Wiadomości Branżowe

Pierwsze półrocze Ergo Hestii: stabilny i zyskowny wzrost

Teaser

Ponad 122 mln zł zysku netto i dobre wyniki w segmencie ubezpieczeń korporacyjnych: tak Grupa Ergo Hestia podsumowuje pierwsze sześć miesięcy 2013 r.

2,15 mld zł ? taką składkę przypisaną brutto zebrały z rynku trzy ubezpieczeniowe spółki Grupy Ergo Hestia w pierwszym półroczu.

STU Ergo Hestia i MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń, które zajmują się ubezpieczeniami majątkowymi, zgromadziły niemal 1,9 mld zł składki przypisanej brutto. To o 6,37 proc. więcej niż w tym samym okresie 2012 r., który był dla sopockiej Grupy rekordowy.

? Dziś nie tylko klienci korporacyjni, ale również indywidualni coraz częściej szukają oferty ochrony skrojonej na miarę. Odpowiadamy na ten trend: w pierwszym półroczu ruszyło Ergo 7, nasza nowa linia produktowa dla klientów detalicznych, która pozwala personalizować ubezpieczenia tak, jak nigdy wcześniej w Polsce ? komentuje Grzegorz Szatkowski, wiceprezes STU Ergo Hestia ds. finansowych.

- W ubezpieczeniach korporacyjnych szyte na miarę rozwiązania to nasz znak firmowy od lat. Jesteśmy zadowoleni, że widać to w wyniku za pierwsze półrocze STU Ergo Hestia ? dodaje.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA, największa spółka Grupy, która oferuje ubezpieczenia majątkowe, zanotowało w pierwszym półroczu dobre rezultaty. Od stycznia do końca czerwca 2013 roku firma zebrała 1,56 mld zł składki przypisanej brutto ? czyli o 10,08 proc. więcej niż w tym samym okresie ub.r. To powyżej średniej rynkowej. Sopockie Towarzystwo zawdzięcza dobre wyniki m.in. kontraktom zawartym w ubezpieczeniach korporacyjnych. Dzięki temu zysk netto firmy wyniósł w pierwszym półroczu 2013 r. 86,55 mln zł, a wynik techniczny w tym okresie sięgnął 49,09 mln zł.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA zebrało w pierwszym półroczu 254,73 mln zł składki przypisanej brutto. W porównaniu z sześcioma pierwszymi miesiącami roku 2012, oznacza to spadek o 42,78 proc. Zysk netto spółki w pierwszym półroczu 2013 r. wyniósł 15,87 mln zł, a wynik techniczny zamknął się na poziomie 19,75 mln zł.

MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA ? drugie w Grupie towarzystwo zajmujące się ubezpieczeniami majątkowymi ? zebrało 340,23 mln zł składki przypisanej brutto. To 7,85 proc. mniej niż w tym samym okresie 2012 r. Zysk netto MTU za pierwsze półrocze tego roku wyniósł 20,03 mln zł i rozwijał się z dynamiką na poziomie 113,10%, a wynik techniczny sięgnął 894 tys. zł.

Sopocki ubezpieczyciel koncentruje się nie tylko na sprzedaży, ale również na obsłudze klienta.

W myśl zasady przejrzystości działania, od początku bieżącego roku Ergo Hestia jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce publikuje kwartalne raporty dotyczące skarg i odwołań. Grupa pokazuje, jak zmienia swe procedury pod wpływem uwag klientów.

W pierwszym półroczu wdrożyła kilkadziesiąt programów usprawniających obsługę klientów dzięki uwagom przekazanym za pośrednictwem e-maili, telefonów czy portali społecznościowych.

***

Dane finansowe spółek ubezpieczeniowych Grupy Ergo Hestia: I-VI 2013

Składka przypisana brutto:

2,15 mld zł: wartość składki przypisanej brutto Grupy Ergo Hestia
1,56 mld zł: wartość składki przypisanej brutto w STU Ergo Hestia
254,73 mln zł: wartość składki przypisanej brutto w STU na Życie Ergo Hestia
340,23 mln zł: wartość składki przypisanej brutto w MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń

Wynik finansowy netto:

122,46 mln zł: zysk netto Grupy Ergo Hestia
86,55 mln zł: zysk netto STU Ergo Hestia
15,87 mln zł: zysk netto STU na Życie Ergo Hestia
20,03 mln zł: zysk netto MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń

Wynik techniczny:

69,74 mln zł: wynik techniczny Grupy Ergo Hestia
49,09 mln zł: wynik techniczny STU Ergo Hestia
19,75 mln zł: wynik techniczny STU na Życie Ergo Hestia
0,89 mln zł: wynik techniczny MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń.

***

Informacje o Grupie Ergo Hestia

Informacje o Grupie Ergo Hestia

Tworzą ją trzy spółki ubezpieczeniowe: STU Ergo Hestia SA, STU na Życie Ergo Hestia SA oraz MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia w zakresie ochrony majątku i życia dla klientów indywidualnych, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Prezesem Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. Co roku pomagamy w 480 tysiącach szkód ? co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Grupy Ergo Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy Ergo Versicherungsgruppe, należący do największego globalnego reasekuratora, Munich Re.

Źródło Hestia SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #jest   #ponad   #UNIQA   #wzrost