Wiadomości Branżowe

Generali OFE pozyskało 44 274 nowych członków

ZUS przeprowadził pierwsze w tym roku losowanie do otwartych funduszy emerytalnych. Do 4 OFE przydzielonych zostało łącznie 177 097 Klientów. W wyniku losowania Generali OFE pozyskało 44 274 nowych członków. ZUS przeprowadził

ZUS przeprowadził pierwsze w tym roku losowanie do otwartych funduszy emerytalnych. Do 4 OFE przydzielonych zostało łącznie 177 097 Klientów. W wyniku losowania Generali OFE pozyskało 44 274 nowych członków.

  • ZUS przeprowadził pierwsze w tym roku losowanie członków do OFE
  • Generali OFE pozyskał 44 274 nowych członków

Losowanie do OFE obejmuje osoby, które urodziły się po 31 grudnia 1968r. i po podjęciu pierwszej pracy bądź rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej nie wybrały samodzielnie żadnego Otwartego Funduszu Emerytalnego.

W losowaniu uczestniczyły 4 fundusze, które osiągnęły wyższe niż średnia stopy zwrotu w dwóch kolejnych okresach rozliczeniowych i zarządzają mniej niż 10 proc. aktywów netto wszystkich funduszy. Z losowania wyłączone zostały trzy największe, pod względem liczby członków, fundusze emerytalne.

W wyniku losowania Generali OFE, PKO BP Bankowy OFE oraz AXA OFE pozyskały po 44 274 klientów, zaś do Allianz Polska OFE przydzielonych zostało 44 275 ubezpieczonych.

Po raz kolejny byliśmy uprawnieni do wzięcia udziału w losowaniu nowych członków, co sprawia, że Generali OFE jest w dalszym ciągu jedynym funduszem na rynku, który dzięki konsekwentnej polityce zarządzania aktywami i stabilnym wynikom inwestycyjnym brał udział we wszystkich dotychczasowych losowaniach przeprowadzanych przez ZUS." – mówi Rafał Markiewicz, Członek Zarządu Generali PTE.

Generali OFE nagradzany

Fundusz emerytalny Generali był wielokrotnie nagradzany za swoje powtarzalne, bardzo dobre wyniki inwestycyjne przez popularne media opiniotwórcze. W 2010 r. Generali OFE zajmował czołowe pozycje w zestawieniach 3-letnich stóp zwrotu publikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Powszechne Towarzystwo Emerytalne Generali w ubiegłym roku zostało drugi raz z rzędu laureatem zestawienia Najlepszych Instytucji Finansowych, które przygotowała redakcja dziennika „Rzeczpospolita"(22.06.2011r.), a w styczniu 2012 r. znalazło się na szczycie rankingu najlepszych funduszy emerytalnych „Gazety Wyborczej” (17.01.2012r.).

W najbliższym czasie Generali OFE poinformuje swoich nowych członków o wyniku losowania.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy