Wiadomości Branżowe

?Lwy Parkietu II? ? nowa lokata strukturyzowana w ofercie mBanku

Teaser

Rozpoczął się okres subskrypcji nowej lokaty strukturyzowanej mBanku. Jej instrumentem bazowym jest kontrakt terminowy na indeks WIG20 o najbliższym terminie wygaśnięcia. Dwunastomiesięczna lokata to gwarancja odzyskania zainwestowanych pieniędzy, bez względu na  kurs kontraktów oraz szansa na zysk sięgający 6,5 proc.

- Kontrakt terminowy na indeks WIG20 już raz przyniósł naszym klientom wysoki zysk i jest bardzo prawdopodobne, że w obecnej sytuacji na rynku, scenariusz ten powtórzy się - mówi Marcin Konkel, Wicedyrektor Departamentu Produktów Oszczędnościowych i Inwestycyjnych w mBanku i MultiBanku.

Strategia lokaty strukturyzowanej ?Lwy Parkietu II? zakłada wzrost cen kontraktów terminowych na WIG20 w perspektywie najbliższego roku. Zysk z lokaty uzależniony jest od wartości aktywa bazowego zanotowanej na dwa dni robocze przed zakończeniem inwestycji. Przykładowo, jeżeli 13 października 2014 roku wartość instrumentu bazowego znajdzie się w przedziale 107,5 proc. - 117,5 proc. wartości instrumentu bazowego z 15 października tego roku, wówczas oprocentowanie lokaty wyniesie 6,50 proc. w skali roku.

- Argumentami przemawiającymi za prognozowanym przez nas scenariuszem są m.in. takie czynniki jak: prawdopodobny wzrost popytu na akcje wynikający z obniżającej się wraz ze stopami procentowymi atrakcyjności tradycyjnych lokat bankowych, ożywienie w realnej gospodarce w Polsce i na świecie - mówi Marcin Konkel. - Istotny wpływ na wzrost cen kontraktów terminowych na WIG20 może mieć także ustabilizowanie się sytuacji na polskim rynku w obszarze OFE, dzięki decyzji rządu zakładającej pozostawienie w nim części akcyjnej  ? dodaje.

Najniższa kwota, jaką klient może zainwestować w lokatę strukturyzowaną ?Lwy Parkietu II? to tysiąc złotych. Cały kapitał jest objęty gwarancją, co oznacza, że nawet jeżeli kontrakty na WIG20 stracą na wartości klient odzyska kwotę jaką zainwestował w lokatę. Aby ją założyć wystarczy posiadać bezpłatne konta w mBanku. Po zalogowaniu do systemu transakcyjnego należy wybrać opcję ?otwórz lokatę strukturyzowaną? w zakładce ?inwestycje?. Subskrypcja lokaty potrwa do 14 października 2013 roku.

Warto dodać, że ?Giełdowa dwudziestka II? - lokata strukturyzowana mBanku, której aktywem bazowym, podobnie jak w przypadku ?Lwów Parkietu II?, był kontrakt terminowy na WIG20, przyniosła inwestorom wysoki, aż 12 proc. zysk. Okres tej inwestycji zakończył się w sierpniu wynikami zgodnymi z przewidywaniami analityków.

Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisu art. 66 Kodeksu cywilnego. Pełna oferta BRE Banku wraz z regulaminami będącymi jej integralną częścią jest dostępna na stronach: www.brebank.plwww.mbank.pl i www.multibank.pl.  

Źródło BRE Bank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy