Wiadomości Branżowe

InPost Finanse z Grupą Generali

InPost Finanse z Grupą Generali
InPost Finanse – niezależny operator finansowy, należący do Grupy Integer.pl - podpisał z Generali T.U. S.A. kontrakt na sprzedaż ubezpieczeń w Oddziałach oraz w Punktach Obsługi Klienta InPost, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Spółka z Grupy Integer.pl zakłada, że w ciągu kolejnych 3 lat stanie się znaczącym graczem na rynku sprzedaży ubezpieczeń majątkowych, który w 2014 roku może osiągnąć poziom 37,8 mld zł, z perspektywą wzrostu o 70% w okresie najbliższych 5 lat.Umowa agencyjna zawarta między InPost Finanse a Generali T.U. S.A. obejmuje sprzedaż indywidualnych ubezpieczeń majątkowych, NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i turystycznych oraz pełny wachlarz produktów komunikacyjnych. W ofercie znajdą się również ubezpieczenia korporacyjne: majątkowe, OC i transportowe. Ponadto, w ramach umowy Generali będzie promowało ofertę InPost Finanse w sieci Multiagencji współpracujących z ubezpieczycielem, które uzyskają możliwość oferowania usług pocztowych i finansowych Grupy Integer.pl, w tym także opłaty za rachunki, pożyczki finansowe oraz przekazy pieniężne krajowe i zagraniczne.„Od lat skutecznie

InPost Finanse ? niezależny operator finansowy, należący do Grupy Integer.pl - podpisał z Generali T.U. S.A. kontrakt na sprzedaż ubezpieczeń w Oddziałach oraz w Punktach Obsługi Klienta InPost, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Spółka z Grupy Integer.pl zakłada, że w ciągu kolejnych 3 lat stanie się znaczącym graczem na rynku sprzedaży ubezpieczeń majątkowych, który w 2014 roku może osiągnąć poziom 37,8 mld zł, z perspektywą wzrostu o 70% w okresie najbliższych 5 lat.

Umowa agencyjna zawarta między InPost Finanse a Generali T.U. S.A. obejmuje sprzedaż indywidualnych ubezpieczeń majątkowych, NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i turystycznych oraz pełny wachlarz produktów komunikacyjnych. W ofercie znajdą się również ubezpieczenia korporacyjne: majątkowe, OC i transportowe. Ponadto, w ramach umowy Generali będzie promowało ofertę InPost Finanse w sieci Multiagencji współpracujących z ubezpieczycielem, które uzyskają możliwość oferowania usług pocztowych i finansowych Grupy Integer.pl, w tym także opłaty za rachunki, pożyczki finansowe oraz przekazy pieniężne krajowe i zagraniczne.

?Od lat skutecznie konkurujemy o udziały w rynku pocztowo?kurierskim i dynamicznie rozszerzamy swoje wpływy w branży usług finansowych. Jesteśmy przekonani, że współpraca, którą nawiązaliśmy z Grupą Generali ? jednym z liderów na rynku ubezpieczeń zarówno w Europie, jak i w Polsce, wyróżniającym się bogatą historią oraz uznaniem klientów ? to dla nas kolejny krok ku zwiększeniu skali działalności InPost Finanse. Rynek finansowy oraz ubezpieczeniowy coraz częściej doceniają możliwości szerokiego dotarcia do klienta, jakie oferuje sieć placówek i doręczycieli InPost? ? zapowiada Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

?Nasza współpraca ma szanse przynieść wymierne korzyści dla obu stron umowy. Po pierwsze w ramach ogłoszonej przed kilkoma dniami nowej strategii Generali w Polsce poszukujemy nowych kanałów i partnerów w dystrybucji naszych usług. Z tego też względu umowa z InPost Finanse znacząco poszerza możliwości rozwoju w sferze dystrybucji produktów, poprzez wykorzystanie dynamicznie rosnącej sieci placówek i doręczycieli InPost. Po drugie nasza współpraca może być też ciekawą wartością dodaną dla sieci multiagentów współpracujących z Generali, którzy zyskają możliwość oferowania nowoczesnych usług pocztowych InPost, zwiększając tym samym zarówno liczbę swoich Klientów, jak i liczbę interakcji z naszymi wspólnymi ? trójstronnie ? Klientami (Generali-multiagencje-InPost). Przystąpienie do współpracy z InPost oznacza zatem szansę na zwiększenie przychodów naszych partnerów, oraz podniesienie rozpoznawalności marki na lokalnych rynkach oraz rozwój kompetencji w nowych obszarach biznesowych? ? mówi Artur Olech, Prezes Zarządu spółek Grupy Generali Polska.

A to już wiesz?  Zakończenie programu LeoPraktyki 2011 w Generali

Sztandarowymi usługami InPost Finanse są elektroniczne produkty finansowe: e-faktura multioperatorska oraz mobilne płatności, włączone do portfolio spółki w 2010 roku. Aktualnie z opcji mobilnych płatności korzysta już 100 tysięcy klientów indywidualnych, dzięki czemu usługa osiągnęła już próg rentowności, a przez wdrożenie systemu do obsługi e-faktur spółka InPost Finanse pozyskała kolejnych 250 tysięcy klientów.

* * *

InPost Finanse - niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy, działający na polskim rynku od 2007 roku -konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku, działając w oparciu o strategicznie przygotowaną i zarządzaną sieć oddziałów InPost, z wykorzystaniem potencjału logistycznego i kadrowego Grupy Integer.pl.
InPost Finanse - w ramach zwiększania dostępności usług - przejmuje również istniejące punkty wchodzące w skład małych sieci franczyzowych oraz wykorzystuje istniejące punkty kasowe, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni czy zakładów energetycznych.
Działalność operacyjna spółki InPost Finanse opiera się na zaawansowanym systemie informatycznym. Nowoczesne oprogramowanie umożliwia klientom firmy masowe wypłaty gotówkowe, nadawanie przekazów pieniężnych czy opłacanie rachunków za media. Ponadto, system ten pozwala firmie na prowadzenie działalności kredytowej skierowanej do klienta masowego oraz obsługę operacji na kontach bankowych.

* * *

Grupa Generali Polska jest członkiem Generali PPF Holding BV, który działa w 14 krajach regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Poprzez spółki zależne, Holding zarządza aktywami o wartości 15 mld EUR i obsługuje w tym regionie ponad 13 milionów klientów. Generali PPF Holding jest zarejestrowany w Holandii, a jego główny oddział operacyjny został usytuowany w Pradze czeskiej.  Generali PPF Holding B.V. to joint venture z większościowym akcjonariatem włoskiego Assicurazioni Generali, spółki matki Generali Group na świecie.
Od ponad 180 lat Grupa Generali prowadzi działalność ubezpieczeniową w ponad 40 krajach świata. Jest jednym z trzech największych ubezpieczycieli w Europie. Na ziemiach polskich Generali jest obecne ? ponownie po okresie II Wojny Światowej ? od 1999 r. W ofercie firmy znajduje się kompleksowa oferta ubezpieczeń na życie, emerytalnych, majątkowych ? zarówno dla klientów indywidualnych, jak korporacyjnych. Swoje usługi świadczy dla 2 mln klientów indywidualnych i podmiotów gospodarczych w Polsce.

A to już wiesz?  Klienci Warty mogą liczyć na szybką pomoc
< 234717" >
Źródło Grupa Generali. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy