Wiadomości Branżowe

EY zatrudni na całym świecie 55 tys. nowych pracowników, w tym ponad 250 w Polsce

Międzynarodowa firma doradcza EY zatrudni w roku fiskalnym 2014 (od początku lipca 2013 do końca czerwca 2014) co najmniej 55 tys. osób. Na koniec czerwca 2013 firma zatrudniała 175 tys. pracowników w ponad 140 krajach. Na początku października opublikowała również wyniki finansowe za rok fiskalny 2012/2013. Jej łączne przychody wyniosły 25,8 mld USD. To oznacza wzrost o 7,7% rok do roku. 

Międzynarodowa firma doradcza EY zatrudni w roku fiskalnym 2014 (od początku lipca 2013 do końca czerwca 2014) co najmniej 55 tys. osób. Na koniec czerwca 2013 firma zatrudniała 175 tys. pracowników w ponad 140 krajach. Na początku października opublikowała również wyniki finansowe za rok fiskalny 2012/2013. Jej łączne przychody wyniosły 25,8 mld USD. To oznacza wzrost o 7,7% rok do roku.  Największy wzrost odnotowano na rynkach rozwijających się ? 12%.

Z 4 podstawowych typów usług profesjonalnych świadczonych przez EY na całym świecie najwyższy wzrost odnotowano w Doradztwie Biznesowym ? 18%. Wpływy z tytułu usług Doradztwa Podatkowego wzrosły o 7%, a w obszarach Audytu i Doradztwa Transakcyjnego odpowiednio o 4 i 3%. Audyt pozostaje największym źródłem przychodów EY. Jego udział całości wpływów wynosi 42% (odpowiada to 10,9 mld USD). 

- Wszystko, co udało nam się osiągnąć w ciągu minionego roku finansowego, zawdzięczamy naszym ludziom i chciałbym podziękować im za ich pracę ? mówi Mark Weinberger, Globalny CEO firmy doradczej EY. ? Osiągnięcie znakomitych wyników pomimo niepewności w światowej gospodarce w ostatnich 12 miesiącach i problemów na wielu rynkach pokazuje, jak wspaniałych ludzi zatrudnia EY  i jak bardzo ci ludzie dbają o wysoką jakość usług dostarczanych klientom.

EY inwestuje w przyszłość

- Ryzyka ekonomiczne i geopolityczne będą bardzo mocno definiowały to, co będzie działo się w światowej gospodarce w najbliższej przyszłości, zarówno w krajach wysoko rozwiniętych jak i tych rozwijających się. Pomimo powszechnie panującej niepewności, w roku fiskalnym 2013/2014, będziemy z optymizmem patrzeć w przyszłość zarówno światowej gospodarki jak i naszej profesji. Zamierzamy nadal inwestować w rozwój nowych rynków i coraz wyższą jakość naszych usług. Dlatego w ciągu następnych 12 miesięcy  zatrudnimy 55 tys. osób na całym świecie ? dodaje Mark Weinberger.

Dla porównania, od początku lipca 2012 roku do końca czerwca roku 2013 firma doradcza EY zrekrutowała 50,5 tys. nowych pracowników (w tym 38 tys. zatrudnionych na stałe i 12,5 tys. stażystów). Do końca czerwca 2014 roku w firmie zatrudnionych zostanie 42 tys. stałych pracowników i 13 tys. stażystów. Większość stanowić będą osoby młode ? absolwenci i studenci.

W Polsce rekrutacja już trwa

EY nie zwalnia również tempa w Polsce. Jak co roku firma w ciągu najbliższych 12 miesięcy zatrudni ok.  250 osób. ? Co roku wkładamy naprawdę dużo wysiłku w to by wciąż przyciągać najlepszych ? zarówno studentów i absolwentów jak i doświadczonych pracowników. W październiku po raz kolejny ruszyły konkursy EYe on Tax i EY Financial Challenger, które wyłonią najlepszych młodych specjalistów ds. podatków i finansów. Te osoby otrzymają nagrody pieniężne i możliwość odbycia praktyk w EY. Każdego roku w konkursach bierze udział ok. 5000 osób. Do tego wciąż doskonalimy nasz program EY Care & Wellness, dzięki któremu zatrudnieni w EY otrzymują specjalne benefity w postaci masaży w pracy, zorganizowanych treningów biegowych z profesjonalnym instruktorem itp. ? mówi Agnieszka Maciejewska, Dyrektor ds. Personalnych w EY Polska.

W ciągu ostatnich 3 lat liczba pracowników EY w Polsce wzrosła dzięki inwestycji firmy we Wrocławiu i otwarciu EY Global Shared Services Center właśnie w tym mieście. W polskich biurach EY, licząc łącznie z wrocławskim Centrum Usług Wspólnych pracuje dziś ponad 1600 osób.

 

 

O firmie EY

EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne. Nasza wiedza oraz świadczone przez nas najwyższej jakości usługi przyczyniają się do budowy zaufania na rynkach kapitałowych i w gospodarkach całego świata. W szeregach EY rozwijają się utalentowani liderzy zarządzający zgranymi zespołami, których celem jest spełnianie obietnic składanych przez markę EY. W ten sposób przyczyniamy się do budowy sprawniej funkcjonującego świata. Robimy to dla naszych klientów, społeczności, w których żyjemy i dla nas samych.

Nazwa EY odnosi się do firm członkowskich Ernst & Young Global Limited, z których każda stanowi osobny podmiot prawny. Ernst & Young Global Limited, brytyjska spółka z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji (company limited by guarantee) nie świadczy usług na rzecz klientów.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na www.ey.com/pl 

Źródło EY. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy