Wiadomości Branżowe

OFE przez telefon i internet

10 lipca mija termin dobrowolnego wyboru otwartego funduszu emerytalnego. Teraz można się do niego zapisać w kilka minut wypełniając wniosek on-line lub wysyłając smsa.

Osoby, które po podjęciu pierwszej pracy nie zapisały się jeszcze do OFE, mogą zrobić to tylko do 10 lipca.
W przeciwnym razie zostaną losowo przypisane przez ZUS do jednego z funduszy. Dlatego chcąc mieć realny wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość, warto dokonać świadomego wyboru, zwłaszcza, że sam proces zapisu trwa kilka minut.

„Osoby, które nie mają czasu na wizyty w oddziałach funduszu czy indywidualne spotkania z przedstawicielami, mają możliwość zapisu do OFE przez internet.  Większość towarzystw emerytalnych posiada na swojej stronie internetowej najważniejsze informacje na temat oferty oraz wniosek on-line” – tłumaczy Ewa Mamcarz z ING Życie. „Istnieje także możliwość wysłania smsa i zamówienia rozmowy z konsultantem, który odpowie na pytania i da wskazówki jak szybko oraz sprawnie zapisać się do funduszu. Cały proces przebiega więc bez wychodzenia z domu lub biura.”

Osoby dokonujące wyboru OFE powinny także brać pod uwagę, czy fundusz udostępnia możliwość bieżącego kontrolowania stanu konta emerytalnego przez internet. Na przykład członkowie ING OFE mogą bezpłatnie zarejestrować się na stronie www.e-serwisING.pl by śledzić, czy ZUS regularnie przekazuje funduszowi składki, sprawdzić stan konta lub zmienić dane osobowe.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy