Wiadomości Branżowe

Pekao Investment Banking oraz Biuro Maklerskie Pekao wsparły ofertę publiczną akcji InPostu

Pekao Investment Banking, wspólnie z Biurem Maklerskim Pekao, pełniły rolę współprowadzących księgę popytu w ofercie akcji firmy InPost na giełdzie Euronext w Amsterdamie. Była to największa do tej pory oferta akcji spółki  wywodzącej się z

Pekao Investment Banking, wspólnie z Biurem Maklerskim Pekao, pełniły rolę współprowadzących księgę popytu w ofercie akcji firmy InPost na giełdzie Euronext w Amsterdamie. Była to największa do tej pory oferta akcji spółki  wywodzącej się z Polski, której wartość wyniosła 3,2 mld euro.

Udział Grupy Pekao w transakcji stanowił silne wsparcie w strukturyzacji oferty, edukacji inwestorów oraz plasowaniu oferty do polskich inwestorów instytucjonalnych. Oferta została objęta po cenie maksymalnej, czyli 16 euro za akcję.

Oferta InPost była pierwszym debiutem polskiej spółki na giełdzie w Amsterdamie. Kapitalizacja spółki wynikająca z ceny emisyjnej wyniosła 8 mld euro.

InPost to firma zarządzająca siecią paczkomatów InPost, których liczba w Europie przekraczała na koniec zeszłego roku 12.250 urządzeń. Jest kontrolowana przez fundusze Advent International oraz założyciela spółki, Rafała Brzoskę.


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy