Wiadomości Branżowe

ING Commercial Finance liderem na rynku faktoringu

Po trzech kwartałach 2014 roku ING Commercial Finance zajmuje pierwsze miejsce pod względem wartości obrotów wśród firm faktoringowych – wynika z danych Polskiego Związku Faktorów. Spółka zwiększyła udział w rynku do 15-proc. - Bardzo cieszymy się z osiągnięcia pierwszego miejsca wśród firm faktoringowych. Tym bardziej, że tempo rozwoju rynku jest

Po trzech kwartałach 2014 roku ING Commercial Finance zajmuje pierwsze miejsce pod względem wartości obrotów wśród firm faktoringowych ? wynika z danych Polskiego Związku Faktorów. Spółka zwiększyła udział w rynku do 15-proc.

- Bardzo cieszymy się z osiągnięcia pierwszego miejsca wśród firm faktoringowych. Tym bardziej, że tempo rozwoju rynku jest wysokie, szybsze niż w innych segmentach branży finansowej w Polsce. Pierwsze miejsce to również potwierdzenie, że mamy dobrą strategię działania. Do głównych źródeł naszego sukcesu można zaliczyć przyrost liczby klientów z segmentu średnich i dużych firm. To przełożyło się na wzrost sfinansowanych faktur, a w konsekwencji obrotów ? powiedział Andrzej Żbikowski, prezes Zarządu ING Commercial Finance Polska.

Na koniec września 2014 roku wartość obrotów ING Commercial Finanse osiągnęła poziom 12,1 mld zł. To ponad 33 proc. więcej niż przed rokiem. Spółka zwiększyła udział w rynku do 15 proc. w porównaniu z 13 proc. na koniec trzeciego kwartału ub.r.

Spółka jest też liderem pod względem liczby sfinansowanych faktur. Na koniec września ich liczba wyniosła 842,6 tys. To o blisko 29 proc. więcej niż przed rokiem, kiedy ING CF sfinansował 654,8 tys. faktur.

Według danych Polskiego Związku Faktorów wartość obrotów na rynku na koniec września 2014 roku wyniosła 81,6 mld zł. W porównaniu z analogicznym okresem ub.r. oznacza to wzrost o ponad 16%.

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło ING Commercial Finance Polska S.A.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy