Finanse LIFESTYLE

Pożyczka ze sprawdzonego źródła – jak rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę?

Data publikacji: 2016-12-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pożyczka ze sprawdzonego źródła – jak rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę?
Kategoria: LIFESTYLE, Finanse

Firmy pożyczkowe udzielają zobowiązań szybciej oraz ograniczają formalności. Obecnie na rynku działa wiele firm, dlatego pamiętajmy, aby przy wyborze nie kierować się jedynie niskim oprocentowaniem. Musimy być ostrożni, by finansowa pomoc nie stała się ciężarem.

Pożyczka ze sprawdzonego źródła – jak rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę? LIFESTYLE, Finanse - Firmy pożyczkowe udzielają zobowiązań szybciej oraz ograniczają formalności. Obecnie na rynku działa wiele firm, dlatego pamiętajmy, aby przy wyborze nie kierować się jedynie niskim oprocentowaniem. Musimy być ostrożni, by finansowa pomoc nie stała się ciężarem.

Jeśli podjęliśmy już decyzję o zaciągnięciu pożyczki, czas na dobranie najkorzystniejszej oferty. Firmy pożyczkowe udzielają zobowiązań szybciej oraz ograniczają formalności. Obecnie na rynku działa wiele firm, dlatego pamiętajmy, aby przy wyborze nie kierować się jedynie niskim oprocentowaniem. Musimy być ostrożni, by finansowa pomoc nie stała się ciężarem.

Jak znaleźć odpowiedzialnego pożyczkodawcę?

Poszukiwania najkorzystniejszej oferty powinniśmy zacząć od zebrania wiadomości o interesujących nas firmach i oferowanych przez nie pożyczkach. Warto wziąć pod uwagę oceny wystawione przez naszych najbliższych lub znajomych oraz te znalezione w sieci.

W internecie możemy znaleźć wiele serwisów branżowych poświęconych tematowi finansów. Coraz popularniejsze są również rankingi i porównywarki pożyczek, dzięki którym możemy szybko poznać najważniejsze cechy danej oferty. Ponadto istotne jest, że propozycje w takich serwisach pochodzą tylko ze sprawdzonych źródeł.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Gdy upatrzymy już najodpowiedniejszą ofertę, jeszcze raz dokładnie zapoznajmy się z pożyczkodawcą. Sprawdźmy zgodność informacji kontaktowych oraz dane rejestrowe firmy, np. numer KRS. W razie dalszych wątpliwości warto zajrzeć na stronę instytucji nadzoru, np. Komisji Nadzoru Finansowego, która publikuje listę ostrzeżeń.

Odpowiedzialny pożyczkodawca powinien działać w sposób przejrzysty. W umowie nie ukrywa dodatkowych kosztów i formułuje informacje w sposób nie budzący zastrzeżeń. O pożyczkodawcy wiele powie również jego podejście do klienta oraz brak wątpliwości ze strony instytucji nadzoru. Miejmy na uwadze, że odpowiedzialny pożyczkodawca również powinien sprawdzać zdolność kredytową swoich potencjalnych klientów – mówi Krzysztof Przybysz, Country Coordinator Ferratum Bank.

Więcej o zasadach bezpiecznego pożyczania na stronie Ferratum Bank: https://www.ferratum.pl/blog/2016/12/09/pozyczka-z-pewnego-zrodla-jak-sprawdzic-pozyczkodawce

Porady dotyczące odpowiedzialnego pożyczania oraz zarządzania domowym budżetem dostępne są w poradniku „Pożyczaj odpowiedzialnie z Ferratum Bank”, który jest istotną częścią nowego programu edukacyjnego banku. Poradnik można znaleźć pod adresem: https://www.ferratum.pl/sites/ferratum.pl/files/pictures/Pożyczaj%20Odpowiedzialnie%20z%20Ferratum%20Bank.pdf

Ferratum Bank

Jedna z największych instytucji finansowych oferujących pożyczki gotówkowe. Bank działalność operacyjną w Polsce rozpoczął w listopadzie 2013 roku. Wcześniej, od 2007 roku funkcjonował jako Ferratum Poland Sp. z o.o. r. Od 2012 r roku posiada licencję instytucji bankowej. Dostępny w mobilnej wersji online oraz u stacjonarnych partnerów. Bank stanowi część Grupy Ferratum – największej firmy w Europie oferującej pożyczki za pośrednictwem telefonów komórkowych, Internetu oraz pierwszej, która wprowadziła na Stary Kontynent mobilne mikropożyczki. Grupa działa w 24 krajach i obsługuje ponad 1,3 mln klientów na całym świecie.

Więcej informacji na naszej stronie: https://www.ferratum.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pożyczka ze sprawdzonego źródła – jak rozpoznać rzetelnego pożyczkodawcę? LIFESTYLE, Finanse - Firmy pożyczkowe udzielają zobowiązań szybciej oraz ograniczają formalności. Obecnie na rynku działa wiele firm, dlatego pamiętajmy, aby przy wyborze nie kierować się jedynie niskim oprocentowaniem. Musimy być ostrożni, by finansowa pomoc nie stała się ciężarem.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Finanse

Similar Posts