Wiadomości Branżowe

Magdalena Nawłoka uhonorowana tytułem ?Woman to Watch 2012?

  • Magdalena Nawłoka, Członek Zarządu Grupy Generali w Polsce wyróżniona tytułem ?Woman to Watch?
  • Wyróżnienie przyznawane przez redakcję amerykańskiego tygodnika ?Business Insurance?

W minionym tygodniu w Nowym Jorku odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez ?Business Insurance? ? jeden z najstarszych amerykańskich tygodników o tematyce ubezpieczeniowej, przeznaczony dla kadry zarządzającej, podczas której wręczone zostały statuetki ?Woman to Watch? 25 kobietom świata biznesu, których losy i karierę warto śledzić. Wśród uhonorowanych tytułem znalazła się Magdalena Nawłoka, Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu Grupy Generali w Polsce.

Kolegium redakcyjne magazynu ?Business Insurance? przyznaje tytuł ?Woman to Watch? już od 6 lat tym kobietom, które wniosły wyjątkowy wkład w obszar ubezpieczeń, oceny ryzyka, dodatkowych świadczeń pracowniczych oraz dziedzin pokrewnych.
W tym roku redakcja magazynu wybrała laureatki spośród ponad 400 nominacji z całego świata, reprezentujących wszystkie obszary działalności sektora ubezpieczeń. Magdalena Nawłoka jest pierwszą menedżerką z Polski wyróżnioną tym prestiżowym tytułem.

- ?Biorąc pod uwagę fakt, że szczególnie na poziomie zarządczym branża ubezpieczeniowa w dalszym ciągu pozostaje zdominowana przez mężczyzn, ranking ?Women to Watch? może służyć jako swego rodzaju zachęta i motywacja dla kobiet, by aktywizować swe kariery zawodowe i ? niezależnie od polityki parytetów ? przebijać się przez szklany sufit. Wyróżnienie to ma więc dla mnie szczególne znaczenie, gdyż promuje sukcesy kobiet, którym się już udało, a które na świecie wciąż stanowią jedynie niewielki, kilkuprocentowy odsetek osób zasiadających w zarządach firm.? ? powiedziała Magdalena Nawłoka, Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy Grupy Generali w Polsce.

Sylwetki wszystkich nominowanych dostępne są na stronie internetowej magazynu, pod adresem: www.businessinsurance.com/women2012.


Business Insurance to tygodnik dla kadry zarządzającej, osób odpowiedzialnych za kluczowe obszary biznesu ubezpieczeń, od obsługi korporacyjnych programów ubezpieczeń, zarówno w obszarze ubezpieczeń majątkowych i OC, jak i pracowniczych programów emerytalnych, a także życiowych, zdrowotnych i emerytalnych. Poza wersją drukowaną BI jest także dostępny w wersji elektronicznej, z poziomu portalu internetowego, który na bieżąco publikuje branżowe informacje z tej dziedziny biznesu.  Business Insurance zaczął ukazywać się w październiku 1967 roku, wydawany jest przez Crain Communications Inc.  

Magdalena Nawłoka jest absolwentką Wydziału Handlu Zagranicznego Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończyła także Program szkoleniowy dla wyższej kadry managerskiej w Aschridge Business School oraz 3-letnie studium prawnicze przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest certyfikowanym głównym księgowym.
Na początku kariery zawodowej zdobywała doświadczenia w obszarze konsultingu i doradztwa strategicznego na rynkach kapitałowych. Od kilkunastu lat związana z rynkiem ubezpieczeniowym, głównie z Grupami Eureko i PZU, gdzie pełniła m.in. funkcje Wiceprezesów Zarządu PZU S.A. (2008-2009) i PZU Życie S.A. (2006).
W trakcie kariery zawodowej odpowiadała za kluczowe obszary biznesu ubezpieczeniowego, w tym m.in. finanse, controlling strategiczny, aktuariat, reasekurację, likwidację szkód, obsługę klienta, produkty, sprzedaż, a także IT, HR i administrację. Brała też udział w wielu biznesowych projektach ubezpieczeniowych za granicą, głównie na rynkach Europy Środkowej, ale również na Ukrainie i w Rosji.
Z Grupą Generali w Polsce związana od marca 2011 r. Do obszarów jej odpowiedzialności jako Członka Zarządu Grupy Generali i Dyrektor Finansowej, należy m.in. controlling finansowy, sprawozdawczość i planowanie finansowe oraz działalność aktuarialna.
Wielokrotnie doceniana przez polskie tytuły prasowe, znalazła się w 2011 r. na liście wschodzących gwiazd polskiego biznesu przygotowywanej przez dziennik ?Rzeczpospolita?.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy