Wiadomości Branżowe

?Szczęśliwej szkoły, bezpiecznej drogi? z Wartą

Teaser

Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Warta zaangażowało się w kampanię społeczną Radia Kolor ?Szczęśliwej szkoły, bezpiecznej drogi". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi kierowcom, że rozpoczyna się rok szkolny i trzeba zachować szczególną ostrożność w okolicach szkół.

- Kampania Radia Kolor świetnie wpisuje się w naszą działalność. Dla ubezpieczyciela oferującego ubezpieczenia na życie bezpieczeństwo rodziny,w tym ochrona życia i zdrowia najmłodszych, odgrywa priorytetową rolę. Ta prewencyjna, ważna społecznie akcja, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na drodze. Realizując takie inicjatywy, chcemy promować odpowiedzialne zachowania i postawy nie tylko wśród najmłodszych, ale też wśród dorosłych. To ich odpowiedzialność, wyobraźnia i rozsądek mogą ochronić to co najważniejsze ? życie dziecka ? mówi Bogusława Potacka Dyrektor Departamentu Marketingu i PR w Warcie.

Kampania Radia Kolor ruszyła 26 sierpnia i potrwa do 6 września. W tygodniu poprzedzającym pierwszy dzwonek szkolny na antenie Radia Kolor emitowane będą materiały wprowadzające do akcji. Z udziałem słuchaczy wskazane też zostaną najbardziej niebezpieczne skrzyżowania w okolicy warszawskich szkół.

Z początkiem roku szkolnego, akcja przeniesie się na ulice Warszawy i do szkół. Codziennie rano przedstawiciele Radia Kolor oraz policjanci ze Stołecznej Policji będą patrolować ulice przed trzema wybranymi szkołami. Przykładni kierowcy zostaną nagrodzeni ?Świadectwem Wzorowego Kierowcy?. Reporterzy Radia Kolor na bieżąco będą relacjonować przebieg akcji.

Ważnym elementem przedsięwzięcia będą też zajęcia edukacyjne prowadzone przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Warszawie w szkołach. Dodatkowo, dzieci zostaną wyposażone w specjalne pakiety bezpieczeństwa, które zawierają elementy odblaskowe. 

Źródło Grupa WARTA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy