Wiadomości Branżowe

Oto zwycięzcy 10-tej, jubileuszowej edycji konkursu EYe on Tax

Finał ogólnopolskiego konkursu EYe on Tax organizowanego od dekady przez firmę doradczą EY rozstrzygnięty. Najlepsza spośród 719 drużyn, które zgłosiły się do udziału w konkursie, była czteroosobowa reprezentacja Uniwersytetu Warszawskiego, o nazwie „Szczwane Chrabąszcze”. Zwycięzcy: Aleksandra Kielar, Jakub Nowicki, Jolanta Szabłowska i Ksawery Wardacki

Finał ogólnopolskiego konkursu EYe on Tax organizowanego od dekady przez firmę doradczą EY rozstrzygnięty. Najlepsza spośród 719 drużyn, które zgłosiły się do udziału w konkursie, była czteroosobowa reprezentacja Uniwersytetu Warszawskiego, o nazwie ?Szczwane Chrabąszcze?. Zwycięzcy: Aleksandra Kielar, Jakub Nowicki, Jolanta Szabłowska i Ksawery Wardacki będą mogli odbyć płatne praktyki w Dziale Doradztwa Podatkowego EY i już u progu swojej kariery zawodowej zapoznają się ze specyfiką pracy w branży w doradczej.

Osiągnięcie sukcesu było dużym wyzwaniem. Tegoroczny EYe on Tax spotkał się z rekordowym zainteresowaniem studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych. 719 drużyn ? trzy- lub czteroosobowych ? zgłosiło się, aby stanąć w szranki jubileuszowej edycji konkursu. Rozpoczęty jesienią minionego roku konkurs był trzyetapowy. W pierwszym z nich uczestnicy analizowali zadania przygotowane przez doradców podatkowych z EY. W drugim etapie wzięli udział w webcastach i rozwiązywali studia przypadków, wykazując się dogłębną znajomością polskiego prawa podatkowego. Studenci byli również poproszeni o przyjrzenie się rozprawie w jednym z sądów administracyjnych w Polsce. Ten element konkursu, choć nieobowiązkowy, gwarantował zdobycie dodatkowych punktów w pierwszych etapach EYe on Tax. Do trzeciej (ostatniej) rundy awansowało 12 najlepszych drużyn. Trzyczęściowy finał składał się z prezentacji i testu wiedzy, zaś jego końcowy etap przybrał formę rozprawy sądowej. Wyłonione zostały dwa najlepsze zespoły, które stanęły przed sobą jako strony w symulacji rozprawy przed sądem administracyjnym.

Zespół ?Szczwane Chrabąszcze? z Uniwersytetu Warszawskiego pokonał w końcowym etapie reprezentantów Uniwersytetu Jagiellońskiego ? drużynę ?Nowak i Przyjaciele?, w skład której weszli: Kacper Nowak, Jakub Pankowiec, Magdalena Witka i Joanna Wiśniowska. Zwycięzcy dostali nagrodę pieniężną w wysokości 24 tys. zł do podziału, możliwość odbycia płatnych praktyk w dziale Doradztwa Podatkowego EY, vouchery na szkolenia w EY Academy od Business oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów konkursu.

Jury konkursu przewodniczyła Agnieszka Tałasiewicz, Partner w dziale Doradztwa Podatkowego EY. W skład jury weszli: prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, Kierownik Katedry Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Katedry Prawa Finansowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. zw. dr hab. Zbigniew Kmieciak, Kierownik Katedry Postępowania Administracyjnego Porównawczego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, Michał Goj, Doradca Podatkowy, Dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego EY, Zespół Postępowań Podatkowych. Jury konkursu zostało powiększone na końcowy etap ? finałową rozprawę, która odbyła się przed sądem konkursowym orzekającym w siedmioosobowym składzie. Dodatkowymi jurorami byli Sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego: Grzegorz Borkowski, Aleksandra Wrzesińska-Nowacka i Tomasz Kolanowski.

Konkurs EYe on Tax jest jednym z najciekawszych i najtrudniejszych konkursów dla studentów. Z roku na rok cieszy się on coraz większą popularnością wśród osób zainteresowanych podatkami. Wysoki poziom zaprezentowanej przez studentów wiedzy podatkowej imponuje. Dziesięcioletnia historia EYe on Tax udowadnia m.in., że konkurs stał się dla nas jednym z ważniejszych działań rekrutacyjnych. Wśród pracowników EY mamy nie tylko zwycięzców, ale też uczestników konkursu z różnych etapów. Wychodzimy z założenia, że skoro interesuje ich prawo podatkowe, umieją się zaprezentować, rozwiązują zadania, z którymi spotykają się profesjonalni doradcy podatkowi - to sprawdzą się również jako pracownicy. Udział w konkursie EYe on Tax jest na pewno dużym atutem w rozmowie kwalifikacyjnej - przyznaje Michał Goj, Dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego EY.

Konkurs daje nie tylko możliwość zweryfikowania wiedzy zdobytej na uczelni, pozwala też sprawdzić umiejętność pracy zespołowej czy radzenia sobie ze stresem. Uczestnicy zgodnie podkreślają również, że dzięki konkursowi nawiązują znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach.

EYe on Tax to ogromne wyzwanie ? zarówno natury intelektualnej jak i emocjonalnej. Z mojej perspektywy jest to tego rodzaju konkurs, który sprawdza nie tylko zdobytą wiedzę, ale również, czy wręcz przede wszystkim, umiejętność efektywnego korzystania z niej, klarownego i precyzyjnego jej przekazywania. Choć w poszczególnych etapach konkursu sprawdzane są różne umiejętności, jedno jest pewne ? tutaj praca grupowa stanowi klucz do sukcesu. Chodzi zatem o wzajemne uzupełnianie się, motywowanie, wsparcie, dobrą współorganizację pracy. W mojej ocenie to właśnie sprawia, że jest to konkurs wyjątkowy - podsumowuje Jolanta Szabłowska ze zwycięskiej czteroosobowej drużyny ?Szczwane Chrabąszcze".

- Ten konkurs to nie tylko rywalizacja, ale również dobra zabawa oraz szansa na poznanie ciekawych osób o podobnych zainteresowaniach z całej Polski. W jego trakcie mogłem też swobodnie porozmawiać z pracownikami EY oraz dowiedzieć się, jak wygląda ich codzienna praca. Gdybym mógł jeszcze raz wziąć udział w konkursie, nie zawahałbym się ani chwili. Jeśli ktoś choć trochę interesuje się tematyką podatkową ? ten konkurs jest dla niego - dodaje Jakub Nowicki, jeden ze zwycięzców.


Start kolejnej edycji konkursu EYe on Tax planowany jest na jesień 2015 roku.

Więcej informacji na stronie: www.ey.com.pl/EYe_on_Tax

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło EY. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy