Wiadomości Branżowe

SAS Institute nawiązał współpracę z Jeronimo Martins Polska

W styczniu 2014 roku SAS Institute rozpoczął współpracę z firmą Jeronimo Martins Polska w obszarze zaawansowanej analityki i Business Intelligence. Zadaniem systemów SAS będzie wsparcie procesów prognozowania i planowania sprzedaży oraz budżetowania kosztów. Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sklepów Biedronka, kontynuuje strategię dynamicznego rozwoju. Planowanie

W styczniu 2014 roku SAS Institute rozpoczął współpracę z firmą Jeronimo Martins Polska w obszarze zaawansowanej analityki i Business Intelligence. Zadaniem systemów SAS będzie wsparcie procesów prognozowania i planowania sprzedaży oraz budżetowania kosztów.

Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sklepów Biedronka, kontynuuje strategię dynamicznego rozwoju. Planowanie sprzedaży w tak dużej organizacji wymaga usystematyzowanego procesu oraz uwzględnienia wielu zmiennych. Z kolei efektywny kontroling kosztów pozwala optymalnie wykorzystywać zaangażowany kapitał i przekłada się na realne oszczędności. Narzędzia analityczne i kontrolingowe oferowane przez SAS wpisały się w potrzeby i specyfikę klienta, oferując odpowiednią elastyczność i wydajność. Narzędzia SAS będą wspierały procesy planistyczno-kontrolingowe, jak również warstwę analityczną i raportową w Jeronimo Martins Polska S.A.

 

Informacja o Jeronimo Martins Polska S.A.

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem największej sieci detalicznej w Polsce Biedronka, mającej około 2400 sklepów w blisko 900 miejscowościach. Filarami strategii firmy są starannie wyselekcjonowane produkty najwyższej jakości, oferowane w codziennie niskich cenach, a także bliskość sklepów. Jeronimo Martins Polska współpracuje z ponad 500 polskimi partnerami handlowymi, a 9 na 10 produktów oferowanych w sieci sklepów Biedronka to produkty pochodzące z Polski. Firma zatrudnia ponad 45 000 pracowników. Od 1995 r. spółka zainwestowała w Polsce ponad 10 mld zł. Jeronimo Martins Polska jest 4. co do wielkości polską firmą według tygodnika ?Polityka? i dziennika ?Rzeczpospolita?. Biedronka jest też jedną z najpopularniejszych polskich marek ? została pięciokrotnie nagrodzona prestiżowym tytułem Superbrands, zajmuje też 3. miejsce w rankingu najcenniejszych polskich marek dziennika ?Rzeczpospolita?.

Informacja o SAS Institute

SAS Institute jest światowym liderem w zakresie analityki biznesowej oraz największym niezależnym dostawcą oprogramowania Business Intelligence. Z rozwiązań SAS korzysta na świecie ponad 70 000 firm i instytucji w ponad 140 krajach, w tym 91 przedsiębiorstw z pierwszej setki listy 2013 Fortune Global 500. Firma istnieje od 1976 r. i zatrudnia ponad 13 700 pracowników. W Polsce SAS Institute działa od 1992 r. i jest wiodącym dostawcą BI. Obecnie firma zatrudnia 250 osób. Rozwiązania i oprogramowanie SAS adresowane są do wszystkich sektorów gospodarki, m.in. bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji, energetyki, farmacji, przemysłu, handlu oraz sektora administracji publicznej. www.sas.com/poland

 

 

Źródło SAS. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy