Biznes ceny ewolucja Fundusz Mieszkań na Wynajem Home Broker konkurencja mobilność społeczeństwa najemcy Polacy preferencyjne warunki rynek najmu rynek nieruchomości właściciele mieszkań zmiany

Home Broker: Program wsparcia wynajmu mieszkań może skłonić Polaków do przeprowadzki do innego miasta

Rządowy program taniego najmu mieszkań zwiększy nie tylko konkurencję na rynku nieruchomości, ale również mobilność społeczeństwa – uważa Marcin Krasoń, analityk Home Broker. Na inicjatywie rządu skorzystają przede wszystkim młodzi ludzie i ci, których nie stać na zakup własnego mieszkania. Stracić mogą osoby wynajmujące swoje

Data publikacji: 2013-11-19, 06:10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Home Broker: Program wsparcia wynajmu mieszkań może skłonić Polaków do przeprowadzki do innego miasta
Kategoria: BIZNES, , Fundusz Mieszkań na Wynajem, rynek nieruchomości, ceny, konkurencja, właściciele mieszkań, najemcy, mobilność społeczeństwa, Polacy, rynek najmu, preferencyjne warunki, ewolucja, zmiany, Home Broker

Rządowy program taniego najmu mieszkań zwiększy nie tylko konkurencję na rynku nieruchomości, ale również mobilność społeczeństwa – uważa Marcin Krasoń, analityk Home Broker. Na inicjatywie rządu skorzystają przede wszystkim młodzi ludzie i ci, których nie stać na zakup własnego mieszkania. Stracić mogą osoby wynajmujące swoje mieszkania.

Rządowy program taniego najmu mieszkań zwiększy nie tylko konkurencję na rynku nieruchomości, ale również mobilność społeczeństwa – uważa Marcin Krasoń, analityk Home Broker. Na inicjatywie rządu skorzystają przede wszystkim młodzi ludzie i ci, których nie stać na zakup własnego mieszkania. Stracić mogą osoby wynajmujące swoje mieszkania. 

Program wynajmu mieszkań na preferencyjnych warunkach miałby ruszyć w przyszłym roku i umożliwiać młodym ludziom, którzy wchodzą na rynek pracy, wynajem mieszkań po niższej cenie niż rynkowa.

 – Widzę wiele grup potencjalnych w społeczeństwie, które mogą z tego skorzystać – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Marcin Krasoń, analityk Home Broker. – Przede wszystkim osoby, które z pewnych względów nie chcą kupić mieszkania lub ich nie stać na własne mieszkanie. Wtedy innej opcji właściwie nie ma, trzeba wynajmować, więc takie osoby są grupą docelową – dodaje.

Zdaniem analityka pojawienie się możliwości najmu na preferencyjnych warunkach przełoży się m.in. na zwiększenie mobilności Polaków, czyli skłonność do przeprowadzki np. za nową pracą.

 – Polacy są przyzwyczajeni do tego, że jak już gdzieś zamieszkają, to mieszkają tam długo. Stosunkowo rzadko przenosimy się do innego województwa, czy do innego miasta za pracą – tłumaczy. – Jeżeli na rynku będzie więcej mieszkań pod wynajem, będą one atrakcyjne cenowo, co przecież też jest bardzo ważne, to myślę, że mobilność polskiego społeczeństwa może wzrosnąć.

A to już wiesz?  Należności to jedna czwarta majątku polskich firm. Dlatego coraz częściej decydują się na ich ubezpieczenie

Nad stworzeniem Funduszu Mieszkań na Wynajem pracują Bank Gospodarstwa Krajowego i Ministerstwo Finansów. Miałby on kupić 20 tys. mieszkań, głównie w dużych miastach, i wynajmować je potrzebującym po niższych stawkach niż rynkowe. Należy jednak liczyć się również z tym, że nowa inicjatywa rządu częściowo uderzy w interesy właścicieli obecnie wynajmowanych lokali, bo zwiększy konkurencję na rynku. 

 – Mieszkania będą atrakcyjne w stosunku do tego, co oferują osoby mające mieszkania na wynajem. Myślę jednak, że to jest na tyle duży rynek, że nie będzie nagłej rewolucji na rynku – tłumaczy Marcin Krasoń.Resort finansów zamierza zintensyfikować prace nad funduszem – tak, by mógł ruszyć od początku przyszłego roku. Program taniego najmu mieszkań miałby być realizowany w ramach programu Inwestycje Polskie, niezależnie od rządowego programu Mieszkanie dla Młodych.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Home Broker: Program wsparcia wynajmu mieszkań może skłonić Polaków do przeprowadzki do innego miasta BIZNES,  Fundusz Mieszkań na Wynajem, rynek nieruchomości, ceny, konkurencja, właściciele mieszkań, najemcy, mobilność społeczeństwa, Polacy, rynek najmu, preferencyjne warunki, ewolucja, zmiany, Home Broker- Rządowy program taniego najmu mieszkań zwiększy nie tylko konkurencję na rynku nieruchomości, ale również mobilność społeczeństwa – uważa Marcin Krasoń, analityk Home Broker. Na inicjatywie rządu skorzystają przede wszystkim młodzi ludzie i ci, których nie stać na zakup własnego mieszkania. Stracić mogą osoby wynajmujące swoje mieszkania.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy