Wiadomości Branżowe

Krzysztof Wiecha powołany na Członka Zarządu Generali

  • Krzysztof Wiecha nowym Członkiem Zarządu spółek Grupy Generali w Polsce,
  • Krzysztof Wiecha, związany z Grupą Generali w Polsce od 10 lat,  jako Członek Zarządu firmy przejmie odpowiedzialność za obszar ubezpieczeń na życie i emerytalnych

Warszawa, 1 września 2011. Podczas posiedzenia w dniu 1 września br. Rada Nadzorcza Generali zatwierdziła nominację p. Krzysztofa Wiechy na stanowiska Członka Zarządu Generali Życie T.U. S.A. i Generali T.U. S.A., odpowiedzialnego za obszar indywidualnych ubezpieczeń na życie i emerytalnych Grupy Generali Polska.

Krzysztof Wiecha z Grupą Generali w Polsce jest związany od 10 lat. Brał m.in. udział w projektach związanych z procesem fuzji pomiędzy spółkami Grupy Generali i Zurich Financial Services w Polsce.

Dotychczas odpowiadał za obszar sprzedaży ubezpieczeń życiowych i emerytalnych w sieciach największych firm doradztwa finansowego  w Polsce. Był twórcą sukcesu tego modelu dystrybucji produktów w Grupie Generali, który stworzony został od podstaw i obecnie generuje kilkadziesiąt procent przychodów z działalności na rynku ubezpieczeń na życie i emerytalnych.

Do obszarów odpowiedzialności nowego Członka Zarządu Grupy należeć będą sprzedaż i zarządzanie ofertą produktową Generali na rynku indywidualnych ubezpieczeń emerytalnych i życiowych, a także odpowiedzialność za obszar Bancassurance & Affinity. W zakresie jego obowiązków pozostanie także nadzór nad pionem sprzedaży współpracującym z firmami doradztwa finansowego.

Krzysztof Wiecha jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (Wydział Mechaniczny) oraz University of Alaska, Anchorage, USA. Studiował także w Niemczech na Technische Universitaet Clausthal–Zellerfeld.

Był członkiem Klubu Wysokogórskiego w Warszawie i uczestnikiem wielu wypraw w pasma górskie Azji, Ameryki Płd. i Ameryki Płn.

Włada językiem angielskim, niemieckim i hiszpańskim.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy