Wiadomości Branżowe

Kobiety wybierają Super Assistance w Proama

Wśród klientów Proama kobiety częściej kupują Super Assistance niż mężczyźni. Na rozszerzony zakres ubezpieczenia assistance decydują się najczęściej Panie w wieku 37 lat (4,8%), mieszkanki województwa mazowieckiego (20,5%), właścicielki toyot, opli i volkswagenów.

W Proama każdy klient otrzymuje, w ramach pakietu OC, Assistance Wypadkowy, który zapewnia w momencie wypadku naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, o ile będzie możliwa, lub holowanie do warsztatu. Dla osób, które chcą mieć szerzy zakres ochrony, w tym także podczas awarii bądź kradzieży samochodu, Proama przygotowała Super Assistance, który - jak pokazują statystyki - szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród pań.

Kobiety kupujące ubezpieczenia komunikacyjne w Proama o 22 % częściej niż mężczyźni decydują się na zakup również Super Assistance. Aż 40% posiadaczek tego ubezpieczenia w Proama to panie w wieku 31-40 lat. Najczęściej są to mieszkanki województwa mazowieckiego (20,5%), dolnośląskiego (11,3%), śląskiego (10,5%) i wielkopolskiego (10,3%).

Biorąc pod uwagę marki samochodu, na rozszerzoną ochronę assistance decydują się posiadaczki toyot (8,8%), volkswagenów (8,5%), opli (8,4%) i citroënów (7,4%). W przypadku mężczyzn rozkład ten wygląda nieco inaczej, gdyż w większości Super Assistance w Proama posiadają właściciele opli (10,4%), volkswagenów (10,4%), fordów (8,3%) i renault (6,8%). Toyota w przypadku panów z Super Assistance jest dopiero na szóstym miejscu (6,3%).

Patrząc na wykorzystanie tego produktu to według zgłoszonych szkód panie najczęściej korzystają z holowania z miejsca zdarzenia lub z próby naprawy na miejscu. Popularność zdobywa również zwrot kosztów korzystania z taksówek, zamiast samochodu zastępczego,w przypadku kradzieży, awarii lub wypadku. Proama zwraca kwoty wydane na ten cel do 100 zł dziennie przez okres nawet do 7 dni.

Jednak zakres ochrony Super Assistance jest znacznie szerszy. Ochroną objęta jest pomoc w różnych trudnych sytuacjach na drodze, takich jak: niespodziewane skończenie się paliwa podczas podróży, wlanie niewłaściwego paliwa do zbiornika, zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie, rozładowanie się akumulatora na mrozie, czy przebicie opony. Ubezpieczenie Super Assistance działa na terenie Polski i większości państw europejskich, niezależnie od odległości miejsca zdarzenia od domu ubezpieczonego.

Super Assistance obejmuje również transport osoby ubezpieczonej do placówki medycznej, hospitalizację dla kierowcy i pasażerów samochodu podczas pobytu za granicą, w razie zajścia wypadku lub poważnego zachorowania oraz organizację przejazdu osoby bliskiej do miejsca hospitalizacji Ubezpieczonego.

Assistance w Proama to także dostęp do infolinii medycznej, za pośrednictwem której można otrzymać poradę lekarza dyżurnego, informacje o placówkach medycznych, działaniu leków czy też dietach oraz do serwisu dla kierowców: informacje o trasie alternatywnej, stacjach paliw, natężeniu ruchu, korkach, najbliższych warsztatach, itp.

      - Super Assistance ma zapewnić komfort i wygodę klientom Proama, dlatego po wypadku lub awarii odwozimy naprawiony samochód pod wskazany adres ? dodaje Łukasz Kuryłowicz, kierownik ds. produktów komunikacyjnych w Proama.

Źródło Proama. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy