MINI-LINK dostarczonych przez Ericsson osiągnęła właśnie 3 mln. Pierwszy produkt MINI-LINK opuścił fabrykę w 1978 r.; na zainstalowanie 1 mln urządzeń Ericsson potrzebował ok. 30 lat, jednak kolejny milion udało się osiągnąć już po następnych 4 latach. Dziś spółka może już pochwalić się dostarczeniem 3 mln tego typu produktów.

Łącza mikrofalowe umożliwiają szybką instalację i tanią transmisję typu backhaul; to głównie one umożliwiły szybką budowę sieci GSM w latach 90. poprzedniego wieku. Zalety te odgrywają kluczową rolę także w dzisiejszych sieciach, gdzie przepustowości produktów MINI LINK cały czas wzrastają, aby skutecznie zaspokajać zmieniające się zapotrzebowanie w sieciach LTE i społeczeństwie sieciowym.

Z początku łącza mikrofalowe zapewniały przepustowość na poziomie zaledwie kilku Mbps, jednak w ostatnim dziesięcioleciu średnia przepustowość dla produktów MINI-LINK zwiększyła się 20-krotnie. W tym czasie zmieniły się nie tylko wymagania dotyczące przepustowości, ale i technologia przesyłu. Od samego początku niemal wszystkie dostarczane produkty MINI-LINK umożliwiają transmisję pakietową, wspomagając funkcjonowanie nowoczesnych sieci typu backhaul.

?Zależy nam na tym, aby w dalszym ciągu dostarczać rozwiązania mikrofalowe dla wysokowydajnych sieci przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu spektrum operatorów. W warunkach ciągłego rozwoju sieci nasze produkty MINI-LINK będą nadal stanowić przyszłościowe rozwiązania dla poszczególnych części sieci" ? mówi Karolina Wikander, dyrektor ds. asortymentu produktów mikrofalowych w firmie Ericsson.

Od wielu lat produkty MINI LINK umożliwiają również łączność z odległymi miejscowościami, przyczyniając się tym samym do wzrostu jakości życia oraz do wzrostu PKB. Ponadto produkt MINI-LINK jest ważnym narzędziem umożliwiającym Ericsson szybkie zaspokajanie potrzeb dotyczących komunikacji w obszarach klęsk żywiołowych.

Ericsson jest czołową spółką na rynku mikrofalowym, która posiada 25-procentowy udział w rynku. To właśnie firma Ericsson wdrożyła jako pierwsza transmisję hybrydową w połączeniu z łączami radiowymi ? elementy kluczowe dla wprowadzania szerokopasmowych sieci mobilnych. Ponadto Ericsson jako pierwszy zaprezentował mikrofalowy system MIMO i udowodnił, że urządzenia mikrofalowe mogą skutecznie funkcjonować w tradycyjnych pasmach częstotliwości w warunkach braku widoczności pomiędzy antenami (NLOS).

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. W 2013 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 227,8 mld SEK. Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy