Wiadomości Branżowe

Roszczenie w grupowym ubezpieczeniu na życie? Zgłoś je szybko w sieci

Ergo Hestia otworzyła dla klientów grupowych ubezpieczeń na życie internetową platformę do zgłaszania roszczeń. Zapłaciłeś składkę za ubezpieczenie grupowe Ergo Hestii i miałeś kontuzję, urodziło Ci się dziecko lub przebywałeś na leczeniu szpitalnym? Załatw wszystkie formalności w sieci.   Od początku stycznia klienci Ergo Hestii ubezpieczeni
Teaser

Ergo Hestia otworzyła dla klientów grupowych ubezpieczeń na życie internetową platformę do zgłaszania roszczeń. Zapłaciłeś składkę za ubezpieczenie grupowe Ergo Hestii i miałeś kontuzję, urodziło Ci się dziecko lub przebywałeś na leczeniu szpitalnym? Załatw wszystkie formalności w sieci.  

Od początku stycznia klienci Ergo Hestii ubezpieczeni grupowo mogą łatwo i szybko poinformować o zdarzeniu objętym ochroną za pomocą specjalnego formularza na stronie www. Nowa platforma w znaczący sposób upraszcza zgłoszenie roszczenia, przyspieszając jednocześnie proces likwidacji i wypłatę świadczenia.

To ważne, bo ubezpieczenia grupowe najczęściej zapewniają wypłatę świadczenia w takich wypadkach jak urodzenie dziecka, zgon rodzica/teścia, trwały uszczerbek ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

Dotychczas najczęściej, by otrzymać pieniądze, trzeba było złożyć dokumenty w miejscu pracy lub u likwidatora towarzystwa ubezpieczeń. Dziś możemy zrobić to w sieci.

- To wygoda nie tylko dla ubezpieczonych, którzy mogą zgłosić roszczenie właściwie z każdego miejsca na świecie i w każdym czasie, ale również dla pracodawców. Nie będą musieli już prowadzić całego procesu przyjmowania dokumentów, który często angażował osoby zatrudnione w kadrach czy administracji ? mówi Mariusz Janasik Dyrektor Biura Ubezpieczeń Podmiotów Gospodarczych w STUnŻ Ergo Hestia .

Dzięki schematowi podpowiedzi nowa aplikacja w intuicyjny sposób przeprowadza zgłaszającego przez cały proces ? np. wskazuje zestaw dokumentów niezbędnych do zgłoszenia roszczenia.

Wprowadzone przez Ergo Hestię rozwiązanie umożliwia zgłaszanie roszczeń w ramach ubezpieczeń Hestia Rodzina (ubezpieczenie grupowe dla pracowników), Hestia Razem (ubezpieczenie grupowe dla każdego), Hestia Plus (ubezpieczenie z UFK) oraz IKG (indywidualna kontynuacja wspomnianych ubezpieczeń).

Wprowadzone rozwiązanie uzupełnia działające już kanały zgłaszania roszczeń ? tj. zgłoszenia bezpośrednio w zakładzie pracy (dotychczas najczęściej wybierany sposób), za pośrednictwem poczty lub u przedstawiciela Ergo Hestii.

- Internetowa platforma umożliwiająca zgłaszanie roszczeń, którą właśnie uruchomiliśmy, pokazuje, jak ważne jest dla nas zadowolenie klientów ? mówi Mariusz Janasik. Innowacyjne rozwiązania, które systematycznie wprowadzamy, sprawiają, że osoby poszukujące dobrego ubezpieczenia wybierają właśnie naszą ofertę, wiedząc, że mogą liczyć na profesjonalną obsługę w przypadku likwidacji roszczenia? ? dodaje.

W ramach nowej formuły zgłaszania roszczeń formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Aby zgłosić roszczenie, klient nie musi wychodzić z domu. Nie musi także kontaktować się z likwidatorem. Zgłoszenie roszczenia odbywa się w kilku prostych krokach.

  1. Wybrać kanał kontaktu:
  1. Wybrać rodzaj zgłaszanego zdarzenia,
  2. Podać wszelkie niezbędne informacje,
  3. Dołączyć skany lub zdjęcia dokumentów,
  4. Świadczenie ubezpieczeniowe zostanie przekazane na konto.

Po wypełnieniu formularza klient otrzymuje wiadomość z podanym numerem roszczenia. Dalszy kontakt z Ergo Hestią może odbywać się w formie mailowej bądź telefonicznej.

***

Grupa Ergo Hestia

W skład Grupy Ergo Hestia wchodzą: Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA, MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA, Hestia Loss Control Sp. z o.o., ProContact Sp. z o.o. oraz Sopockie Towarzystwo Doradcze Sp. z o.o.

Grupa ERGO

Grupa ERGO powstała na przełomie 1997 i 1998 roku w wyniku fuzji niemieckich towarzystw ubezpieczeniowych D.A.S. DKV, Hamburg-Mannheimer oraz Victoria. W 1999 roku Grupa weszła na polski rynek. Obecnie prowadzi działalność w 35 krajach i jest europejskim liderem rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych oraz ubezpieczeń kosztów prawnych.

Źródło Hestia SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy