Wiadomości Branżowe

Rusza konkurs dla firm ?Pomysł na sukces?

Mikrofirmy, które poszukują kapitału na rozwój swojego biznesu i skorzystają z pożyczki w Provident Polska, mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie „Pomysł na sukces”. Wystarczy w ciekawy sposób opisać swoją historię, w tym sposób na jak najlepsze wykorzystanie gotówki. Do wygrania jest 10 000 zł na rozwój firmy. Konkurs dla

Mikrofirmy, które poszukują kapitału na rozwój swojego biznesu i skorzystają z pożyczki w Provident Polska, mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie ?Pomysł na sukces?. Wystarczy w ciekawy sposób opisać swoją historię, w tym sposób na jak najlepsze wykorzystanie gotówki. Do wygrania jest 10 000 zł na rozwój firmy.

Konkurs dla mikroprzedsiębiorców, organizowany przez firmę Provident, rozpocznie się 2 kwietnia i potrwa do 31 maja włącznie. Celem inicjatywy jest zebranie najciekawszych pomysłów na rozwój własnego biznesu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy skorzystać z ?Pożyczki dla Firm? w Provident Polska, a następnie opisać, w jaki sposób i na co chciałoby się przeznaczyć kwotę zaciągniętej pożyczki. Uczestnikami konkursu mogą być osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, które chciałyby wypłynąć na szersze wody i rozwinąć swój biznes. Nadesłane pomysły oceniane będą m.in. pod kątem: innowacyjności opisanej koncepcji, jej potencjału biznesowego, a także możliwości wprowadzenia w życie.

W konkursie wygrać można 10 000 zł. Nagroda główna w tej wysokości przyznana zostanie zwycięzcom konkursu w każdym z 8 makroregionów naszego kraju wyznaczonych przez organizatora. Z kolei laureaci 24 wyróżnionych prac otrzymają dodatkowe nagrody rzeczowe.

"Poprzez konkurs ?Pomysł na sukces? chcemy pokazać i docenić niebywałego ducha przedsiębiorczości, który drzemie w Polakach, a także nagrodzić najciekawsze pomysły na wykorzystanie kapitału przeznaczonego na rozwój firmy. Chcemy być jako Provident sojusznikiem dla mikroprzedsiębiorców. Prowadząc biznes w polskich warunkach są Oni mistrzami kreatywności, planowania i dostosowywania się do zmiennej koniunktury, dlatego spodziewamy się bardzo wielu ciekawych pomysłów. Jesteśmy ciekawi, na co przeznaczyliby wygrane w ramach konkursu pieniądze" ? komentuje Paweł Szustakiewicz, Kierownik ds. Rozwoju Produktów w firmie Provident Polska.

Co zrobić, aby wziąć udział?

Formuła konkursu skonstruowana została w taki sposób, by mogło wziąć w nim udział jak najwięcej mikroprzedsiębiorców z różnych regionów kraju. Swoje historie i pomysły na rozwój biznesu mogą zgłaszać również te osoby, które wzięły pożyczkę dla swojej firmy w Provident Polska jeszcze przed oficjalnym terminem rozpoczęcia konkursu, tzn. 2 kwietnia, a w czasie jego trwania są w trakcie spłacania rat.

?Wsparcie mikroprzedsiębiorczości w Polsce jest dla nas jednym z priorytetów. Chcemy przełamywać mity związane z postrzeganiem tej grupy zawodowej i pokazać, że osoby prowadzące własny nieduży biznes współtworzą istotne ogniwo lokalnej i regionalnej gospodarki. O konieczności zmiany postrzegania drobnych przedsiębiorców, a także problemie dostępu do kapitału dla mikrofirm, mówi nam wiele osób, które już skorzystały z naszej ?Pożyczki dla Firm?  ? podkreśla Paweł Szustakiewicz, Kierownik ds. Rozwoju Produktów w Provident Polska.

Zgodnie z regulaminem, jedna osoba może zgłosić tylko jeden pomysł. Prace konkursowe należy zgłaszać w formie pisemnej na specjalnym formularzu konkursowym, otrzymanym od Doradcy Klienta. Do materiałów należy dołączyć Oświadczenie, które w razie potrzeby można również pobrać ze strony www.provident.pl. Doradca Klienta przekaże zgłoszoną pracę konkursową do właściwego oddziału Provident, a następnie jury konkursowe wyłoni najlepsze w każdym z 8 makroregionów prace. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 30 czerwca 2014 roku. Nagrody przekazane zostaną laureatom 20 lipca br.

O finansowaniu dla mikroprzedsiębiorstw

?Pożyczka dla firm? Provident stworzona została z myślą o osobach fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. W jej ramach mikroprzedsiębiorca uzyskać może nawet kwotę do 10 000 zł na rozwój własnej działalności gospodarczej. W przypadku przeznaczenia środków na cele firmowe koszty pożyczki wliczyć można w koszty prowadzonej działalności gospodarczej. Ofertę cechują przejrzyste warunki,  czytelna umowa, a także minimum formalności (wystarczy wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Dodatkowo właścicielom firm udzielane są bezpłatne porady prawne i podatkowe w ramach pakietu Assistance.

*****************************************

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska S.A jest częścią grupy finansowej International Personal Finance. Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także ? w ramach notowań równoległych ? na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie obsługuje klientów w 8 krajach: Polsce, w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Meksyku, Rumunii, na Litwie i w Bułgarii.

W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą wchodzącą w skład International Personal Finance. Firma specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek z opcją obsługi w domu. Provident udziela również finansowania mikroprzedsiębiorcom. Provident jest, członkiem Pracodawców RP i Polskiej Konferencji Pracodawców Prywatnych ?Lewiatan?, członkiem Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej, partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz członkiem Centrum Wolontariatu. Firma angażuje się w szereg inicjatyw społecznych, m.in. prowadzi program wolontariatu pracowniczego ?Tak! Pomagam? .

Provident zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień: II miejsce w konkursie Perły Polskiej Gospodarki w sektorze finansowym, jest również laureatem konkursu FlexiLider 2011 (PKPP ?Lewiatan?). Dołączył także do grona 25 polskich firm wyróżnionych w konkursie European Business Awards 2011. Firma jest notowana w prestiżowych w kraju rankingach firm, w tym na liście 500 największych firm ?Rzeczpospolitej?, na której Provident zajął 239. miejsce pod względem przychodów. W 2011 roku firma zajęła również 6. miejsce wśród najbardziej odpowiedzialnych firm społecznie wśród firm finansowych w rankingu Gazety Prawnej.

Źródło Provident Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy