Wiadomości Branżowe

Ericsson zbuduje trzy globalne centra ICT

  • Centra ICT najnowszej technologi będą wspierać departamenty R&D i Services, tak by jeszcze szybciej wprowadzać innowacje na rynek.
  • Dwa centra będą zlokalizowane w Europie. Jedno w Ameryce Północnej.
  • Kolejny krok w kierunku dostarczania czołowych serwisów opartych o chmurę.

Ericsson zainwestuje w budowę trzech globalnych centrów ICT ok. 7 mld koron szwedzkich w ciągu najbliższych 5 lat. Dwa centra będą się mieścić w Szwecji ? w Sztokholmie i Linköping. Trzecie zostanie zbudowane w Ameryce Północnej ? w Montrealu.

Centra zostaną zlokalizowane blisko głównych ośrodków badań i rozwoju firmy Ericsson i staną się platformą współpracy dla ponad 24 tys. inżynierów R&D z całego świata. Zespół ekspertów będzie wstanie kooperować łatwiej i bardziej efektywnie.

Klienci firmy Ericsson będą w stanie połączyć się zdalnie z centrum i brać udział w testach. Będą również mieć dostęp do innowacji w czasie rzeczywistym, niezależnie od miejsca przebywania.

Trzy nowe centra ICT będą miały powierzchnię łączną 120 tys. m2, co równa się wielkości 14 boisk futbolowych. W centrach znajdzie się pełne portfolio firmy Ericsson, co umożliwi ekspertom R&D rozwój i testowanie działania firmowych rozwiązań.

?Nowe centra ICT są przykładem pasji firmy Ericsson, by napędzać rozwój branży. Wspaniałe idee biorą się ze współpracy. W powstających centrach chcemy przesuwać granice możliwości, tworząc nowe generacje technologii i usług. Elastyczność tworzona przez nowe metody pracy spowoduje szybsze wprowadzanie innowacji na rynek i do klientów? ? powiedział Hans Vestberg, prezydent i CEO firmy Ericsson.

Centra będą posiadały ultranowoczesny design, powstaną z modułów i będą skalowalne. Ericsson szacuje, że połączenie architektury, designu i lokalizacji spowoduje redukcję zużycia energii o 40%.

Dwa centra ICT zlokalizowane w Szwecji, zaczną działać kolejno na koniec 2013 i 2014 roku. Centrum mieszczące się w Ameryce Północnej rozpocznie działanie na początku 2015 roku.

Ericsson posiada największy hub R&D w Sztokholmie, gdzie pracuje ponad 9000 specjalistów. Inne duże huby zlokalizowane są w Chinach, USA, Kanadzie i na Węgrzech. W 2012 roku, wydatki firmy Ericsson na badania i rozwój wyniosły 32,8 mld koron szwedzkich, co stanowi ok. 14% wartości sprzedaży.

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

 

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy