Wiadomości Branżowe

Grupa OPONEO.PL: KNF zatwierdziła prospekt spółki zależnej Dadelo S.A.

Dnia 03. grudnia 2020 roku Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Dadelo S.A., spółki z Grupy OPONEO.PL. Debiut na GPW planowany jest na grudzień tego roku.  Zatwierdzony przez KNF prospekt emisyjny spółki zależnej Dadelo

Dnia 03. grudnia 2020 roku Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Dadelo S.A., spółki z Grupy OPONEO.PL. Debiut na GPW planowany jest na grudzień tego roku.

 

Zatwierdzony przez KNF prospekt emisyjny spółki zależnej Dadelo S.A. zakłada przeprowadzanie oferty i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.  nie więcej niż 4.600.000 nowo emitowanych akcji serii C, o wartości nominalnej 0,20 zł każda, oraz dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu 6.867.500 istniejących akcji zwykłych serii A, o wartości nominalnej 0,20 zł każda.

Spółka Dadelo, której 100% akcji posiada obecnie OPONEO.PL S.A. – jedna z najbardziej znaczących spółek e- commercowych - została utworzona w 2016 roku a obecnie jest jedną z najszybciej rozwijających się spółek na rynku e-commerce w Polsce w branży rowerowej. Dadelo prowadzi sprzedaż rowerów, części oraz akcesoriów i odzieży rowerowej głównie za pośrednictwem sklepu internetowego CentrumRowerowe.pl.

Niewątpliwe wzrost popularności internetu jako bezpiecznego kanału zakupowego sprzyja spółkom z Grupy OPONEO.PL, natomiast za sukcesem spółki Dadelo przemawia także perspektywiczny rynek związany ze zdrowym i aktywnym trybem życia.

- Wyniki spółki, której od początku roku sprzyjał wzrost zainteresowania zakupami on-line oraz rowerami jako ekologicznymi i prozdrowotnymi środkami transportu pozwoliły na realizację planów związanych z wprowadzeniem naszej spółki zależnej  na giełdę - mówi Prezes Zarządu, Dariusz Topolewski.  W minionym półroczu Dadelo wygenerowała przychody wielkości 33 mln zł , które wzrosły o 113% r/r oraz 3,5 mln zł wyniku EBITDA – dodaje.

Środki pozyskane z oferty mają zostać wykorzystane na rozbudowę oferty produktowej oraz na rozwój infrastruktury magazynowej, co w perspektywie do 5 lat ma wpłynąć na wzrost udziału spółki na rynku sprzedaży rowerów, części i akcesoriów rowerowych oraz odzieży rowerowej z 1,5% do 10%.


dostarczył infoWire.pl
A to już wiesz?  38 wybranych do pomocy branż ma 2,5 mld zł zaległości

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy