Wiadomości Branżowe

W niedzielę rusza DOZ Maraton Łódzki z PZU

W najbliższy weekend w Łodzi odbędzie się impreza dla wszystkich miłośników biegania. Uczestnicy DOZ Maratonu Łódzkiego, a wśród nich Yared Shegumo, wystartują z al. Unii Lubelskiej, aby pokonać 42,195 km i wbiec na metę w Atlas Arenie. Mniej zaawansowani biegacz spróbują swoich sił na dystansie 10 km w biegu ALE 10k Run. Na wszystkich innych czeka mnóstwo imprez towarzyszących. Start kolejnego święta biegaczy już w sobotę.

W tym roku organizatorzy DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU po cichu liczą na pobicie rekordu frekwencji. Na dwa główne wydarzenia weekendu: maratonu i biegu na 10 km, zapisało się już blisko 6000 biegaczy. Dodatkowo przewidziano specjalne konkurencje biegowe dla najmłodszych, w których wystartuje tysiąc dzieci.

- Cieszy nas, że maraton w Łodzi zdobywa coraz większą popularność. To świetna okazja żeby zarazić pasją do biegania wszystkich mieszkańców tego miasta. Promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród wszystkich Polaków to jeden z kluczowych obszarów, który wspiera PZU. Dlatego również podczas tej imprezy nie mogło zabraknąć naszego zaangażowania. Zapraszamy wszystkich do wspólnego wysiłku i zabawy. Trzymamy także kciuki za  Yareda Shegumo, z którym współpracujemy już drugi rok ? zachęca Michał Witkowski, rzecznik Grupy PZU.

Oprócz Yareda Shegumo, w imprezie wystąpi także inna polska lekkoatletka - Iwona Lewandowska. Zawodniczka, którą od kilku dni PZU ma przyjemność wspierać, weźmie udział w biegu na 10 km.

W programie imprezy zaplanowano także targi sportowe Fun&Run, na które organizatorzy zapraszają do Atlas Areny od piątku. W sobotę znajdzie się jeszcze czas na rozluźnienie i makaronową ucztę ?Pasta Party?. Niedziela to natomiast dzień pełen sportowych emocji ? kibice będą mogli obserwować zmagania biegaczy w kilku klasyfikacjach ? w tym 35. Mistrzostw Polski kobiet w maratonie ? a wszystkiemu towarzyszyć będą dekoracje najlepszych zawodników.

Łódzkie święto biegaczy będzie także okazją do działania dobroczynnego w ramach akcji ?Podziel się kilometrem?. Przez cały weekend każdy będzie mógł odwiedzić specjalną strefę na płycie Atlas Areny i potrenować na bieżniach, rowerkach lub orbitrekach. Za każdy pokonany na nich kilometr, PZU przeznaczy 10 złotych na rzecz akcji ?Biegam, Pomagam?.

Impreza zakończy się rozstrzygnięciem konkursu na Mistrza Kibicowania. Zapraszamy!


dostarczył infoWire.pl
Źródło Grupa PZU. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy