Wiadomości Branżowe

PeoPay jako pierwszy bankowy system płatności mobilnych jest już dostępny w sklepach Biedronka

Klienci korzystający z sytemu płatności mobilnych Banku Pekao - PeoPay - mogą od 21 października płacić za zakupy w ponad 2200 sklepów Biedronka. W sklepach Biedronka będą działały dwa systemy: PeoPay - jedyny bankowy systemem płatności mobilnych oraz iKasa – system własny Jeronimo Martins Polska. Obecność systemu Banku Pekao w największej sieci detalicznej w Polsce jest kolejnym
Teaser

Klienci korzystający z sytemu płatności mobilnych Banku Pekao - PeoPay - mogą od 21 października płacić za zakupy w ponad 2200 sklepów Biedronka. W sklepach Biedronka będą działały dwa systemy: PeoPay - jedyny bankowy systemem płatności mobilnych oraz iKasa ? system własny Jeronimo Martins Polska. Obecność systemu Banku Pekao w największej sieci detalicznej w Polsce jest kolejnym krokiem w rozwoju PeoPay, który zgodnie ze zwoją misją powinien ułatwiać konsumentom codzienne zakupy i przekonywać do płatności bezgotówkowych.

 Dzięki udostępnieniu usługi przez Bank, użytkownicy systemu PeoPay nie potrzebują już gotówki, aby zapłacić za zakupy w sklepach Biedronka, w których do tej pory nie było alternatywy dla płatności gotówkowych.

 Zaawansowana technologia, intuicyjna nawigacja i przyjazna obsługa sprawiają, że sposób zapłaty za zakupy przy pomocy systemu PeoPay jest bardzo szybki i prosty. W aplikacji należy wybrać funkcję ?zapłać?, system wygeneruje 6 cyfrowy kod, który należy pokazać sprzedawcy. Następnie na telefonie pokaże się kwota do zapłaty, którą wystarczy zaakceptować i zakupy zostaną opłacone bezgotówkowo. Po dokonaniu transakcji klient będzie mógł sprawdzić stan konta w czasie rzeczywistym. Cała procedura jest szybsza niż tradycyjne płacenie gotówką i czekanie na wydanie reszty. Płatności mobilne w sklepie nie wiążą się dla klienta z żadnymi dodatkowymi kosztami.

- Zależało nam w szczególności na wprowadzeniu płatności mobilnych tam, gdzie są one naprawdę potrzebne klientowi, gdzie nie ma alternatywy dla płatności gotówkowych. Taką siecią do tej pory była Biedronka. Ideą powstania systemu PeoPay, była pomoc klientom w codziennych czynnościach. Dzięki PeoPay klienci nie muszą martwić się czy mają gotówkę w portfelu idąc na zakupy, czy szukać karty i bankomatu, wystarczy, że użyją telefonu - powiedział Wojciech Pantkowski Dyr. Zarządzający Departamentem Klienta Detalicznego. 

Oprócz sieci sklepów Biedronka PeoPay działa również w ponad 19000 terminali w całej Polsce oraz w ponad 4000 sklepach internetowych. Dzięki temu klienci nie będą musieli instalować innych systemów płatności mobilnych, by płacić w różnych punktach handlowych. Co więcej, w aplikacji PeoPay użytkownicy - poza możliwością płatności w różnych punktach usługowo-handlowych - mogą także sprawdzać saldo oraz historię rachunku online - jest to istotna zaleta w porównaniu do innych systemów.

PeoPay jako kompleksowy system płatności mobilnych umożliwia oprócz zapłaty w  sklepach sieciowych i niezależnych punktach handlowo-usługowych, wypłaty z ponad 1800 bankomatów, czy przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami systemu za pomocą telefonu, kodów QR, czy technologii NFC. Używanie PeoPay jest bardzo proste ? nie potrzebna jest wizyta w banku. Wystarczy pobrać aplikację ze sklepu internetowego, zarejestrować się i otworzyć rachunek do płatności mobilnych. Nie trzeba być także klientem Pekao, ponieważ każdy użytkownik dostaje do dyspozycji swój indywidualny rachunek prepaid. Rachunek do płatności mobilnych można zasilić online z dowolnej karty, przelewem od innego użytkownika systemu czy zwykłym przelewem bankowym. Klienci Pekao mogą natomiast zintegrować swój rachunek z aplikacją PeoPay i zamienić w ten sposób telefon w kartę debetową.

Klienci najczęściej korzystają z sytemu PeoPay płacąc za pomocą telefonu w terminalach POS 41%, 34% robi przelewy pomiędzy telefonami, a 25% używa smartfonu do wypłaty gotówki z bankomatu. Rozszerzenie sieci przyjmowania płatności aplikacją PeoPay o ponad 2200 sklepów Biedronki spowoduje, że jeszcze więcej klientów przekona się do płacenia mobilnie  za zakupy.

Nieustanne zwiększanie liczby punktów handlowo - usługowych umożliwiających płatności mobilne podkreśla filozofię działania Banku Pekao, czyli być tam, gdzie klienci chodzą najczęściej i gdzie PeoPay może im ułatwić codzienne zakupy.

 Przewagi systemu PEOPAY:

 

Funkcja/ zasięg

PeoPay

Dostępność

Sieć Biedronka, inne sieci handlowe ( BricoMan, wybrane sklepy Decathlon), stacje benzynowe, Lotos, Lukoil

Niezależność

Nie trzeba być Klientem Banku Pekao by korzystać z systemu

Ilość punktów stacjonarnych

19000

Ilość sklepów internetowych

4000

Możliwość wypłaty z bankomatów

Jest

Aktualizacja i sprawdzanie salda online

Dostępne w czasie rzeczywistym

Przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami

Jest, - na nr telefonu, QR, NFC

Sposoby zasilenia rachunku

Przelew bankowy, przelew od innego użytkownika, zasilenie z karty kredytowej dowolnego banku online

 


 

Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Pod względem wartości aktywów jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce, natomiast biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec  2 kwartału 2013 r. na poziomie 19,0%).

Bank Pekao SA dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1000 placówek w całym kraju) oraz oferuje swoim klientom dostęp do sieci ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w 22 krajach Europy. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa wiodące na polskim rynku domy maklerskie, oraz spółki zajmujące się leasingiem i faktoringiem.

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2012 roku aplikacja do bankowości mobilnej Banku Pekao wygrała w konkursie Mobile Trend Awards, Bank Pekao został także uhonorowany po raz czwarty z rzędu tytułem Top Employers Poland 2013. Na polu bankowości korporacyjnej Pekao w 2012 roku otrzymało tytuły Najlepszego Dostawcy Usług Walutowych i Najlepszego Banku Finansowania Handlu, przyznawane przez magazyn Global Finance. Bank Pekao jest czterokrotnym zdobywcą tytułu Najlepszego Banku w Polsce przyznawanego przez magazyn ?Euromoney?. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny ?The Banker? i ?Global Finance?. Bankowość korporacyjna została uhonorowana także m.in. nagrodą ?Złotego Bankiera? za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która działa w 22 europejskich krajach poprzez sieć 9600 placówek oraz zatrudnia ok. 160 tys. osób.

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy