Wiadomości Branżowe

Startuje XII edycja konkursu Bizneswoman Roku. Bank BNP Paribas kolejny raz partnerem inicjatywy promującej przedsiębiorcze Polki

Bank BNP Paribas, który stawia sobie za cel wspieranie przedsiębiorczości kobiet, będzie partnerem dwóch konkursowych kategorii: Startup roku oraz Female Champion of Change, a prezes Banku BNP Paribas, Przemek Gdański ponownie zasiądzie w jury konkursu. Bizneswoman Roku to konkurs organizowany już po raz dwunasty przez Fundację Sukces Pisany Szminką, aby nagłaśniać sukcesy kobiet w biznesie, nauce i kulturze.

- Kobiety, które rozważają założenie własnej firmy, często potrzebują bodźca, który pomoże im zrobić ten pierwszy krok. Nic tak nie motywuje, jak pozytywny przykład. Konkurs Bizneswoman Roku wypromował już ponad sto inspirujących Polek, które są zachętą dla kolejnych kobiet do śmiałego wchodzenia w świat przedsiębiorczości. Chętnie włączamy się w tę inicjatywę, mając pełne przekonanie, że różnorodność w biznesie niesie ze sobą wiele pozytywnych skutków – mówi Izabela Tworzydło, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej i Rzecznik Prasowy Banku BNP Paribas.

Bank BNP Paribas ponownie partneruje kategorii Startup roku. Nagradzane są w niej kobiety, które swój pomysł na firmę realizują nie dłużej niż dwa lata, osiągając roczne przychody do 1 mln złotych. Oferowane przez nie rozwiązanie powinno odpowiadając na potrzebę rynku lub ją kreować. Startup roku to kategoria otwarta, w której kandydatki mogą zgłaszać się do konkursu samodzielnie albo zostać nominowane przez osoby doceniające ich sukcesy.

- Dzięki długofalowym współpracom, takim jak z Bankiem BNP Paribas, mamy szansę wprowadzić realną zmianę na rynku, zarówno w obszarze wyrównywania szans, jak i wykorzystania potencjału talentów obu płci – mówi Olga Kozierowska, twórczyni konkursu Bizneswoman Roku i Prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Kategoria Female Champion of Change, której partnerem również jest Bank BNP Paribas, promuje liderki pracujące na wysokich stanowiskach w korporacjach, które w swoich organizacjach wdrażają i realizują działania wspierające kobiety oraz rozwój różnorodności. To kategoria zamknięta, w której kandydatki nominowane są przez członków jury, ekspertów oraz Fundację Sukces Pisany Szminką.

Popularność konkursu stale rośnie. W ubiegłym roku do kategorii otwartych wpłynęła rekordowa liczba ponad 700 nominacji. Zgłoszenia do XII edycji konkursu można nadsyłać do 14 lutego 2021 r. przez formularz on-line dostępny pod linkiem: www.bizneswomanroku.pl. Na stronie znajdują się także inne informacje o rozpoczynającej się edycji oraz o historii konkursu.

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą i najstarszą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet i młodzieży, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań i spełniania marzeń.


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy