Wiadomości Branżowe

MasterCard napędza innowacje oraz dostarcza konsumentom rozwiązania zakupowe nowej generacji na urządzeniach marki Samsung

MasterCard napędza innowacje oraz dostarcza konsumentom rozwiązania zakupowe nowej generacji na urządzeniach marki Samsung
Firma MasterCard umożliwi posiadaczom swoich kart, wydanych przez Commonwealth Bank of Australia bezpieczne zaadaptowanie ich na wybranych urządzeniach marki Samsung, wyposażonych w technologię NFC, co zapewni klientom szybkie i bezpieczne płatności zbliżeniowe. Jest to pierwszy komercyjny projekt MasterCard realizowany z Samsungiem. Commonwealth Bank of Australia jest pierwszym bankiem na świecie, który oferuje swoim klientom płatności poprzez zastosowanie technologii MasterCard® PayPass
Teaser

Firma MasterCard umożliwi posiadaczom swoich kart, wydanych przez Commonwealth Bank of Australia bezpieczne zaadaptowanie ich na wybranych urządzeniach marki Samsung, wyposażonych w technologię NFC, co zapewni klientom szybkie i bezpieczne płatności zbliżeniowe. Jest to pierwszy komercyjny projekt MasterCard realizowany z Samsungiem.

 

Commonwealth Bank of Australia jest pierwszym bankiem na świecie, który oferuje swoim klientom płatności poprzez zastosowanie technologii MasterCard? PayPass? w swojej aplikacji CommBank na wbudowanym bezpiecznym elemencie telefonów Samsung Galaxy S4.

Klienci Commonwealth Banku mogą teraz z łatwością dodać do swojego Samsunga Galaxy S4 funkcję płatności zbliżeniowych, pozwalającą na realizację tego typu transakcji w ponad 1,6 miliona punktów handlowo-usługowych, akceptujących płatności zbliżeniowe MasterCard PayPass na całym świecie. Liczba ta uwzględnia środowiska wymagające szybkich płatności, gdzie prędkość i wygoda mają największe znaczenie: najważniejszych sprzedawców detalicznych, większe i mniejsze sklepy spożywcze, apteki, taksówki itp.

Firmy MasterCard i Samsung w ramach partnerstwa z instytucjami finansowymi i operatorami sieci mobilnych na całym świecie planują zakończyć masowe wdrożenie podobnego rodzaju usług w przyszłym roku. Proces ten obejmie między innymi uruchomienie usług w Turcji, Rosji oraz na Ukrainie w pierwszym kwartale 2014 roku.

Jest to pierwszy tego rodzaju komercyjny projekt oparty na bezpiecznym elemencie w smartfonie. Współpraca MasterCard z Samsungiem to kolejny etap popularyzacji płatności zbliżeniowych telefonem. Na rynku pojawia się coraz więcej aparatów wyposażonych w moduł NFC, a kolejni producenci telefonów widzą swoją szansę w wykorzystaniu rozwiązań płatniczych bazujących na technologii MasterCard PayPass ? komentuje Michał Skowronek, Dyrektor Generalny na Polskę, Ukrainę, Czechy i Słowację w MasterCard Europe.

W Polsce usługa ta jest już znana. Rok temu MasterCard we współpracy z dwoma operatorami komórkowymi Orange i T-Mobile oraz pięcioma bankami (Getin Bank, mBank, Raiffeisen Polbank, eurobank oraz Noble Bank) wdrożył zbliżeniowe płatności telefonem z NFC.

A to już wiesz?  Nakładanie danin podczas kryzysu może okazać się gwoździem do trumny wielu firm. Niektóre branże już dziś ledwo sobie radzą

Dzięki wprowadzeniu ?bezpiecznego elementu? (układ scalony, odizolowany od systemu operacyjnego urządzenia i innych jego części, gdzie przechowywane są dane dotyczące płatności) w telefonach firmy Samsung i pozostałych producentów, operatorzy sieci mobilnych i instytucje finansowe będą mogły wspólnie z MasterCard zaoferować swoim klientom rozwiązania płatnicze następnej generacji.

- Dajemy posiadaczom kart MasterCard? możliwość wzbogacenia urządzeń firmy Samsung o dodatkowe dostępne na rynku funkcje płatnicze ? powiedział Mung Ki Woo, Group Executive Mobile & Industry Alliances, MasterCard. ? Naszym celem jest zapewnienie konsumentom pomocy w dokonywaniu zakupów i płatności w taki sposób, jaki najlepiej zaspokaja ich potrzeby. Dzięki bliskiej współpracy z firmą Samsung ? globalnym liderem w produkcji urządzeń mobilnych ? oraz innymi producentami urządzeń i mikroprocesorów, operatorami sieci mobilnych i punktami handlowo-usługowymi firma MasterCard utrzymuje swoją wiodącą rolę w procesie definiowania przyszłości systemów płatniczych.

Samsung Galaxy S4 i GalaxyNote 3 to dwa spośród ponad 140 urządzeń, w tym 32 smartfonów i tabletów firmy Samsung, które uzyskały świadectwa w ramach uruchomionego w maju 2012 roku programu MasterCard PayPass?Ready. Urządzenia poświadczone przez firmę MasterCard poddawane są rygorystycznym testom, by zapewnić ich funkcjonalną niezawodność i kompatybilność.

Aby uzyskać więcej informacji, zdjęć i filmów wideo, zapraszamy do obejrzenia naszych materiałów prasowych.

 

O MasterCard Worldwide:

MasterCard (NYSE:MA), www.mastercard.com, jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Obsługujemy najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach. Produkty i rozwiązania MasterCard ułatwiają codzienne funkcjonowanie działalności handlowej, takiej jak zakupy, podróże, prowadzenie firmy  i zarządzanie finansami. Sprawiają, że są one bezpieczniejsze i sprawniejsze dla każdego użytkownika. Śledź nas na Twitterze @MasterCardNews, przyłącz się do dyskusji na CashlessPioneers Blog oraz zapisz się, aby otrzymywać najnowszy biuletyn od Engagement Bureau.

 

O Samsung Electronics Co., Ltd.

A to już wiesz?  Piotr Kuczyński: Gospodarka w pełni będzie mogła ruszyć, dopiero gdy szczepionka znajdzie się w powszechnym użyciu

Samsung Electronics Co., Ltd. jest globalnym liderem w zakresie technologii otwierających nowe możliwości dla ludzi na całym świecie. Dzięki nieustającym innowacjom i odkryciom przekształcamy świat telewizji, smartfonów, komputerów osobistych, drukarek, aparatów fotograficznych, urządzeń domowych, systemów LTE, urządzeń medycznych, półprzewodników i rozwiązań LED. Zatrudniamy 270 000 osób w 79 krajach. Roczne przychody ze sprzedaży firmy wynoszą 187,8 mld USD. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na stronę www.samsung.com.

 

 

Źródło MasterCard. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy