Wiadomości Branżowe

Generali funduje samochód Adama Małysza na aukcję WOŚP

  • Generali oraz RMF Caroline Team organizują na rzecz WOŚP licytację samochodu rajdowego Adama Małysza
  • Samochód Adama Małysza to obecnie najszybszy polski samochód off - road, którym A.Małysz ustanowił rekord prędkości Polski w terenie
  • Dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Warszawa, 4 stycznia 2011. Grupa Generali we współpracy z RMF Caroline Team organizują aukcję najszybszego off roadowego samochodu w Polsce. Dzięki wsparciu Generali dochód zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dokładnie tym samochodem Adam Małysz przygotowywał się do startu w tegorocznym rajdzie Dakar oraz we wrześniu 2011 r. ustanowił rekord prędkości Polski off-road (180 km/h).

Generali i RMF Caroline Team dla WOŚP

Grupa Generali oraz RMF Caroline Team, w którego barwach obecnie Adam Małysz startuje w rajdzie Dakar 2012 postanowiły wesprzeć Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Dzięki wsparciu Generali na specjalnie przygotowaną aukcję przekazany został samochód marki Porsche Cayenne, którym w 2011 r. z sukcesami startował Adam Małysz. Dochód z aukcji zasili konto Fundacji WOŚP.

-„Jako długoletni partner Adama Małysza z dumą przekazujemy samochód, na którym Adam rozpoczął swoją nową sportową przygodę. Mam nadzieję, że samochód, którym trenował nasz mistrz oraz ustanowił rekord prędkości off-road znajdzie hojnych nabywców i tym samym istotnie wesprze Orkiestrę. Cieszymy się, że w roku jubileuszu 180-lecia działania Generali możemy dołożyć swoją cegiełkę do również jubileuszowej akcji pomocowej realizowanej przez Jurka Owsiaka" - powiedział Artur Olech, Prezes Zarządu Grupy Generali.

Najszybszy samochód w Polsce w jeździe terenowej

Grupa Generali jako wieloletni partner Adama Małysza od chwili podjęcia przez niego decyzji o udziale w rajdzie Dakar wspierała go w przygotowaniach do startu w tym najbardziej wymagającym rajdzie świata. Wspólnie z RMF Caroline Team Generali oddaje na licytację Porsche Cayenne w rajdowej specyfikacji T2, którym Adama Małysz brał udział w zawodach Pucharu Świata Cross Country FIA oraz ustanowił rekord prędkości - 180 km/h w jeździe terenowej

-„To niesamowite auto i niezmiernie cieszę się, że partnerzy Adama Małysza przekazują je nam na licytację. Jak zwykle liczymy na Wasze dobre serca oraz szczodrość i zapraszam do licytacji..." - powiedział Jerzy Owsiak z WOŚP.

"Bardzo się cieszę i jestem dumny z tego, że samochód naszego RMF Caroline Team dzięki zaangażowaniu mojego wieloletniego Partnera - firmy Generali  może być przekazany na aukcję, z której dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tym samochodzie zdobywałem pierwsze rajdowe szlify i bardzo pomógł mi przygotować się do startu w tegorocznym rajdzie Dakar" - przekazał w czasie rozmowy telefonicznej Adam Małysz.

Auto Adama Małysza można licytować w ramach aukcji specjalnych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w serwisie Allegro.

RMF Caroline Team
Pierwsza i największa profesjonalna polska grupa startująca w rajdach off-road. Powstała w 2007 roku z inicjatywy Rafała Płuciennika. Tworzą ją kierowcy, piloci, mechanicy, serwisanci i logistycy. Cała grupa liczy kilkanaście osób. 21 kwietnia 2011 do zespołu dołączył Adam Małysz.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy