Wiadomości Branżowe

Spotkanie prasowe marki Knorr “Prosty przepis na dziś!”

6 marca 2014 w firmie Unilever odbyło się spotkanie prasowe poświęcone planom marki Knorr na najbliższe miesiące 2014 roku. Zaproszeni przedstawiciele mediów mieli okazję poznać szczegóły kulinarnego programu Knorr „Prosty przepis na dziś!” oraz pogłębić swoją wiedzę na temat produktów z kategorii kulinarnej. Na spotkanie zaproszone zostały media
Teaser

6 marca 2014 w firmie Unilever odbyło się spotkanie prasowe poświęcone planom marki Knorr na najbliższe miesiące 2014 roku. Zaproszeni przedstawiciele mediów mieli okazję poznać szczegóły kulinarnego programu Knorr ?Prosty przepis na dziś!? oraz pogłębić swoją wiedzę na temat produktów z kategorii kulinarnej.

Na spotkanie zaproszone zostały media związane z tematyką kobiecą, lifestylową oraz kulinarną. Goście mieli okazję poznać przedstawicieli marki Knorr, którzy prezentowali priorytetowe działania na 2014 rok.

Katarzyna Zawodzińska, manager całej kategorii kulinarnej Knorr, przedstawiła zgromadzonym kulinarny program ?Prosty przepis na dziś!?, opowiadając m.in. o motywacji do jego stworzenia oraz celach, które mu przyświecają: ?Tworząc program ?Prosty przepis na dziś!? myśleliśmy o Polkach, które każdego dnia zastanawiają się, co ugotować na obiad. Jako lider na rynku produktów kulinarnych chcemy im pomagać, proponując proste i szybkie, ale jednocześnie bardzo smaczne rozwiązania. Od tego roku inspirujemy konsumentki także w miejscach sprzedaży, bo właśnie tam często zadają sobie pytania dotyczące przygotowywania posiłków dla rodziny. W sklepach znajdą ulotki z przepisami polecanymi przez szefów kuchni Knorr, a odpowiednia lokalizacja produktów pomoże im szybko skompletować potrzebne produkty. Organizując spotkanie prasowe, chcieliśmy zaprosić media do współpracy przy realizacji programu, by wraz z nami pomagały Polkom na co dzień w kuchni?.

Rafał Jędrzejewski, brand manager kategorii fixów oraz sosów sałatkowych, opowiedział o jednym z filarów programu pod hasłem ?Doskonały smak leży w naszej naturze?. Jego celem jest edukacja konsumentów w zakresie powstawania i składu produktów Knorr, będących kompozycją warzyw, ziół i przypraw oraz innych suchych składników. Duże zainteresowanie wzbudziło wystąpienie Anny Bieleckiej, specjalisty ds. internetu. Zaprezentowała ona działanie aplikacji mobilnej przepisy.pl, która już dla wielu Polek jest nieoceniona pomocą w domowej kuchni. Następnie swoją ekspercką wiedzą podzieliła się z dziennikarzami Iwonna Niegowska, żywieniowiec marki Knorr. Największe emocje wywołał quiz, w którym goście mieli wykazać się wiedzą na temat produktów kulinarnych, przy okazji obalając kilka krzywdzących mitów związanych z ich składem oraz procesem powstawania.

Duży entuzjazm wśród gości wzbudził szef kuchni Knorr, Piotr Murawski, autor przepisów dedykowanych dla programu ?Prosty przepis na dziś?. Opowiedział o tym, dlaczego właśnie te receptury proponuje polskim konsumentom, przybliżając ulubione dania Polaków. Zaprezentował platformę dań makaronowych, na której będzie opierał się program marki Knorr w najbliższym kwartale. I te właśnie potrawy przygotował wraz z zespołem na oczach gości. Mogli oni z bliska obserwować, jak Piotr Murawski przyrządza uwielbiane przez Polaków spaghetti bolognese, które teraz będzie jeszcze bardziej aromatyczne i idealnie gęste dzięki Fix Knorr Spaghetti bolognese extra ziołowe. Szef kuchni Knorr chętnie odpowiadał na wszystkie pytania, by potem zaprosić gości do degustacji. Pod koniec spotkania odwiedzili oni kuchnię, gdzie na co dzień powstają przepisy polecane przez szefów kuchni. 

Za przygotowanie spotkania odpowiedzialna była agencja Joanna Szałasz, realizująca działania PR dla marki Knorr.

Źródło Knorr. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy