Finanse LIFESTYLE

Wydatki Polaków na Święta – wyniki Christmas Barometer 2016

Data publikacji: 2016-12-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wydatki Polaków na Święta – wyniki Christmas Barometer 2016
Kategoria: LIFESTYLE, Finanse

Jakie świąteczne zwyczaje mają Polacy oraz ile jesteśmy skłonni przeznaczyć na organizację Świąt? Między innymi na te pytania odpowiada trzecia edycja Christmas Barometer 2016, największego badania organizowanego przez Grupę Ferratum.

Wydatki Polaków na Święta – wyniki Christmas Barometer 2016 LIFESTYLE, Finanse - Jakie świąteczne zwyczaje mają Polacy oraz ile jesteśmy skłonni przeznaczyć na organizację Świąt? Między innymi na te pytania odpowiada trzecia edycja Christmas Barometer 2016, największego badania organizowanego przez Grupę Ferratum.

Święta to specjalny czas, do którego, jak co roku, staramy się najlepiej przygotować. Robimy zakupy, przygotowujemy wigilijną kolację, wybieramy najlepsze prezenty dla naszych bliskich. Jakie świąteczne zwyczaje mają Polacy oraz ile jesteśmy skłonni przeznaczyć na organizację Świąt? Między innymi na te pytania odpowiada trzecia edycja Christmas Barometer 2016, największego badania organizowanego przez Grupę Ferratum.

Ile chcemy przeznaczyć na świąteczne zakupy?

Niemal połowa naszych rodaków deklaruje, że na tegoroczne Święta wyda tyle samo, co w roku ubiegłym. Z kolei 18% z nas ma w planach wydać więcej niż w zeszłym roku. Koszty organizacji Świąt to mniej więcej 26% dochodu gospodarstwa domowego. Jedna trzecia respondentów przeznaczy na świąteczne wydatki od 300 do 700 złotych, natomiast 26% Polaków deklaruje wydatki rzędu 700 – 1050 złotych. Jedynie 12 osób na sto ma w planach wydać mniej niż 350 złotych.

Najwięcej chcemy wydać na prezenty – poświęcimy na nie aż 60% naszego budżetu. Drugie miejsce na liście największych świątecznych wydatków zajmują artykuły spożywcze, na które wydamy 33% zasobów świątecznych. Barometr obrazuje, że Polacy w większości spędzą tegoroczne Święta w swoich domach, a koszty związane z wycieczkami i podróżami stanowią zaledwie 4% środków.

Na prezent najchętniej wybieramy gry i zabawki

Wśród najpopularniejszych prezentów wybieranych przez Polaków możemy wymienić zabawki i gry (23%) oraz kosmetyki (20%). Są to również najpopularniejsze wybory mieszkańców krajów bałtyckich – Litwy i Estonii. Na liście pięciu najpopularniejszych podarunków znalazła się jeszcze odzież, na którą wskazywało 14% ankietowanych. Według danych barometru 10% respondentów planuje obdarować bliskich książką, a 9% – planuje kupić słodycze.

W jaki sposób realizujemy nasze świąteczne sprawunki? Najbardziej popularne pozostają tradycyjne zakupy w sklepach stacjonarnych, jednak coraz częściej decydujemy się na sklepy internetowe. Na zakupy online wskazało ponad 27% ankietowanych – wynik ten przewyższa europejską średnią o 2 punkty procentowe.

Wyniki Świąteczny Barometru są dowodem na to, jak ważne są dla nas Święta – wydatki związane z ich organizacją stanowią najważniejszy punkt budżetu domowego. Bardzo cieszy nas to, że Klienci decydują się na skorzystanie z naszej oferty pożyczek właśnie w tym czasie. Dokładamy wszelkich starań, by odpowiadać na ich potrzeby i odpowiedzialnie wspomóc w przygotowaniach do tych wyjątkowych i rodzinnych Świąt – mówi Krzysztof Przybysz, Country Coordinator Ferratum Bank.

Więcej na temat wyników Christmas Barometer 2016 znajduje się na stronie: http://www.ferratumbarometer.com/pl/

Ferrtum Bank – pożyczki online

Jedna z największych instytucji finansowych oferujących pożyczki gotówkowe. Bank działalność operacyjną w Polsce rozpoczął w listopadzie 2013 roku. Wcześniej, od 2007 roku funkcjonował jako Ferratum Poland Sp. z o.o. r. Od 2012 r roku posiada licencję instytucji bankowej. Dostępny w mobilnej wersji online oraz u stacjonarnych partnerów. Bank stanowi część Grupy Ferratum – największej firmy w Europie oferującej pożyczki za pośrednictwem telefonów komórkowych, Internetu oraz pierwszej, która wprowadziła na Stary Kontynent mobilne mikropożyczki. Grupa działa w 23 krajach i obsługuje ponad 1,5 mln klientów na całym świecie.

Więcej informacji na naszej stronie: https://www.ferratum.pl

Więcej szczegółów o świątecznych wydatkach Polaków można znaleźć na blogu Ferratum Bank pod adresem: https://www.ferratum.pl/blog/2016/12/20/swiateczne-wydatki-polakow-wyniki-christmas-barometer-2016

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wydatki Polaków na Święta – wyniki Christmas Barometer 2016 LIFESTYLE, Finanse - Jakie świąteczne zwyczaje mają Polacy oraz ile jesteśmy skłonni przeznaczyć na organizację Świąt? Między innymi na te pytania odpowiada trzecia edycja Christmas Barometer 2016, największego badania organizowanego przez Grupę Ferratum.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy