Wiadomości Branżowe

MasterCard wspiera start-upy w ramach programu MasterCard Start Path

W ramach pierwszej edycji programu firma planuje wesprzeć rozwój ośmiu firm;
zgłoszenia przyjmowane są do 16 maja br. włącznie

Warszawa, 12 maja 2014 r. ? MasterCard przyjmuje zgłoszenia młodych przedsiębiorców w pierwszej edycji projektu MasterCard Start Path. W ramach tej inicjatywy pomoże europejskim start-upom w ekspansji, oferując im wsparcie, mentoring i możliwość prowadzenia pilotażowych projektów na międzynarodowych rynkach.

Projekt MasterCard Smart Path jest skierowany do innowacyjnych firm z Europy, znajdujących się na wczesnym etapie rozwoju. Zakwalifikowane do projektu przedsiębiorstwa uzyskają bezpośrednie wsparcie partnerów programu, w tym takich firm jak ASOS i Capital One.

Zespół Smart Path będzie ściśle współpracował z każdą z ośmiu wybranych firm, by zrozumieć jej cele i wizję oraz wypracować odpowiednie podejście do rozwijania biznesu. Dzięki współpracy z MasterCard, firmy otrzymają wsparcie w kluczowych aspektach biznesu, takich jak:

  • Planowanie projektu/wdrożenia pilotażowego
  • Przezwyciężenie podstawowych wyzwań operacyjnych
  • Udoskonalenie rozwiązań technologicznych
  • Wparcie w pozyskaniu finansowania

 

?Start Path to kolejny sposób, w jaki MasterCard pokazuje swoje zaangażowanie w rozwój innowacji ? mówi Stephane Wyper, Start Path Global Lead w MasterCard. ? Przyszłość handlu leży nie tylko w rękach tradycyjnych graczy, ale i młodych firm, które eksperymentują z innowacyjnymi rozwiązaniami. Umożliwiamy im bezpośredni dostęp do naszej wiedzy i doświadczenia, aby pomóc w tworzeniu nowych pomysłów, a w rezultacie generowaniu korzyści dla klientów, sieci handlowych i innych uczestników tego rynku.?

Start-upy, które chcą wziąć udział w programie MasterCard Start Path, mogą zgłaszać się do 16 maja br. poprzez platformę internetową: www.startpath.com/accelerator/. MasterCard wybierze maksymalnie osiem firm działających sektorze handlu w różnych krajach Europy i zaprosi je do udziału w trwającym 12 miesięcy programie. Rozpocznie się on pod koniec lipca br. i będzie prowadzony zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.

Więcej informacji na temat programu MasterCard Start Path oraz szczegóły dotyczące rejestracji można znaleźć pod adresem: www.startpath.com

Źródło MasterCard. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy