Wiadomości Branżowe

Już 300 tys. klientów mBanku oszczędza podczas zakupów

Blisko 300 tys. klientów mBanku oszczędza z usługą mSaver, pozwalającą na odkładanie pieniędzy „przy okazji” ich wydawania. Co dziesiąty z nich dodatkowo pomnaża zgromadzone pieniądze, inwestując je za pomocą programu mSaver Plus – najtańszego na rynku programu regularnego oszczędzania. Program mSaver, pozwala oszczędzać pieniądze „przy okazji”
Teaser

Blisko 300 tys. klientów mBanku oszczędza z usługą mSaver, pozwalającą na odkładanie pieniędzy ?przy okazji? ich wydawania. Co dziesiąty z nich dodatkowo pomnaża zgromadzone pieniądze, inwestując je za pomocą programu mSaver Plus ? najtańszego na rynku programu regularnego oszczędzania.

Program mSaver, pozwala oszczędzać pieniądze ?przy okazji? ich wydawania - po wybranych transakcjach bank sam odkłada część środków na rachunek oszczędnościowy klienta według jego preferencji.

- mSaver Plus stanowi uzupełnienie tego rozwiązania. Dzięki niemu klienci zyskują dodatkowo możliwość pomnażania zgromadzonych środków ? mówi Marcin Konkel, wicedyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych i Oszczędnościowych w mBanku.  

Z punktu widzenia formalnego, mSaver Plus to grupowe ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Za jego pośrednictwem wpłacane przez klientów pieniądze lokowane są w jednostki funduszy inwestycyjnych. Decyzję o tym, w które - klient podejmuje sam lub z pomocą ekspertów banku.

Klient może wybrać pięć z piętnastu proponowanych przez bank funduszy lub postawić na jeden z czterech modelowych portfeli inwestycyjnych przygotowanych przez ekspertów mWealth Management (konserwatywny, stabilny, zrównoważony i agresywny).

Stabilny zysk i najniższe na rynku koszty 

- Jak wynika z danych opublikowanych przez firmę Analizy Online, mSaver Plus jest obecnie najtańszym na rynku programem regularnego oszczędzania, przy założeniu pięcioletniego horyzontu inwestycji iuwzględniając sumę wszystkich opłat, w tym opłatę za wcześniejszą rezygnację z usługi w pierwszym roku korzystania z niej (analiza mBanku na podstawie informacji opublikowanych przez firmę Analizy Online) ? mówi Marcin Konkel.  

Produkt na rynku wyróżniają także dobre i stabilne w czasie stopy zwrotu z modelowych portfeli, które dziś wybiera już 80 proc. klientów decydujących się na skorzystanie z tego produktu. W zależności od poziomu ryzyka związanego z inwestycją, w skali roku na koniec lutego wyniosły one  3,3 proc. dla portfela konserwatywnego, 14,2 proc. oraz 17,6 dla stabilnego wzrostu i zrównoważonego, a nawet 25 proc. dla portfela agresywnego (przy wynikach portfela benchmarkowego odpowiednio na poziomie 4 proc., 3,2 proc., 3,8 proc. oraz 4,7 proc.). 

Minimalna składka ubezpieczenia w programie mSaver Plus wynosi tylko 100 zł. Może być pobierana automatycznie z rachunku mSaver lub przelewana przez klienta z podstawowego konta (ROR). 

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy