Wiadomości Branżowe

Grupa Wind Mobile ? Rekordowe wyniki po II kwartale 2014 r.

Wind Mobile SA opublikowała skonsolidowane wyniki po dwóch kwartałach tego roku. Blisko czterokrotny wzrost przychodów i ponad dwukrotny wzrost zysku netto. Całości dodaje smaku mocna ekspansja produktowa. Grupa Wind Mobile, dostawca innowacyjnych rozwiązań informatycznych, m.in. dla branż finansowo-bankowej i telekomunikacyjnej, zaprezentowała raport za II kwartał 2014 r. Jest to pierwszy raport

Wind Mobile SA opublikowała skonsolidowane wyniki po dwóch kwartałach tego roku. Blisko czterokrotny wzrost przychodów i ponad dwukrotny wzrost zysku netto. Całości dodaje smaku mocna ekspansja produktowa.

Grupa Wind Mobile, dostawca innowacyjnych rozwiązań informatycznych, m.in. dla branż finansowo-bankowej i telekomunikacyjnej, zaprezentowała raport za II kwartał 2014 r. Jest to pierwszy raport pokazujący skonsolidowane wyniki dwóch spółek tworzących Grupę: Software Mind SA oferującego innowacyjne rozwiązania informatyczne dla branż finansowo-bankowej, telekomunikacyjnej i hotelarskiej oraz Wind Mobile SA, wiodącego dostawcy nowatorskich rozwiązań teleinformatycznych dla operatorów komórkowych w Polsce i na świecie.

Pod względem osiągniętych wyników okres ten okazał się  rekordowy. Przychody netto ze sprzedaży w  pierwszym półroczu  wyniosły ponad 18,4 mln zł i wykazały się dynamiką wzrostu wynoszącą aż 368 procent. Zysk netto osiągnął poziom 2 mln zł, co oznacza ponad dwukrotny wzrost w stosunku do pierwszego półrocza 2013 r.

?Dwa kwartały tego roku okazały się dla nas rekordowe pod względem przychodów i bardzo pracowite. W tym czasie wzrosła także EBITDA z 1,4 mln do 4,0 mln zł. Wyniki te najlepiej pokazują jak bardzo zwiększył się potencjał obu firm po połączeniu w jedną grupę. Bardzo cieszymy się z takiego rezultatu. Nie zwalniamy tempa i będziemy dalej ciężko pracować nad realizacją strategii intensywnego rozwoju grupy Wind Mobile. Jestem przekonany, iż druga połowa roku pokaże, że jesteśmy jeszcze mocniejsi i będę mógł przekazać Państwu jeszcze lepsze informacje o naszych wynikach finansowych? - powiedział Rafał Styczeń, Prezes Zarządu Software Mind SA.

Obecnie Grupa pracuje intensywnie nad przejściem na główny rynek warszawskiej GPW. Spółka chce, by  nastąpiło to jeszcze w 2014 roku.

?Przejście na duży parkiet to naturalny krok w rozwoju naszej spółki. Cały czas rośniemy, a obecność na głównym parkiecie przyczyni się do znaczącego zwiększenia dynamiki wzrostu. Jestem przekonany, że Wind Mobile osiągnął już odpowiedni stopień rozwoju by w pełni korzystać z potencjału głównego rynku GPW  i swojej obecności wśród największych graczy rynku kapitałowego w Polsce? - powiedział Grzegorz Młynarczyk, Wiceprezes Software Mind SA.

Jednocześnie Rafał Styczeń poinformował o zbliżającej się finalizacji akwizycji podmiotu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

?Jesteśmy na końcowym etapie przejęcia. Po ustaleniu i zaakceptowaniu nowych warunków, rozpoczynamy prace nad umową akwizycyjną. Nawiązane partnerstwo na Bliskim Wschodzie otworzyło nam drzwi na wiele rynków i wielu operatorów. Do tej pory działaliśmy lokalnie z dostępem do czterech krajowych firm, więc tak szerokie zainteresowanie naszymi rozwiązaniami oraz prowadzone i przygotowywane wdrożenia pozwalają mocno rozwijać się obszarowi Mobile nowej Grupy? - powiedział  Tomasz Kiser, Wiceprezes Wind Mobile SA.

Wrażenie robią również wdrożenia produktów firmy. iLumio wchodzi do znanych sieci jak Hilton czy Best Western, LiveBank cieszy się zainteresowaniem w wielu krajach, a rozwiązania infrastrukturalne, wywodzące się bezpośrednio z Wind Mobile, notują w tym roku mocne wzrosty.

"Jesteśmy dumni z wdrożeń systemu iLumio, które zrealizowaliśmy dla takich światowych potentatów branży hotelowej jak m.in. Hilton czy Best Western.  Pokazują one, że nasze produkty i rozwiązania  są doskonałej jakości i odpowiadają potrzebom rynkowym. Wszystkie te sukcesy wzmacniają naszą Grupę. Jestem przekonany, że zarówno w średniej jak i dłuższej perspektywie,  przełożą się one na wymierne korzyści dla klientów oraz akcjonariuszy Grupy Wind Mobile" - zapewnia Rafał Styczeń, Prezes Zarządu Software Mind SA.

 

O Software Mind SA

Software Mind SA dostarcza innowacyjne rozwiązania technologiczne, umożliwiające klientom firmy uzyskanie przewagi rynkowej poprzez zwiększenie potencjału sprzedaży. Produkty skierowane są do sektorów: telekomunikacyjnego, bankowego oraz hotelarskiego. Flagowe rozwiązania firmy to między innymi:

-Video Branch Banking - wirtualny oddział banku, umożliwiający kontakt z doradcami (Live Banking), zawieranie transakcji i natychmiastowe reagowanie na potrzeby klientów. Zaawansowane rozwiązanie, wypełniające lukę między kanałem internetowym, a wizytą w placówce, jest liderem rynku wirtualnej bankowości na jednym z najbardziej rozwiniętych rynków bankowości on-line. Produkt wdrażany jest w trzech z pięciu największych polskich banków (w tym mBank i ING Bank). Odznaczony prestiżową nagrodą Finnovate.

-iLumio - zintegrowany system hotelowej rozrywki i relacji z klientem, oferujący gościom atrakcyjne rozwiązania multimedialne i usługi cyfrowe, a hotelarzom sprawne zarządzanie sprzedażą oraz organizacją hotelu. Nowoczesność technologiczna iLumio stawia go w czołówce światowych rozwiązań. Produkt zdobywa 80% nowobudowanych hoteli 4/5* w Polsce.

Rozwiązania Software Mind zostały wielokrotnie docenione m.in. na FinovateFall, EFMA Digital and Mobile Excellence czy European Business Awards. Spółka zatrudnia ponad 250 osób i prowadzi wdrożenia na terenie Unii Europejskiej, Ameryki Północnej oraz Australii, a także przygotowuje się do wejścia na kolejne rynki.

Do grona klientów Software Mind zaliczają się m.in. Grupa Raiffeisen, BNP Paribas Bank, Bank DnB NORD, Deutsche Bank PBC, BZ WBK, Bank Pocztowy, Bank BPH, SK Bank, BIZ Bank, Puro Hotel, T-Mobile, Orange, Polkomtel, P4, DIALOG Telecom, NETIA, UPC, BillBird, PKN ORLEN, Tauron Polska Energia.

Więcej informacji na www.softwaremind.pl 

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Wind Mobile S.A.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy