Transport

Idealny Samochód Dla Biznesu

Warszawa, 28 sierpnia 2017

INFORMACJA PRASOWA
CAREFLEET S.A. POSZUKUJE IDEALNYCH SAMOCHODÓW DLA BIZNESU
VOLVO XC90 T8 W OCENIE SPECJALISTÓW OD FINANSOWANIA I ZARZĄDZANIA FIRMOWYMI FLOTAMI POJAZDÓW

Bardzo wysoka jakość wykończenia wnętrza, liczne systemy wspomagające kierowcę oraz duża ładowność – to według przedstawicieli firmy Carefleet S.A. specjalizującej się w wynajmie długoterminowym pojazdów główne zalety hybrydowego Volvo XC90 T8. W ramach flotowego testu „Idealny Samochód Dla Biznesu” pracownicy Carefleet sprawdzają wybrane modele aut pod kątem ich atrakcyjności zarówno dla korporacji i dużych przedsiębiorstw, jak i firm z sektora MŚP.

Testując hybrydowe Volvo XC90 T8 przedstawiciele Carefleet zwracali uwagę m.in. na takie aspekty jak wygląd zewnętrzny, wykończenie wnętrza, wyposażenie auta, spalanie, praca podzespołów czy komfort jazdy. W pięciostopniowej skali przyznali XC90 T8 łącznie 4,5 gwiazdki. Ocenę obniżyło przede wszystkim wyższe niż deklarowane przez producenta spalanie. Jednak pomimo tego, w opinii przedstawicieli Carefleet S.A. Volvo XC90 T8 to doskonałe auto dla osób reprezentujących zarząd firmy lub wyższej kadry menadżerskiej w dużych przedsiębiorstwach. Samochód sprawdzi się również w sektorze MŚP, zwłaszcza w mikroprzedsiębiorstwach, gdzie firmowe auto często wykorzystywane jest również do celów prywatnych.
OPINIE PRZEDSTAWICIELI CAREFLEET S.A.
Moje odczucia z jazdy Volvo XC90 T8 są bardzo pozytywne. Pneumatyczne zawieszenie spokojnie wybiera nierówności i pracuje w całkowitej ciszy, a układ kierowniczy jest bardzo precyzyjny. Potężne rozmiary zewnętrzne auta zapewniają bardzo dużą ilość miejsca wewnątrz, ale mogą stanowić utrudnienie w ruchu miejskim czy podczas parkowania, np. w galeriach handlowych. Bardzo duże wrażenie robi stylistyka i wnętrze auta, a wisienką na torcie jest doskonały zestaw audio.
Krzysztof Rutkowski, Key Account Manager

W ruchu miejskim samochód spisuje się bardzo dobrze. Naszpikowana elektroniką hybryda wspiera kierowcę podczas rutynowych manewrów (asystenci drogowi), zachowując przy tym akceptowalne parametry spalania w odniesieniu do bardzo dużej masy pojazdu. Komfort jazdy jest bardzo wysoki, a wnętrze zostało wykończone z dbałością o każdy detal. Naprawdę czuć, że jest to luksusowy, dodający prestiżu samochód. Łatwa w obsłudze, intuicyjna konsola dotykowa powoduje, że zarządzanie autem jest czystą przyjemnością. Tym samym pojazd nie jest naszpikowany pokrętłami, przyciskami, przełącznikami. Volvo XC90 T8 prowadzi się lekko, a odpowiedni moment obrotowy i moc silnika sprawiają, że wszystkie manewry, z wyprzedzaniem włącznie, wykonuje się płynnie i komfortowo. Czuwający nad kierowcą asystenci pojazdu sprawiają, że ten ma prawo skupić się tylko na przyjemności płynącej jazdy. Niestety, nie ma róży bez kolców – spalanie nawet w trybie hybrydowym i przy spokojnej jeździe jest bardzo wysokie, co przekłada się na relatywnie niewielki zasięg pojazdu. Może to stanowić pewnego rodzaju dyskomfort w postaci częstych wizyt nastacji paliw.

Łukasz Karczyński, Kierownik Działu Analiz i Ryzyka

Volvo XC90 T8 to samochód, który o mnie zadbał. Podczas jazdy czułam się w nim bardzo komfortowo i bezpiecznie. Nie tylko za sprawą wygodnych, doskonale wyprofilowanych foteli z wysokiej jakości materiałów, których użyto we wnętrzu pojazdu, ale również dzięki systemom bezpieczeństwa, które wspomagają pracę kierowcy podczas jazdy. I to mnie urzekło najbardziej. Mówiąc o przyjemnej jeździe tym luksusowym samochodem, warto wspomnieć o fantastycznym nagłośnieniu. Dźwięki otaczają, przeszywają i dopełniają przyjemności z jazdy. Guziczki, przyciski, suwaki i pokrętła… na szczęście nie ma ich zbyt wiele. Za to jest duży przejrzysty panel sterowania pojazdem oraz jego funkcjami (klimatyzacja, nawigacja, tryby jazdy i wiele innych). Nie trzeba mieć zmysłu technicznego, żeby móc go efektywnie obsługiwać. Według mnie Volvo XC90 T8 to efekt konsekwentnych działań marki, na czele których stoi szeroko rozumiane bezpieczeństwo drogowe i wieloletnia praca nad wizerunkiem.
Klaudia Rodak, Marketing Manager

Volvo XC90 T8 to samochód bardzo komfortowy i luksusowy. Wygodne siedzenia, tłumienie wstrząsów, mnogość systemów bezpieczeństwa oraz wspomagania kierowcy, a także rewelacyjny system dźwiękowy powodują, że jazda tak dużym samochodem w długie trasy to czysta przyjemność. Oczywiście wadą jest mały zbiornik paliwa w relacji do wysokich poziomów spalania, co skutkuje niewielkim zasięgiem pojazdu. Napęd elektryczny niestety nie zwiększa w znaczący sposób ilości możliwych do przejechania kilometrów. Częste wizyty na stacji benzynowej mogą być męczące i w przypadku tak drogiego auta nie chodzi tutaj o drenaż portfela. W ruchu miejskim dużym utrudnieniem jest wielkość samochodu. Ciężko jest się nim poruszać w wąskich uliczkach osiedlowych, czy na parkingu w centrum handlowym, gdzie znalezienie odpowiedniej ilości miejsca do zaparkowania w godzinach zakupowego szczytu może być trudne. Niewątpliwą zaletą samochodu jest możliwość jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym na krótkich trasach, np. po mieście.
Mateusz Włoch, Analityk Finansowy

Volvo XC90 T8 to auto wykonane z dbałością o najmniejszy detal, wyposażone w liczne systemy wspomagające kierowcę. Elektroniczni pomocnicy w aucie o tak dużych gabarytach to element obowiązkowy, chyba że posiadamy umiejętności kierowcy amerykańskiego pick-upa lub ciężarówki, ponieważ walka o skrawek miejsca parkingowego czy sprawna jazda w ruchu miejskim może zakończyć się lekcją rysowania. Osiągi, których dostarcza kompilacja 320 konnego silnika benzynowego i 87 konnego elektrycznego dają możliwość bycia niezależnym na drodze, a dzięki napędowi elektrycznemu, trasę dom – praca – dom, przy zachowaniu zasad jazdy eko, można pokonać, nie zużywając kropli benzyny.
Mariusz Fijałkowski, Kierownik Działu Obsługi Kierowców

***
O Carefleet S.A.

Carefleet S.A. jest jedną z wiodących polskich firm specjalizujących się w długoterminowym wynajmie floty pojazdów (Car Fleet Management). Spółka powstała w 2004 roku poprzez wydzielenie istniejącego w Europejskim Funduszu Leasingowym (od roku 2001) Departamentu Car Fleet Management. Obecnie w Polsce zarządza flotą ponad 13 500 pojazdów. Posiada oddziały w pięciu miastach (Wrocław, Warszawa, Poznań, Katowice, Gdańsk). Carefleet S.A. należy do Grupy Crédit Agricole, obecnej w 59 krajach świata.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy