Wiadomości Branżowe

eurobank jako pierwszy w Polsce wprowadza innowacyjną kartę ratalną Visa

Visa Gold Select – możliwość samodzielnego rozłożenia płatności na raty już w momencie dokonywania transakcji w każdym sklepie Visa udostępnia w Polsce kolejny innowacyjny produkt – kartę ratalną, która dzięki technologii mikroprocesorowej EMV już w trakcie dokonywania płatności w terminalu pozwala użytkownikowi określić liczbę rat, na które
Teaser

Visa Gold Select ? możliwość samodzielnego rozłożenia płatności na raty już w momencie dokonywania transakcji w każdym sklepie

Visa udostępnia w Polsce kolejny innowacyjny produkt ? kartę ratalną, która dzięki technologii mikroprocesorowej EMV już w trakcie dokonywania płatności w terminalu pozwala użytkownikowi określić liczbę rat, na które chce rozłożyć płatność za zakupy we wszystkich sklepach. Pierwszym wydawcą nowej karty kredytowej Visa w Polsce i drugim w Europie jest eurobank, który udostępnia swoją kartę Visa Gold Select z taką funkcjonalnością.

Karta ratalna rewolucjonizuje proces płatności ratalnych poprzez ograniczenie formalności do minimum, szybkość i prostotę. Dotychczas chęć skorzystania z planu ratalnego wymagała kontaktu z bankiem lub logowania do serwisu internetowego ? o ile dany bank udostępniał taką możliwość ? w celu wskazania, które płatności mają zostać rozłożone na raty, a w niektórych przypadkach było to możliwe tylko dla kart danego banku w wybranej sieci. Teraz użytkownik kredytowej karty ratalnej Visa może samodzielnie zdecydować podczas dokonywania płatności, czy dana transakcja ma zostać potraktowana jak ?zwykła? transakcja kartą kredytową, czy też rozłożona na wybraną przez niego liczbę dogodnych, miesięcznych rat. Co ważne, stworzona w ten sposób sieć wygodnej sprzedaży ratalnej liczy blisko 330 tys. punktów: tyle na koniec grudnia 2013 roku było w Polsce zainstalowanych terminali (wszystkie obsługują karty Visa z mikroprocesorem).

?eurobank od początku swojego istnienia proponuje nowoczesne rozwiązania. Cieszymy się, że wydając kartę Visa Gold Select możemy zaoferować naszym klientom kolejny innowacyjny produkt? ? stwierdził Wojciech Humiński, wiceprezes zarządu eurobanku. ?Uważamy, że karta kredytowa Visa ułatwi planowanie własnych finansów, ponieważ odwołuje się ona do dobrze znanego mechanizmu spłaty transakcji bezgotówkowej w równych ratach? ? dodał Wojciech Humiński.

eurobank daje użytkownikom kart Visa Gold Select możliwość rozłożenia transakcji na raty: 6, 10, 12, 18 lub 24. Po umieszczeniu karty w terminalu zostaną wyświetlone liczby rat do wyboru.

?Gratulujemy eurobankowi, że jako pierwszy bank w Polsce i drugi bank w Europie wydał innowacyjną kartę ratalną Visa opartą o specyfikację EMV dla kart z mikroprocesorem, dzięki czemu użytkownik karty może sam zadecydować przy dokonywaniu transakcji o liczbie rat, bez kontaktu z bankiem lub logowania się do bankowości internetowej? ? powiedział Jakub Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce.

Dotychczas w Europie nową, ratalną kartę kredytową Visa zaoferował tylko bank Ibercaja w Hiszpanii, który wydał ten produkt jako kartę Visa Dual.

Kartę Visa Gold Select eurobanku mogą wyrobić sobie zarówno obecni, jak i nowi klienci banku, którzy mają do dyspozycji ponad 440 placówek w całej Polsce. Możliwość rozłożenia płatności na raty dotyczy zakupów powyżej 300 zł i maksymalnie 80% limitu kredytowego. Karta Visa Gold Select umożliwia również płatności zbliżeniowe. Do tej pory eurobank wydał 370 tys. kart Visa.

Do swojej karty Visa Gold Select eurobank dodaje program bonusowy w postaci zwrotu 0,5% wartości transakcji bezgotówkowych zrealizowanych w wybranych supermarketach i sklepach ze sprzętem RTV i AGD oraz na stacjach benzynowych. 

Visa Europe

Visa Europe, organizacja zajmująca się technologiami płatniczymi, stanowi własność instytucji członkowskich ? banków oraz innych firm świadczących usługi płatnicze z 37 krajów Europy, które sprawują nadzór nad jej zarządem.

Visa Europe znajduje się w czołówce rozwoju nowych technologii, tworząc usługi oraz infrastrukturę, które umożliwiają dokonywanie płatności elektronicznych przez miliony konsumentów, firm i instytucji sektora publicznego w Europie. Instytucje członkowskie Visa Europe zajmują się wydawnictwem kart płatniczych i świadczeniem usług akceptacji kart na rzecz detalistów, a także ustalają poziom opłat pobieranych od użytkowników kart i punktów usługowo-handlowych.

Model biznesowy Visa Europe funkcjonuje na bazie świadczenia usług instytucjom członkowskim w oparciu o wysokie obroty i niskie koszty. Organizacja reinwestuje uzyskaną nadwyżkę w dalszy rozwój działalności oraz poprawę struktury kapitału i zwiększenie rezerw.

W Europie zostało wydanych 500 mln kart Visa, którymi jest już opłacane jedno na każde 6,50 euro wydawane w Europie na konsumpcję. W roku finansowym kończącym się we wrześniu 2013 r. całkowita wartość transakcji z użyciem kart Visa w całej Europie osiągnęła poziom 2 bilionów euro, z czego płatności w punktach handlowo-usługowych wyniosły 1,4 biliona euro, odnotowując wzrost o 8,5%. W handlu elektronicznym wydatki użytkowników kart Visa w całej Europie wzrosły w rocznym tempie 20% ? ich obecny poziom to 240 miliardów euro.

Od 2004 r., organizacja Visa Europe jest zarejestrowanym w Wielkiej Brytanii podmiotem niezależnym od ogólnoświatowej spółki Visa Inc. ? zachowując jej wyłączną, nieodwołalną i nieograniczoną w czasie licencję na obszarze Europy, oraz współpracując na rzecz wzajemnej globalnej akceptacji. Jako system płatniczy zorientowany na Europę, Visa Europe jest w stanie szybko reagować na potrzeby europejskich banków i ich klientów ? użytkowników kart oraz detalistów ? a także działać na rzecz prawdziwie jednolitego rynku płatności w Europie zgodnie z celem wyznaczonym przez Komisję Europejską.

Strona internetowa: www.visaeurope.com

Źródło Visa. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy