Finanse LIFESTYLE

„Potrzebujesz – Kredytujesz” – nowa pilotażowa usługa Diners Club Polska

Wydawca kart uruchomił na próbę usługę, która pozwoli zamienić kartę obciążeniową w kredytową. Usługa „Potrzebujesz – Kredytujesz” polega na uruchomieniu kredytu odnawialnego w ramach istniejących kart

Data publikacji: 2015-10-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: „Potrzebujesz – Kredytujesz” – nowa pilotażowa usługa Diners Club Polska
Kategoria: LIFESTYLE, Finanse

Wydawca kart uruchomił na próbę usługę, która pozwoli zamienić kartę obciążeniową w kredytową. Usługa „Potrzebujesz – Kredytujesz” polega na uruchomieniu kredytu odnawialnego w ramach istniejących kart obciążeniowych.

„Potrzebujesz – Kredytujesz” – nowa pilotażowa usługa Diners Club Polska LIFESTYLE, Finanse - Wydawca kart uruchomił na próbę usługę, która pozwoli zamienić kartę obciążeniową w kredytową. Usługa „Potrzebujesz – Kredytujesz” polega na uruchomieniu kredytu odnawialnego w ramach istniejących kart obciążeniowych.

Wydawca kart uruchomił na próbę usługę, która pozwoli zamienić kartę obciążeniową w kredytową.

Usługa „Potrzebujesz – Kredytujesz” polega na uruchomieniu kredytu odnawialnego w ramach istniejących kart obciążeniowych. Dzięki temu karty Diners Club Polska – dotychczas wyłącznie obciążeniowe, na wniosek klienta będą działały również jak karty kredytowe.   

– Nasi klienci zyskali wybór – będą mogli tak jak dotychczas spłacić zadłużenie w całości, po upływie nawet 59 dni, nie płacąc żadnych odsetek, albo uruchomić kredyt, spłacić minimalną kwotę, a resztę zadłużenia rozłożyć w czasie – mówi Ewa Giermek, zastępca dyrektora Działu Operacji i Kontroli Ryzyka Diners Club Polska, która odpowiada za wdrożenie projektu. 

Wymagana spłata minimalna będzie wynosiła 10 proc. zadłużenia, ale nie mniej niż 100 zł. Oprocentowanie kredytu sięgnie natomiast 8 proc.

– To oprocentowanie zmienne, ustalane na podstawie maksymalnej dopuszczalnej stopy oprocentowania zadłużenia przeterminowanego podawanej przez NBP, które dziś wynosi 10 proc. – mówi Ewa Giermek.

Usługa została wprowadzona testowo. Na razie jest dostępna dla posiadaczy karty prywatnej Diners Club LOT lub Diners Club SKI TEAM, którzy korzystają z niej od minimum 8 miesięcy. Jeśli spotka się z zainteresowaniem klientów, wejdzie na stałe do oferty Diners Club Polska i obejmie więcej kart.

Aby uruchomić kredyt odnawialny w ramach karty obciążeniowej użytkownik karty Diners Club powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy. Usługa zostanie uruchomiona po pozytywnej weryfikacji kredytowej.

– Włączenie usługi jest bezpłatne. Po analizie kredytowej usługa zostanie włączona do bieżącego cyklu rozliczeniowego na kolejne 12 cykli dla karty głównej i wszystkich wydanych do niej kart dodatkowych. Pozycja spłata minimalna pojawi się już na najbliższym wyciągu – mówi Ewa Giermek.

A to już wiesz?  Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Bank wygrywa po raz kolejny

Szczegółowe informacje na temat usługi zawiera Regulamin Usługi oraz Tabela Opłat i Prowizji karty wydanych z usługą „Potrzebujesz – Kredytujesz”.

Link do usługi: http://dinersclub.pl/uslugi-dla-posiadaczy/potrzebujesz-kredytujesz.html

 

—————————————————————————————————————————-

Informacja o Diners Club Polska

Diners Club Polska wydaje na terenie Polski karty obciążeniowe z okresem bezodsetkowym sięgającym 59 dni. Karty Diners Club są dedykowane małym i średnim firmom, przedstawicielom wolnych zawodów i aktywnym podróżnikom, ceniącym wygodę i bezpieczeństwo. Oferują bogaty pakiet ubezpieczeniowy, narzędzia ułatwiające rozliczanie zakupów biurowych i podróży służbowych. Są akceptowane w ponad 21 mln punktów handlowo-usługowych i bankomatach w 185 państwach. Karta Diners Club jako jedyna na rynku umożliwia firmom zbieranie mil w programie Miles & More. Diners Club Polska posiada licencję KNF jako krajowa instytucja płatnicza. Jako spółka prawa polskiego działa od 1997 r. Jest częścią Diners Club International, najstarszego wystawcy kart płatniczych i jednej z największych oraz najbardziej znanych niebankowych instytucji na świecie.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.dinersclub.pl/pl

 

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Jabłońska-Twaróg

Partner zarządzający Clear Communication Group

kom. +48 501 679 223

email: ajt@clearcom.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
„Potrzebujesz – Kredytujesz” – nowa pilotażowa usługa Diners Club Polska LIFESTYLE, Finanse - Wydawca kart uruchomił na próbę usługę, która pozwoli zamienić kartę obciążeniową w kredytową. Usługa „Potrzebujesz – Kredytujesz” polega na uruchomieniu kredytu odnawialnego w ramach istniejących kart obciążeniowych.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy