Wiadomości Branżowe

Generali sponsorem turnieju florecistów

W weekend 26-27 stycznia br. na terenie Areny Ursynów w Warszawie szermierze z kilkunastu krajów w ramach Pucharu Europy Kadetów po raz szósty stanęli do rywalizacji o FLORET WITOLDA WOYDY oraz o PUCHAR ZŁOTEJ DRUŻYNY. Grupa Generali kontynuując swoje zaangażowanie w promowanie pozytywnych wartości tradycyjnie kojarzących się ze sportem została sponsorem generalnym turnieju.

Dwudniowa impreza zgromadziła na starcie 162 zawodników z 18 krajów. Zwycięzca w nagrodę otrzymał floret z klingą pokrytą 24-karatowym złotem oraz pamiątkowy medal, podobny do tych, które prawie 41 lat temu z Monachium przywiózł Woyda.

W turnieju indywidulanym triumfował Francuz Alexandre Sido pokonując w finale szóstej edycji tych zawodów Łotysza Renarsa Blumentalsa 15:4. Najlepszy z Polaków ? Andrzej Rządkowski (Wrocławianie) ? był piąty.

-?Grupa Generali od wielu lat aktywnie wspiera sportowców angażując się zarówno w promocję szkolenia dzieci i młodzieży jak i samych zawodów sportowych. Chcę, aby te wszystkie szczytne wartości, jakie kojarzą się nam z prawdziwą rywalizacją sportową znalazły uznanie w jak najszerszym gronie młodych sportowców? ? powiedział podczas dekoracji zwycięzców Artur Olech, Prezes Zarządu Grupy Generali w Polsce.

Zmagania "O Puchar Złotej Drużyny" wygrała Francja I, zwyciężając w finale trzeci zespół tego kraju 45:27. Pierwsza ekipa biało-czerwonych zajęła piąta pozycję.

- ?Ustanowienie turnieju indywidualnego pod patronatem Witolda Woydy i drużynowego pod wezwaniem zespołu polskich florecistów i ich trenera ma tyleż przypomnieć młodym pokoleniom florecistów o wspaniałych tradycjach polskiej szermierki, co dać możliwość i bodziec do rywalizacji w silnej konkurencji jak najszerszemu gronu zdolnych zawodników.? ? informuje Tomasz Malanowski Prezes Fundacji im. Witolda Woydy.

Dla młodych polskich zawodników turniej FLORET WITOLDA WOYDY ma szczególne znaczenie - odbywa się pod hasłem: "Szukamy następcy mistrza olimpijskiego". Patron turnieju, zmarły 5 maja 2008 roku Witold Woyda, jest do dziś ostatnim polskim zwycięzcą igrzysk nie tylko we florecie, ale w szermierce w ogóle. Na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium zdobył pierwsze miejsce indywidualnie oraz wraz z kolegami, w turnieju drużynowym.

Organizatorem turnieju jest Fundacja im. Witolda Woydy, która od 6 lat, co roku organizuje międzynarodowy turniej szermierki imieniem swego patrona.

< 233149" >
Źródło Grupa Generali. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy