Finanse LIFESTYLE

Toyota Leasing Polska: Polacy korzystają z nowoczesnych form leasingu

Polscy przedsiębiorcy stają się coraz dojrzalsi i gotowi do korzystania z nowatorskich form finansowania aut

Data publikacji: 2018-06-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Toyota Leasing Polska: Polacy korzystają z nowoczesnych form leasingu
Kategoria: LIFESTYLE, Finanse

Polscy przedsiębiorcy stają się coraz dojrzalsi i gotowi do korzystania z nowatorskich form finansowania aut firmowych.

Toyota Leasing Polska: Polacy korzystają z nowoczesnych form leasingu LIFESTYLE, Finanse - Polscy przedsiębiorcy stają się coraz dojrzalsi i gotowi do korzystania z nowatorskich form finansowania aut firmowych.

Polscy przedsiębiorcy stają się coraz dojrzalsi i gotowi do korzystania z nowatorskich form finansowania aut firmowych. Największą popularnością cieszą się produkty oparte o tzw. podwyższoną wartość resztową, które dają możliwość częstszej wymiany samochodu oraz zakupu w niższej cenie, lepiej wyposażonego pojazdu.

Najczęściej do prowadzenia nawet najmniejszej firmy konieczna jest pełna mobilność, a taką zapewnić może optymalnie dobrane auto służbowe. Kupno samochodu za gotówkę często jest nieopłacalne gdyż albo stanowi zbyt wielki koszt jednostkowy albo niepotrzebnie zamraża cenny kapitał. To także strata okazji, jaką niesie za sobą prawo podatkowe, które  umożliwia wpisanie kosztów użytkowania pojazdu, w tym rat leasingowych, do kosztów uzyskania przychodu firmy.

Kilka lat temu pojawiły się nowe metody korzystnych rozliczeń auta firmowego, które są mniej obciążające finansowo dla leasingobiorcy, a przy tym oferują mnóstwo bonusów w pakiecie.

– Nowoczesne formy leasingu proponują spłatę jedynie kosztów spadku wartości pojazdu w założonym w umowie okresie użytkowania. Dzięki temu płacimy raty o wiele niższe w porównaniu z klasycznym finansowaniem, natomiast na koniec umowy możemy oddać samochód dealerowi bez żadnej straty i wziąć nowy. Taką właśnie usługę oferuje Toyota Leasing, która jako pierwsza wprowadziła na polski rynek tego typu rozwiązanie – mówi Krzysztof Krakowiak, Członek Zarządu Toyota Leasing Polska.

Leasing SMARTPLAN to innowacyjny program finansowania samochodów marki Toyota, oferujący opcjonalne usługi zwiększające komfort oraz gwarantujący niskie i przewidywalne koszty użytkowania przez cały okres finansowania. Oparty jest na sprawdzonym leasingu operacyjnym, gwarantując przy tym te same ulgi podatkowe oraz szereg dodatkowych korzyści. Leasing SMARTPLAN jest niezwykle podobny do tzw. Full Service Leasingu, który do niedawna oferowany był głównie dla dużych firm – dziś to flagowa oferta Toyota Leasing Polska, dedykowana głównie przedsiębiorcom z sektora MŚP.

A to już wiesz?  70% przedsiębiorców nie zmieniło w ciągu ostatnich 5 lat obsługi księgowej

Najważniejsza korzyść wynikająca z finansowania SMARTPLAN, to możliwość uzyskania wyjątkowo niskiej raty leasingowej. Dzięki niej można użytkować samochód, płacąc raty nawet o 50% niższe w porównaniu do tradycyjnego leasingu. I to wszystko przy niewielkiej wpłacie własnej.

– Konstrukcja nowoczesnych form leasingu zakłada spłatę w miesięcznych ratach tylko szacowanej utraty wartości. Niezależnie od formy finansowania, czy jest to gotówka, kredyt czy leasing klasyczny czy z dużą wartością wykupu, samochód traci zawsze tyle samo na wartości. W Leasingu SMARTPLAN ponosimy zatem faktyczny koszt związany z jego użytkowaniem – mówi Krzysztof Krakowiak, Członek Zarządu Toyota Leasing Polska.

Innowacyjne produkty finansowe oferowane przez Toyota Leasing Polska, otrzymały na przestrzeni ostatnich lat wiele wyróżnień. Ostatnio była to prestiżowa nagroda Grand Prix 2018 w plebiscycie Laur Konsumenta, w którym podstawę oceny stanowią opinie samych klientów, zbierane w wieloetapowym sondażu przy współpracy z instytucją badawczą.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Toyota Leasing Polska: Polacy korzystają z nowoczesnych form leasingu LIFESTYLE, Finanse - Polscy przedsiębiorcy stają się coraz dojrzalsi i gotowi do korzystania z nowatorskich form finansowania aut firmowych.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy