Wiadomości Branżowe

Grupa PZU nagrodziła i została nagrodzona

Teaser

Grupa PZU wyłoniła laureatów konkursów ?Wiedzą Pisane? oraz ?Inwestycja w Przyszłość? skierowanych do zdolnych i aktywnych studentów z całej Polski. Wręczenie nagród odbyło się w Hotelu Marriott, a uroczystość swoją obecnością uświetnili Marcin Prokop oraz Dorota Wellman. Inicjatywy były elementem jesiennej kampanii wizerunkowej nagrodzonej w konkursie Bohaterowie HR organizowanym przez Employer Branding Institute.

Podczas uroczystej gali laureaci konkursów ?Wiedzą Pisane? oraz ?Inwestycja w Przyszłość? odebrali symboliczne czeki o wartości 10 000 zł i 5 000 zł oraz nagrody rzeczowe. Galę poprowadził Marcin Prokop, który w pierwszej części spotkania wraz z Dorotą Wellman opowiedział o kulisach pracy w telewizji i podzielił się ze studentami radami i wskazówkami dot. budowania skutecznej kariery.

- Prowadzimy szereg działań, których celem jest pomoc młodym ludziom w rozwoju kariery. ?Wiedzą Pisane? to konkurs łączący przyjemne z pożytecznym, skierowany do przedsiębiorczych studentów chcących wykorzystać konieczność pisania pracy dyplomowej, inżynierskiej lub magisterskiej do zdobycia cennych nagród. Laureaci skorzystają też z merytorycznego wsparcia pracowników PZU przy pisaniu kolejnych rozdziałów pracy ? powiedziała Anna Jastrzębska, kierownik ds. Zarządzania Talentami oraz Szkoleń w Grupie PZU.

Kapituła nagrodziła Patrycję Pawłowską z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za pracę dotyczącą nowych metod obliczania rezerw na niewypłacone odszkodowania i świadczenia, Jolantę Mamczarz ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie za opracowanie dotyczące innowacyjnej metody Ensemble Selection w modelach CRM oraz Macieja Gładkiego z Politechniki Warszawskiej, który zaproponował rozwiązanie pomagające w szacowaniu ryzyka ubezpieczeniowego w motoryzacji. Laureaci otrzymali nagrody w wysokości 10 000 zł.

W konkursie ?Inwestycja w Przyszłość? pięciu zwycięzców wyłonili fani profilu Grupa PZU Kariera na Facebooku, a drugą piątkę wskazała Komisja Konkursowa. Uznanie internautów zdobyły video CV Alicji Zysnarskiej i Marcina Kudrewicza z Koła Naukowego Strateg z Gdańska, Roberta Czapiela z Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego z Rzeszowa, Piotra Batora ze Studenckiego Koła Naukowego Biznesu z Warszawy oraz Thomas Greschütza z Koła Naukowego Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji z Wrocławia. Firma nagrodziła natomiast Bartosza Galińskiego z CEMS Clubu Warszawa, Alinę Kondrat ze studenckiej telewizji UMK w Toruniu, Sebastiana Starościaka z organizacji BEST w Łodzi, Kamila Wiktorskigo ze Studenckiego Forum BCC z Warszawy i Sylwię Wyrwas ze Studenckiej Poradni Prawnej Bona Fides z Opola. Laureaci otrzymali stypendia w wysokości 5 000 zł.

Konkursy ?Wiedzą Pisane? oraz ?Inwestycja w Przyszłość? wpisują się w szereg działań angażujących studentów. Grupa PZU wspiera finansowo i merytorycznie liczne organizacje studenckie, bierze czynny udział w projektach edukacyjnych i targach pracy oraz organizuje wydarzenia promocyjne w całej Polsce. W promocji konkursów oraz praktyk i staży dla studentów i absolwentów firmie pomaga na co dzień liczne grono Akademickich Doradców i Ambasadorów Grupy PZU.

- Planujemy już kolejne edycje konkursów ?Wiedzą Pisane? i ?Inwestycja w Przyszłość?. Ponadto w marcu rusza rekrutacja do udziału w programie praktyk i staży Grupy PZU. Studenci ostatnich lat studiów I i II stopnia, jak i absolwenci będą mogli starać się o przyjęcie do wybranych działów firmy w całej Polsce. W tym roku planujemy zatrudnić ponad 80 osób, które zaczną staże i praktyki 15 czerwca lub 1 października ? informuje Maciej Hassa, kierownik Zespołu Marki Pracodawcy.

Grupa PZU prowadzi też kampanie wizerunkowe promujące firmę jako atrakcyjnego pracodawcę. Jesienna kreacja ?Nawet najlepsi zrobią wszystko, żeby pracować w PZU? obiła się szerokim echem w branży, czego efektem jest m.in. nagroda w konkursie Bohaterowie HR organizowanym przez Employer Branding Institute. Kategoria ?Największy sukces HR? adresowana była do zespołów, które mogą pochwalić się najlepszymi praktykami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

 

inf

Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy