Wiadomości Branżowe

Martin Vrba powołany na Członka Zarządu Grupy Generali w Polsce

Martin Vrba nowym Członkiem Zarządu spółek Generali T.U. S.A. i  Generali Życie T.U. S.A.Martin Vrba przejmuje obowiązki Jirziego Strelicky’ego, który zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kończy swoją
  • Martin Vrba nowym Członkiem Zarządu spółek Generali T.U. S.A. i  Generali Życie T.U. S.A.

  • Martin Vrba przejmuje obowiązki Jirziego Strelicky’ego, który zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kończy swoją misję w Zarządzie Grupy Generali w Polsce

  • Jirzi Strelicky Wiceprezesem Zarządu Generali w Czechach

Warszawa, 13 września 2011. Rada Nadzorcza spółek Grupy Generali Polska powołała podczas swego ostatniego posiedzenia nowego Członka Zarządu firmy. Z dniem 12 września br. stanowisko Członka Zarządu Generali T.U. S.A. oraz Generali Życie T.U. S.A.  obejmuje Martin Vrba, który będzie odpowiadał za nadzór nad Departamentami: Ubezpieczeń Komunikacyjnych, Likwidacji Szkód oraz Contact Center.

Martin Vrba przejmuje obowiązki Jirziego Strelicky’ego, który zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kończy swoją 2-letnią misję w Zarządzie Grupy Generali w Polsce. Jirzi Strelicky – dotychczasowy członek zarządu firmy, obejmuje od września br. funkcję Wiceprezesa Zarządu Generali w Czechach, odpowiedzialnego za obszar oferty produktowej i operacji.

- „Bardzo dziękuję Jirziemu Strelicky’emu za jego wkład w rozwój spółek Grupy Generali w Polsce w ostatnich 2 latach. Jego awans w strukturach Grupy odbieram jako wyraz uznania dla wyników pracy jaką wykonaliśmy w ostatnich 2 latach w Polsce w obszarach poprawy rentowności ubezpieczeń komunikacyjnych oraz wzmocnienia jakości serwisu likwidacji szkód. Cieszę się też na współpracę z Martinem Vrbą, który jest jednym z liderów prac centrum kompetencji Generali PPF Holding w Europie Centralnej w obszarze likwidacji szkód” – mówi Prezes Zarządu Grupy Generali w Polsce, Artur Olech.

Martin Vrba jest absolwentem Uniwersytetu Karola w Pradze, gdzie uzyskał tytuł magistra na Wydziale Matematyki i Fizyki.

Nowy członek zarządu Generali w Polsce posiada niemal 20-letnie doświadczenie managerskie, które zdobywał głównie na rynku ubezpieczeniowym w Czechach. W latach 2002-2009 związany z liderem rynku ubezpieczeń w Czechach – firmą Česká pojišťovna, gdzie m.in. pełnił szereg kluczowych funkcji managerskich w obszarach back office, sprzedaży detalicznej oraz obsługi klienta. Zasiadł także w Radzie Nadzorczej największego w Czechach Funduszu Emerytalnego PFČP (Česka pojistovna).

A to już wiesz?  Ubezpieczenie NNW- nowy produkt w Generali Direct

Od marca 2009 roku związany jest z Generali PPF Holding, gdzie objął stanowisko Senior Project Managera w centrum kompetencyjnym odpowiedzialnym za obszar likwidacji szkód. W tym czasie zarządzał projektami zmierzającymi do poprawy procesów i obsługi klienta w obszarze likwidacji szkód (w szczególności w ubezpieczeniach majątkowych) w wielu krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

W Generali T.U. S.A. Martina Vrba odpowiedzialny będzie za wzmocnienie kompetencji spółki majątkowej w obszarze produktów ubezpieczeń komunikacyjnych, likwidacji szkód oraz contact center.

W skład zarządu spółki Generali T.U. S.A wchodzą obecnie:

- Artur Olech – Prezes Zarządu

- Magdalena Nawłoka – Członek Zarządu

- Antoni Brański – Członek Zarządu

- Krzysztof Wiecha – Członek Zarządu

- Martin Vrba - Członek Zarządu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy