Wiadomości Branżowe

Generali Deyna Cup ? międzynarodowy turniej piłkarski pomnikiem pamięci piłkarza

W dniach 6-7 lipca br. na stadionie warszawskiej Legii, rozegrany zostanie pierwszy, międzynarodowy turniej piłkarski pod nazwą ?Generali Deyna Cup?. Turniej zostanie zorganizowany przez Fundację im. Kazimierza Deyny przy współpracy z Legią Warszawa, Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa oraz miastem stołecznym Warszawa. Sponsorem tytularnym turnieju została Grupa Generali Polska.

?Na początku mieliśmy tylko marzenie, dziś mamy przyjemność poinformować Państwa o powołaniu do życia imprezy poświęconej pamięci sportowca, który symbolizuje wszystko, co w polskiej piłce najlepsze.? ? powiedział Janusz Dorosiewicz, Prezes Fundacji im. Kazimierza Deyny. Turniej, poza dostarczeniem sportowych emocji, będzie także miał dodatkowy wymiar.

?Marzeniem Kazimierza Deyny po zakończeniu kariery była nauka dzieci i młodzieży gry w futbol w szkółkach piłkarskich. Wierzymy, że gdyby żył, byłby jednym ze współtwórców Akademii Piłkarskiej Legii, której wychowankowie grają z powodzeniem w pierwszej drużynie Legii i coraz częściej powoływani są do reprezentacji Polski. Dlatego właśnie na rozwój Akademii Legii postanowiliśmy przekazywać dochód z turnieju? ? dodał Janusz Dorosiewicz, Prezes Fundacji im. Kazimierza Deyny.

W pierwszy weekend lipca, na stadionie warszawskiej Legii rozegrany zostanie międzynarodowy turniej piłkarski poświęcony pamięci najwybitniejszego piłkarza w historii polskiego futbolu ? Kazimierza Deyny. Udział w turnieju potwierdziły cztery znakomite drużyny: mistrz Brazylii ? Fluminense Rio de Janeiro, mistrz Serbskiej Super Ligi ? Partizan Belgrad, mistrz Austriackiej Bundesligi - Austria Wiedeń oraz ośmiokrotny Mistrz Polski i szesnastokrotny zdobywca Pucharu Polski ?Legia Warszawa.

- ?Chciałbym, aby ten turniej pisał nowe, wspaniałe karty historii naszego klubu związane z Kazimierzem Deyną i pielęgnował pamięć o tym wybitnym, najlepszym w historii polskiego futbolu piłkarzu. Staramy się wspólnie z Fundacją oraz kibicami dbać o piękną tradycję Legii i legendę Deyny. Cieszę się, że zaproszenia do udziału w pierwszej edycję Generali Deyna Cup przyjęły tak uznane kluby i jestem przekonany, że turniej będzie stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a kibice zadbają o odpowiednią oprawę i niezapomnianą atmosferę. Moją ciekawość budzi szczególnie wizyta brazylijskiego Fluminense, które ? przypomnę ? jest od niedawna naszym partnerem i wizyta tego klubu to jeden z elementów szerokiej współpracy, która będzie realizowana już w najbliższym czasie? ? mówi Prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski.

Sponsorem tytularnym turnieju została Grupa Generali Polska. ?Generali od początku swojej działalności angażuje się w inicjatywy sportowe, które są synonimem dążenia do perfekcji i osiągania sukcesów dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy ? wartości reprezentowanych przez naszą firmę. Kazimierz Deyna to najlepszy piłkarz w historii polskiej reprezentacji, o którym zagraniczni dziennikarze mówili ?Generał? ? tym bardziej jesteśmy dumni mogąc objąć opieką sponsorską turniej poświęcony jego pamięci? ? powiedział Artur Olech, Prezes Zarządu Grupy Generali w Polsce.

Przy organizacji Turnieju Fundacja im. Kazimierza Deyny współpracuje ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa. ?Deyna był najwybitniejszym polskim piłkarzem, kochanym przede wszystkim w Warszawie. Kibice Legii dawali temu wyraz w trakcie jego kariery. Nigdy o nim zapomnieliśmy, wywieszając flagę z Jego portretem na stadionach i poświęcając Kazikowi jedną z opraw meczowych. Właśnie wśród nas zrodziła się idea budowy pomnika Kazimierza Deyny, który został całkowicie sfinansowany ze składek kibiców i odsłonięty w dziesiątą rocznicę działalności SKLW. Kibice Legii aktywnie włączą się w promowanie turnieju, by zapamiętano go jako wyjątkowe wydarzenie. Kazimierz Deyna na to zasługuje, gdyż był i na zawsze pozostanie legionistą.? - Leszek Mańk, Prezes Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

18 maja br., podczas spotkania Legii Warszawa z Lechem Poznań ogłoszone zostaną pary eliminacyjne.

W turnieju Generali Deyna Cup rozegrane zostaną w sumie cztery mecze. Spotkania półfinałowe odbędą się w sobotę 6 lipca. Pierwszy mecz o godzinie 15:00, drugi o godzinie 17:00. Triumfatorzy sobotnich spotkań zmierzą się ze sobą w niedzielę, 7 lipca o godzinie 15:00 w finale Generali Deyna Cup, a pokonani zagrają w meczu o 3. miejsce w turnieju o godzinie 12:00.

Informacje o turnieju publikowane będą na oficjalnej stronie internetowej turnieju:www.deynacup.pl

Turniej będzie nie tylko wielkim wydarzeniem sportowym, ale także ? dzięki rodzinnej atmosferze i wielu dodatkowym atrakcjom ? ciekawą formą spędzenia pierwszego wakacyjnego weekendu w stolicy.

Bilety dostępne będą również dla osób nie posiadających kart kibica w serwisach legia.com, kupbilet.pl oraz w sprzedaży bezpośredniej, w kasach Legii.

< 241192" >
Źródło Grupa Generali. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #akcje   #ciowe   #fundusz emerytalny   #inne   #lub   #regulowanym   #rzeczpospolita polska   #stwa   #ustawy   #warto   #zawar