Wiadomości Branżowe

TAURON Ciepło inwestuje

W 2013 r. w TAURON Ciepło przyrost mocy zamówionej z tytułu nowych przyłączy wyniósł 29 MW. Przyłączenia budynków mieszkalnych ? obok obiektów użyteczności publicznej i biurowców ? są najczęstszymi inwestycjami spółki.

Lokalna sieć ciepłownicza to atrakcyjne źródło ciepła dla nowo powstałych budynków wielorodzinnych, gdyż cena za ciepło oferowane przez spółkę jest najczęściej niższa niż w wypadku alternatywnych źródeł (np. własnej kotłowni). W 2013 r. TAURON Ciepło zrealizował wiele inwestycji przyłączenia do sieci ciepłowniczej, w tym podpisał umowę kompleksowej dostawy ciepła do budynków mieszkalnych na osiedlu Dębowe Tarasy w Katowicach.

Należy też wspomnieć o jednej z większych inwestycji rozpoczętych w 2013 r. ?przyłączeniu do sieci cieplnej powstającego szpitala w Siemianowicach Śląskich. Obiektowi towarzyszyć będzie także infrastruktura w postaci własnej apteki, laboratorium, części socjalnej, biur i administracji. Nowy budynek będzie miał 10 kondygnacji i powierzchnię ok. 10 tys. mkw.

Do sieci ciepłowniczej spółki o dołączyło również osiedle budynków wielorodzinnych w Mysłowicach ? Park Chopina. Co ciekawe, zostało ono laureatem konkursu ?Budowa Roku 2012? organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Inwestycja to nowoczesny kompleks złożony z ośmiu budynków o niskiej zabudowie, do którego TAURON Ciepło dostarcza ciepło i ciepłą wodę.

Z kolei w Sosnowcu 15 budynków zmieni system ogrzewania z piecowego na ciepło sieciowe. Zadanie o wartości 1,1 mln zł jest trzecim i ostatnim etapem dużej inwestycji przyłączeniowej w  mieście, która ograniczy niską emisję. W poprzednich dwóch etapach do sieci TAURON Ciepło przyłączyło się 14 budynków z rejonu ul. Wrzosowej, Kalinowej i Jodłowej.

 Należy również podkreślić, że obecnie spółka kończy prace inwestycyjne przyłączenia do sieci ciepłowniczej nowych budynków Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. W 2014 r. ciepło popłynie także do Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Obydwie inwestycje powstają na poprzemysłowych terenach Kopalni Węgla Kamiennego ?Katowice-Kleofas?, leżących w bezpośrednim sąsiedztwie hali ?Spodek?. Budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego wraz ze zmodernizowaną halą sportowo-widowiskową oraz powstający w sąsiedztwie nowy gmach Muzeum Śląskiego i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia to kolejne przedsięwzięcia, które będą tworzyć nową przestrzeń publiczną, do której ciepło dostarczać będzie TAURON Ciepło.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, Południowy Koncern Węglowy, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

Źródło TAURON Polska Energia SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts